Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Optyka dla snajpera


Recommended Posts

  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

w sensie, że parametry...

W sensie że droga i tyle.

Od zawsze wiadomo że lunety dla myśliwych różnią się od innych ceną. Ile to razy wielcy panowie myśliwi spoglądali na mojego IORa i gdy usłyszeli cenę nie dowierzali, nowa tylko 3000zł, przecież oni mają za 5-6 tys zł a są gorsze :biggrin:

Link to post
Share on other sites

Ja widziałem lunete Swarovskiego za 4500 EURO.

I oczywiście u kompletnego dyletanta. Ale w tym środowisku ( myśliwych, za przeporszeniem.. ) to zupełnie normalne.

Kolo generalnie kierował się ceną, w sensie.. najwyższą.

Już sam fakt, że kolo starego Twojego kumpla chełpi się ceną jest wymowny.

Ale jakoś nie wierzę w 45 tys. za lunete.. :zastanawia:

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Ale o co pytasz? Czy będzie ładnie wyglądało, czy działało, czy etc ...?

 

Wygląd jest rzeczą indywidualną (o gustach się nie dyskutuje) jednemu się będzie podobać innemu nie.

 

Funkcjonalność. Przeciętna, właściwie porównywalna z acogiem.

 

Klimat. Jak dla mnie brak! Luneta na szturmówce (dla mnie) ma zastosowanie tylko w czarnej taktyce jako precyzyjne wsparcie. Lambert podawał przykłady gdzieś... kiedyś... ale w warunkach ASG mało jest okazji skorzystać. (za mało mamy budynków z odpowiednio dużym terenem i jeszcze mniej odpowiedzialnych ludzi) Wolał bym acoga przynajmniej wygląda rasowo.

 

Wytrzymałość i jakość optyki. Jak dla zastosowań ASG w zupełności wystarczające wykonanie i jakość na przyzwoitym poziomie. Też mam jedną lunetę Guardera i jest całkiem przyzwoita. Optyka szału nie robi ale i nie jest źle, jasność szkieł jak za te pieniądze dobra. Tubus wytrzymały. Regulacja paralaksy oraz ostrości pozwoli dopasować ją do własnych preferencji.

 

Sam nie wiem co jeszcze mógłbym napisać.

Link to post
Share on other sites

Mam tą lunete. Kiedyś, dawno temu ją kupiłem.

Jakoś nie złożyło się żebym ją użył i pewnie już na giwere nie trafi..

Tragedii nie ma, szału też - w zasadzie VIPER wyczerpał temat.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Ja mogę polecić lunetkę od Krakmana, kopie M3.

Posiadam ją już od jakiegoś czasu i jak za te pieniądze jest OK. Tylko montaż z zestawu był u mnie krzywy i błyskawicznie przesiadłem się na 1 częściowy.

Jest ładna ostrość obrazu, działająca paralaksa jak i podświetlenie (komu potrzebne?).

Wieżyczki również spełniają swoją rolę, lecz mogły by być bardziej dokładnie.

Jak to w chińskich kopiach M3 wypada tak i w tej jest odwrócona regulacja względem oznaczeń na wieżyczkach.

 

Wiadomo, szczyt precyzji to to nie jest, ale dla studenta nie ma nic lepszego :D

Link to post
Share on other sites

Ja mogę polecić lunetkę od Krakmana, kopie M3.

Posiadam ją już od jakiegoś czasu i jak za te pieniądze jest OK. Tylko montaż z zestawu był u mnie krzywy i błyskawicznie przesiadłem się na 1 częściowy.

Jest ładna ostrość obrazu, działająca paralaksa jak i podświetlenie (komu potrzebne?).

Wieżyczki również spełniają swoją rolę, lecz mogły by być bardziej dokładnie.

Jak to w chińskich kopiach M3 wypada tak i w tej jest odwrócona regulacja względem oznaczeń na wieżyczkach.

 

Wiadomo, szczyt precyzji to to nie jest, ale dla studenta nie ma nic lepszego :D

 

 

 

Też miałem. Szczerze polecam. Może zależy to od modelu, ale w mojej była normalnie działająca regulacja wieżyczkami, zgodna z oznaczeniami.

 

 

 

Pozdrawiam,

Krzak

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam

 

Ja mam dość nietypowy problem - poszukuję lunety nadającej się do stylizacji/rekonstrukcji snajpera BW. Na moje nieszczęście z G22 używana jest okrutnie droga luneta Carl Zeiss Optronics Hensoldt ZF 3-12x56 SSG (pierwsza z brzegu oferta to 5000,00 USD) dlatego z wiadomych przyczyn, na potrzeby airsoftowe, poszukuję lunety tańszej, ogólnym wyglądem przypominającej lunetę Zeiss-a:

 

Zielfernrohr_G22.jpg

 

Wiadomo, że w Zeiss-ie bardzo charakterystyczny jest montaż - to jakoś przeboleję, chodzi mi jednak o:

 

- zbliżone wymiary, w oryginale to 392/71/98 mm;

- ta sama ilość i rozmieszczenie pokręteł regulacji;

- zgodność faktury (miejsc ryflowanych i gładkich).

 

Jeżeli macie coś podobnego na oku to proszę o wrzucenie linków.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

W tej optyce ( od PSG ) montaż składa się z kilku elementów ale dedykowanych do tej lunety.

Wg mnie, w pozostałych lunetach Zeissa, które oglądałem sytuacja jest analogiczna - tubusy mają za to charakterystyczną "szyne" od spodu.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wstęp: mam optykę Bushnella, jakaś totalna budżetówka, taka z trzema szynami RIS, dwoma kolorami podświetlenia i siatką spotykaną w allegrowych gamo/tasco i co ciekawe, tubusem 30mm.

Nie wiem w jaki sposób, ale ukruszył się kawałek szkła z soczewki obiektywu, co powoduje, że mogę obracać tą soczewkę w tubusie dookoła jej osi. Tutaj jawi się moje zapytanie- czy jest to uszkodzenie poważne i jaką wartość przedstawia taka luneta (nowa kosztuje ~37 USD)?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...