Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Optyka dla snajpera


Recommended Posts

  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Włączając się do dyskusjii mogę powiedzieć że lunetki Bloga(no moze niektóre :-P ) są naprawdę zajebiaszcze ;-) cena niezbyt wygórowana a i jakość jak na chińczyka zadowalająca , nie tak jak 'lunety' z allegro...

 

Potwierdzam :D od niedawna mam takowa i spisuje się rewelacyjnie

Link to post
Share on other sites

Takie szybkie pytanie, nie mogłem znaleźć innego tematu, szukałem pod POSP i PSO-1, zatem jak się mają te lunetki w realiach AS? Jak się ma replika sprzedawana na Taiwangun do oryginału? I porównawczo z czym to się je wobec "allegrowych" lunet z możliwością ustawienia paralaksy?

Link to post
Share on other sites

PSSO-1 4x24 jak dla mnie to zdecydowanie za mało jeżeli chodzi o pole widzenia na odległościach ersoftowych. Jak dla mnie ma to wartość jedynie stylizacyjną, rekonstruktorską tudzieź lansiarską. Gdybym miał tego używać to chyba by mnie bardzo szybko @#*$ strzelił i wolałbym strzelać po kulkach. Z drugiej strony na SWD nie wyobrażam sobie nic innego ;) Czasem trza być twardym, zacisnąć zęby, zeżryć kilo gwoździ i przegryźć szkłem takie życie ;)

 

Za to POSP to już cos co daje żyć 6x42/8x42 to na standardy ersoftowe juz jest OK

Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie :) Ja mialem POSP 8x42 i nie nadawał się do AS, na odległościach na jakich strzelamy krzyż po prostu znikał... Czytalem na forach strzeleckich, że to normalna przypadłość tej optyki, gdyż linie krzyża są bardzo cienkie. A nie ma w nim regulacji paralaksy, ale kto wie, może po prostu mój był uszkodzony.

Edited by drache
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że kolega zadał sensowne pytanie. Zamaskowanie obiektywu jest tak samo ważne jak zamaskowanie lufy, a nawet ważniejsze bo odbicie słońca w optyce jest widoczne z większej odległości. Aczkolwiek wystarczy pooglądać zdjęcia snajperów żeby poznać sposoby maskowania optyki.

 

Edit: oczywiście mam na myśli realne sytuacje, wiadomo, w asg może nie ma sensu ale tu i tak 50% sprzętu jest dla lansu ;)

Edited by Drako
Link to post
Share on other sites

Drako, mi się to co opisujesz jeszcze nie zdażyło.

Myślę, że jest tak jak pisze thor - kolega nie bardzo wie o co kaman... ;-)

A piszą o wybieramiu dobrego stanowiska strzeleckiego nie wpadłbym na to, żeby ulokować się na odkrytym i oświetlonym miejscu - ale może ja dziwny jestem...

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o to że posiadając lunete np.3-9/56 tzw."teleskop Hubbl'a" :-P Może się przytrafić ze delikatny nawet błysk światła odbije się i zdradzi pozycję. Pytam bo w tą niedziele zdradził moją pozycję właśnie taki blysk światła :evil: sytułacja miała miejsce na terenie zurbanizowanym 8) wiec pytam o inny sposób maskoania niż coś w rodzaju ghillie na optykę. Ma ktoś jakiś pomysł?

Link to post
Share on other sites

Oj thorze, thorze, jak żeś się stoczył na niziny tego forum :lol:

 

A tak serio - nie zaprzeczysz chyba że snajperzy zakładają osłony na obiektywy (chociażby to "kocie oko" czy jak to się tam nazywa ;) ). Równie dobrze można by powiedzieć, że malowanie/maskowanie karabinu mija się z celem bo snajper tak się powinien ukryć, żeby lufa nie wystawała ;) Należy wziąć pod uwagę, że nie zawsze z góry wiadomo w którym kierunku trzeba będzie oddać strzał (nagła zmiana sytuacji). Również słońce przesuwa się po niebie, a ciężko oczekiwać aby snajper oczekując na cel będzie ciągle zmieniał swoją pozycję :) Suma sumarum - przezorny zawsze ubezpieczony ;)

Link to post
Share on other sites

Nie zaprzeczę choć "to coś kocie" raczej nie ma na celu ograniczania refleksów ;)

 

Wystarczy odpowiednio długa osłona przeciw słoneczna czyli "rura" na obiektyw.

 

Co do zmiany sytuacji. To właśnie jedna z cech odrózniających snajpera od strzelca wyborowego ) Snajper musi panowac nad sytuacją, słońcem, chmurami, wiatrem, przeciwnikiem i całym otoczeniem ;) Taki mały szaman ;) A SW faktycznie moze miec czasemproblem ze strzałami w "nieodpowiednią stronę" ale od tego powinien mieć samopotarzalny karabinek i kumpli obok ;)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz przeźroczyste osłony na lunetę, to w przedniej wycinasz taki prostokąt, a na resztę naklejasz kawałek matowego, nieprzeźroczystego plastiku z takim samym otworem. Ewentualnie kupujesz osłonę flip-up i wycinasz w niej taki sam prostokąt. Trochę wyobraźni i proszę :). Ale moim zdaniem i tak lepsza jest po prostu osłona przeciwsłoneczna, wystarczy Ci taka o długości około 6-7 cm.

Link to post
Share on other sites
A nie ma w nim regulacji paralaksy
To że nie ma pokretła nie znaczy że nie da sie regulować. Na pewno jest SKRĘCANa więc poluzuj trochę pierścień kontrujący soczewkę obiektywu i wyreguluj ostrość obrazu. ALe najpierw to samo zrób z soczewką okularu ustawiając wyraźnie krzyż. Taka kolejność: najpierw regulujesz okular żeby krzyż był widoczny dobrze a potem regulujesz obiekyw (ostrość obrazu).
Link to post
Share on other sites
penio151 Napisano 5/1/2009, 20:28

Nie będę nic mówił bo Thor się na mnie rzuci, pogryzie i wypluje...bo niesmaczne Dzięki za odpowiedź, interesuje mnie jeszcze ta replika PSO na taiwanie, posiada ona może detektor NV?

 

Osobiście nie miałem w ręku tej repliki PSO-1, ale na zdjęciach widać że na miejscu gdzie powinien znajdować się przełącznik przesłony do wykrywania światła z iluminatorów podczerwieni jest pusto. Wniosek jest oczywisty :-P

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Te lunety oprócz ciekawego designu nie mają za wiele do zaoferowania.

Po za tym wystarczy spojrzeć na cenę tego typu sprzętu w USD. 50 USD... Gdzie Bushnell Trophy (Delta Optical Classic) kosztuje 89 USD.

 

Chodź czy jest sens kierować się takimi kryteriami w ASG? Nie wiem, jak już napisałem co bym kupił.

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim jakości, jasności optycznej. Zniekształceń na bokach i niezawodności.

 

A jak znowu masz zamiar wypisywać jakieś dyrdymały, to zapraszam, porozmawiaj sobie z tym człowiekiem:

 

http://bron.iweb.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=186

 

Wytłumaczy Ci także m.in. fakt, że używanie lunet za 10 000 zł nie jest "snobstwem", jak także zdarzyło Ci się powiedzieć, a raczej napisać.

 

Dal mnie to w ASG możesz biegać nawet z optyką o jakości ołówka za 20 zł, a wyglądzie Leupolda. Wasze oczy.

 

Naprawdę męczący jest ten Twój zaścianek umysłowy w niektórych wypadkach...

Edited by WhoDaresWins
Link to post
Share on other sites

Widzisz jak widac nie jesteś w stanei pojąć pewnych prostych zasad rządzących światem. Lunety Delta Optical za 89 $ sa tak samo "pro" jak wspomniane wyzej BLOG czy G&G i naprawde nie muszę z nikim o tym dyskutować.

 

Jeszcze raz powtórzę pytanie:

prosze merytorycznie wypunktować czego nie mają do zaoferowania podane powyżej lunety w stosunku do Twoich lunet za 89$?

 

Podaj mi parametry szkieł w "Twojej" lunecie i np BLOGu i potrownaj je.

Jak widzę należysz do ludzi którzy lubią podpierać sie "panem Zdzisiem" samemu nie bardzo potrafiąc coś zrobić... Mam też zacząć powoływać sie na swoje "znajomości"? I podyskutujemy sobie linkami i nazwiskami? :mrgreen:

 

Czekam na odpowiedź a nie kolejne (wątpliwe) wymijające próby ośmieszenia i zdyskredytowania mojej osoby :D

 

Jak chcesz mozesz na replikę ASG zamontować sobie lunetę za 20 000$ a nawet teleskop Habla tylko przy okazji wytłumacz po co?

Link to post
Share on other sites

A możesz nawet posiłkować się znajomym myśliwym...

Dla mnie to bez znaczenia, a DOC nie nazywam luneta PRO i tego mi nie wciskaj... Jest to po prostu celownik który można już nazwać lunetą.

 

To, że Chińczycy przejęli stare linie produkcyjne Japończyków i ich optyka jest lepsza (w niektórych wypadkach taka jak ta japońska sprzed kilku lat, ale raczej pokroju np. legenda) nie znaczy się, że jest na tyle dobra. Świat idzie do przodu, każdy wybiera to co chce i nikomu tego nie narzucam.

 

Po za tym:

 

"śmieszenia i zdyskredytowania mojej osoby icon_biggrin.gif"

 

Raczej to Twoja technika, a ja robić tego nie muszę. Robisz to za mnie sam.

 

A odnośnie lunety za 10 000 zł. Nie tyczyło to się asg, w całej swej furii źle interpretujesz teksty. Tyczylo to się ostrej broni i w tym wypadku nazwałeś to nawet "snobstwem" - gdzie jest to tak pozbawione sensu, że nawet nie opłaca się zbytnio komentować, tak jak pocisku .223 rem. lepszego na jelenia od .308 win...

Edited by WhoDaresWins
Link to post
Share on other sites

Czyli nie jesteś w stanie pokazać wyższości lunetuy za 89$ nad lunetą G&G za 82$ albo BLOGIEM za 94$ ...

 

Ośmieszasz sie i tyle. Pisząć o cenei nawet nie zadałeś sobie trudu żeby przelicztyć kasę... BLOG i G&G sa dokąłdnei takiej samej jakości jak Twoja DOC Chocbyś pękł nie zmienisz tego... BLOG pod kilkoma wzgledami nawet przewyższa Twoją DOC ale pod jakimi to sobie sam znajdż jakżeś taki fachowiec...

 

A odnośnie lunety za 10 000 zł. Nie tyczyło to się asg, w całej swej furii źle interpretujesz teksty. Tyczylo to się ostrej broni i w tym wypadku nazwałeś to nawet "snobstwem" - gdzie jest to tak pozbawione sensu, że nawet nie opłaca się zbytnio komentować, tak

 

Taak?

Hmm sprawdz ile kosztują ETATOWO używane celowniki optyczne w wiodących armiach świata... I co są na pewno wiele gorsze od tych dwa razy droższych? Nie wiem gdzie Ty żyjesz... jeżeli celownik za 5000-7000 spełnia wszystkie wymogi jakie mu się stawia to po co kupuje się takie za 10000 Taki trend jest typowy dla myśliwych... Czyżbyś był jednym z nich? Dlaczego mysliwi nie używają (poza nielicznymi wyjatkami ) celowików PSO? Bo są tanie i do dupy? Powiedz to SW i snajperom na nich pracujacym :D Nie pogrążaj sie ok? Czym takim przewyższa takie PSO ostatnich serii luneta za 10000 ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...