Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Optyka dla snajpera


Recommended Posts

  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

GZ no nie przesadzajmy z tym piładem - trochę żółci obraz ale nie jest to coś co bardzo przeszkadza widziałem gorsze rzeczy - a z piledem chociaż masz tą zalete że duża szansa żę jeszcze Twoje wnuki będą mogły go używać . Aha i poza tym żółceniem piład ma jeszcze jedną wadę - mianowicie przy regulacji krzyża hmm jakby to nazwać no w każdym razie widać od razu że krzyż nie jest centrycznie jeżeli nie jest - mi osobiście to nie przeszkadza a wręcz uważam to za zaletę :) Są lunety lepsze ale ta jest prawie nie zniszczalna :D

 

Co do zeissów nie są znowu takie drogie - Zf6 dorwałem za 50zl (piłada zresztą za 100:P trzeba chodzić po giełdach i targach)

Natomiast tubus im szerszy tym lepszy po mojemu przy najmniej , ino szerszy tubus więcej światła :)

Link to post
Share on other sites

Odnośnie Leapersa, którego podlinkował GZ;

To bardzo dobra luneta o stosunkowo niedużych wymiarach.

Doskonała jasność i ostrość obrazu.

Obiektyw średnicy 44 mm.

 

Tak wygląda na matchowej eMce: http://i708.photobucket.com/albums/ww90/Ma...15/P1150307.jpg

 

A tak na SL9D:

http://i690.photobucket.com/albums/vv265/M...21/P1070762.jpg

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

To że wizualnie się praktycznie nie różnią to wiadome. Chodzi mi o obraz jaki mogą dla mojego oka zaprezentować. Czy jest sens wydawania większej kasy na coś co praktycznie edzie tym samym tlyko pod inną marką albo i gorszym.

 

http://www.tarcza.sklepna5.pl/towar/4/lune...-paralaksa.html < dokopałem się wreszcie do niej :D mało już ich :( warto kosztmem obrazu móc zaobserwowac większy teren? Na jakości odbije się to aż tak bardzo że bedzie kłóć perfekcjoniste w oko ? :D

Link to post
Share on other sites

To że wizualnie się praktycznie nie różnią to wiadome. Chodzi mi o obraz jaki mogą dla mojego oka zaprezentować.

Sam pomyśl, schodzą z jednej taśmy produkcyjnej.

Co nie zmienia faktu że nawet chińczykom wyjdzie dobry egzemplarz, ale zawsze, powtarzam zawsze trzeba taką zobaczyć przed kupnem. Markowe lunety (droższych serii) można brać w ciemno, bo zawsze można wymienić na inny egzemplarz.

Link to post
Share on other sites

Skąd to wiesz, jeśli można spytać?

Prosto od Wuhan Yonghong Optics Electron i ich dystrybutora na Europę.

Wg mnie KA ma lepszy obraz i jest ładniej wykonany.

Miałem okazję porównać mojego Bloga 3,5-10x40 do KA, nie zauważyłem różnicy poza napisami.

Może trafił ci się lepszy egzemplarz, często pisze że chinol, chinolowi nie równy.

Tak samo z masówką Tasco, ZOS, Edenberg czy podróbki Bushnella, co jakiś czas trafia się bardzo dobry egzemplarz.

Kiedyś mój znajomy coś takiego trafił i wygrywał zawody HFT z chińską lunetą :mrgreen: , ku zdziwieniu posiadaczy o wiele lepszego sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Prosto od Wuhan Yonghong Optics Electron i ich dystrybutora na Europę.

Hmm, no może.. ale z drugiej strony mogą być to przechwałki małego kazia. ;-)

Ogólnie staram się omijać chińską optyke.

Jedynie BLOGa sobie kupiłem na próbe i jest całkiem nieźle.

Drogą optyke też używam ale w AS to nie ma znaczenia poza własnym "widzimisię".

Jeśli porównać taiwano-chiońskie kopie Leupolda M3 pod względem jakości to jest bardzo podobnie ale KA najlepszy, potem G&P i BLOG egzekwo.

 

Oczywiście Leapers ACCUSHOT z Twoich linków jest nieporównywalnie lepszy. 8-)

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Hmm, no może.. ale z drugiej strony mogą być to przechwałki małego kazia. ;-)

Nie takiego małego :P

Prawda jest taka, że nie mam z tego żadnego zarobku, a sam jak czegoś nie wiem udaje się do guru od optyki wszelakiej.

Ogólnie staram się omijać chińską optyke.

Jedynie BLOGa sobie kupiłem na próbe i jest całkiem nieźle.

To samo, już mam drugiego, wcześniej x40 teraz x50, w porównaniu do taniego chińskiego szrotu wypada nieźle.

Drogą optyke też używam ale w AS to nie ma znaczenia poza własnym "widzimisię".

...

Oczywiście Leapers ACCUSHOT z Twoich linków jest nieporównywalnie lepszy. 8-)

Dlatego używam tego Leapersa i mam zamiar zamienić BLOGa na tego mniejszego Leapersa o którym wcześniej pisaliśmy.

Nie mam zamiaru zakładać lepszej lunety, mam jeszcze Nikko, Bushnella Legenda i IOR, ale to na innych kalibrach.

Link to post
Share on other sites

Używałeś może lunet Optisan z serii Viper..?

Tak, męczyłem taką jakiś czas, swego czasu robiły furorę w HFT.

Ale do AS się nie nada, stałe powiększenie, ostrzy na małej rozpiętości dystansu (nie wiedziałem jak to napisać :mrgreen: ), jak podobne lunety do HFT - Bushnell Elite 10x40, czy wymieniany przeze mnie często IOR 6x42 lub 10x42.

Jeśli już miałbym taką kupować, to kupiłbym ciut droższego Bushnella Elite 10x40, nie u oficjalnych źródeł, ale ściągają je dość często, a nawet opłaca się samemu ściągnąć np. z USA.

Z droższych, Tasco SS 10x40 (prawdziwe, Japońskie Tasco serii Super Sniper), tylko że używki, a o nowe ciężko, są droższe niż taki Legend z importu. A na koniec, mój ulubieniec - IOR, choć nie 10x42 (jest też ultra rzadki 8x42) ale 6x42, mniejsze powiększenie, ale jakość obrazu wynagradza wszystko. Na 75m widzę w tarczy przestrzeliny z 22lr, czego nie widziałem ani w B. Elite, ani w Tasco SS a tym bardziej w Viperze.

Link to post
Share on other sites

A miałeś okazję używać ACOGów z serii Compact? Np. TA50? Jak się to BAC sprawuję? Nie wiem czy nie byłoby warto uzbierać "troszkę" i kupić oryginał...

Nie, mam jakąś chińską kopię z Mil-Dotem :mrgreen: , po przefuksowaniu starcza ma mocniejszego szturmiaka, ale o jakiejś rewelacji optycznej nie ma mowy, ot taka klasa BLOGa czy małej Delty Optical.

Niech mnie ktoś oświeci, ale czy oryginalny ACOG nie jest zabroniony w sprzedaży na rynku cywilnym ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...