Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasobnik piechoty górskiej wz.987/MON


Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wolę kebaba.

 

Kanadyjsko-amerykański ILBE jest wielokrotnie bardziej komfortowy od wz. 987. A Lowa Saracen, Karrimor Sabre albo norweski Bergans to już ekstraklasa.

 

Aha, żeby nie było - za plecak "wojskowy" uznajemy ten, który został zakontraktowany przez którąś z armii świata a nie plecak zaprojektowany przez cywilną firmę do ewentualnego użytku wojskowego (Kifaru, Janysport, Arrizon).

Link to post
Share on other sites

Bo ja wiem czy można porównywać ILBE z zasobnikiem? Różnią się pojemnością o 25 L (Chyba, że masz na myśli Recon ILBE) i ILBE nie ma tak dużych możliwości regulacji.

 

A saracen przyznaję zacny plecak, lecz do zasobnika mu w wygodzie brakuje (Nadal moja opinia). Ale jeżeli brać pod uwagę to że częściowo wywiązuje się z bergena będąc przy tym o wiele wygodniejszy to zaryzykowałbym stwierdzenie, że saracen jest ze best wśród plecaków wojskowych.

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jest on pojemny , to dla mnie najważniejsza zaleta gdyż przyda się nie tylko na strzelanki ale też dłuższe wypady, obozy itd. Kolejna rzecz to duży zakres regulacji, dużym plusem jest możliwość dostosowania go do wzrostu noszącego. Ramiączka są wygodne, nic się nie wpija w ramiona. Nie odstają nitki, nic się nie pruje, robi wrażenie solidnego. To chyba wszystko ;)

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja posiadam od roku Alpinusa i potwierdzam fakt że jest ciężki ale mimo że chodziłem z nim z ok 25 kg na plecach przez parę godzin podczas strzelanki to naprawdę niewiele go czuć na plecach. W moim egzemplarzu nie mam odstających nitek itp. ale co do materiału zgodzę się z szaszłykiem mógłby być lepszy jak za taką cenę.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Ja od paru dni posiadam zasobnik piechoty górskiej firmy KAMA

 

Przetestowałem go dzisiaj w terenie i jestem z niego bardzo zadowolony (komfort cud malina). Można go wyładować i nie czuć takiego ciężaru jak np. w zasobniku desantowym lubawa.

Posiada sporo pasków na mocowanie innego szpeju.

 

Niby to szajs ale u mnie wszystkie szycia wyglądają na solidne.

 

wada dla mnie jest to że zasobnik nie posiada tak dużej klapy jak w desantowym lubawy

Edited by granat91
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Dostałem właśnie zasobnik Tailora. Różnice? kolorystycznie najciemniejszy ze wszystkich. Materiał o wiele gładszy i cieńszy. Przypomina ten na szelkach mojego janysport pp25 (sama przestrzeń załadunkowa w janysporcie jest z mocnej, szorstkiej kordury). Nie wiem co to za materiał, bo jest tylko metka, papierowa producenta z podpisem na dole "gore tex".

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

cóż plecak przeżył w miniony weekend chrzest bojowy ;) ( wcześniej został spryskany impregnatem do gore, jakis za 20zł z decathlonu :P )

obciązenie plecaka- 34kg, błoto, bagno, oblanie wodą, deszcz,tarzanie po syfie leśnym - zero sladów zuzycia, rzepy całe ( choć dziwi mnie ze sa jasne a nie zielone lub czarne... ? ) nic sie nie urwało, nie odpadło, wygodny, pojemny :)

Link to post
Share on other sites

No fajnie, ale myślisz, że plecak rozleci się po jednym wyjeździe? Może chiński badziew kosztujący 5$ w hurcie, ale nie plecak który musi spełniać pewne wymagania WP! Jakiekolwiek opinie nt. wytrzymałości powinno się formułować po dłuższym okresie użytkowania.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mój zasobnik sypie się kompletnie. Ekspres przedni poszedł, zaszyłem go zwyczajnie, żeby nie sprawiał problemów. Tylni ekspres od klapy również poszedł. Fastexy od szelek - poszły już parę miesięcy temu. Teraz szwankuje fastex z przodu (ciągnący klapę w dół plecaka).

 

Jednocześnie widzę, że na allegro jest wysyp zasobników firmy Tailor. Czy ktoś mógłby coś powiedzieć na temat plecaków tego producenta? Upolowanie Alpinusa chyba graniczy z cudem. O wiele prostszy do zdobycia jest Janysport PP75 i to chyba będzie lepszy wybór.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...