Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Optyka dla snajpera


Recommended Posts

Moja luneta ma 17mm średnicy (W miejscu montażu).

Pewnie masz ołówek 4z20 albo podobne dziadostwo. Szkoda oczu.

Są tylko od 20mm do +25mm..

Są 1" czyli 25,4mm i 30mm.

Lecz nie brałbym najtańszych chińskich montaży, niektóre są wykonane wyjątkowo kiepsko i tandetnie, potrafią się giąć (sic!).

Accushot Leapersa / Guardera to dobry montaż w granicach 40-50zł. (występuje w obu rozmiarach 1" i 30mm).

Bądź do lunety a chcę zwykła 4x20... I nie za drogą... Chcę na razie coś w zakresie max 50zł. Muszę replikę ulepszyć najpierw, potem za optykę się wezmę :)

Zapomnij o tym produkcie lunetopodbnym.

Najtańsze i najgorsze co możesz kupić to jakiś Chińczyk 4x32 lub 4x40 (Tasco, Edenberg, podrabiane Bushnelle*, POI i tym podobne różniące się tylko nazwą, bo wyglądem nie :lol: ) lub coś poradzieckiego, Bełomo 4x32 na przykład. Optycznie lepsze od chińczyków, ale i tak żadna rewelacja.

 

*Słowo odnośnie Bushnella, to co można kupić za mniej niż 300zł to nie Bushnell a jego tania i k* źle wykonana podróba, oryginalne Bushnelle wciąż żyją i mają się dobrze.

Rozpoznać je idzie, oprócz ceny, po tym że są serii Trophy, Legend lub Elite. Seria Banner i Sportsman to budżetówki, klepane gdzieś w CHRL, więc prawdziwymi Bushnellami nie można ich nazwać.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam

 

Moim zdaniem wziąłbym POSP 6x42, gdyż:

 

-na odległości powiedzmy 50 m lepiej jest mieć 10m widoczności w lunecie o średnicy obiektywu 42mm niż 2-4 m na średnicy 24mm obiektywu, co daję większą widoczność

 

-przybliżenie 6x zupełnie Ci wystarczy na odległości Ersoftowe

 

-nie trzeba wydawać niepotrzebnie o 300zł za dużo za lunetę która różni się tylko zmiennym przybliżeniem 3-9

 

To moja opinia.

Nie wiem czy dobra :-P

 

Pozdrawiam Korczo

Edited by KorczO
Link to post
Share on other sites

A ja na Twoim miejscu po:

 

1. poszukałbym używanej lunety najlepiej na allegro, swojego POSP'a kupiłem za 280zł :D

 

2. Brałbym 4x24, większe powiększenia się w praktyce nie nadają do asg, a na dodatek jest znacznie tańsze.

 

3. Odpuść sobie celowniki rosyjskie typu Posp ze zmiennym powiększeniem, mają wiele wad... (nie będę wymieniał bo nie ma sensu)

Link to post
Share on other sites

2. Brałbym 4x24, większe powiększenia się w praktyce nie nadają do asg, a na dodatek jest znacznie tańsze. Ale średnica obiektywu zniechęca;/

 

3. Odpuść sobie celowniki rosyjskie typu Posp ze zmiennym powiększeniem, mają wiele wad... (nie będę wymieniał bo nie ma sensu)

Możesz rozwinąć?

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites

Czołem panowie, ostatnio pytałem w topicu jaką lunetę wybrać- M3 z BLOGa czy M3 z King Armsa- decyzja w sumie już zapadła, zdecydowałem sie na BLOGa, jednak niepokoi mnie jedno:

 

http://www.tarcza.pl/index.php?p2,celownik...oczna-paralaksa

 

mianowicie podpis "long range". Czy ta luneta sprawdzi się w ersoftowym strzelaniu na 50-80m? Mówiąc "sprawdzi się" mam raczej na myśli czy będzie się dało ją wykalibrować. Z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Osobiście używam Leapersa R/G 3-9x40.

 

Piękny przejrzysty obraz (bez mleka czy innych niedomówień), szkła nie parują, osłona przeciwsłoneczna gratis. Dobre clip-openy i porządny wygląd. Około 41 cm długości. Podświetlenie krzyża(kilku stopniowe), które często się przydaje gdy zaczyna się robić szaro albo gramy w terenie w którym krzyż zlewa się z otoczeniem. Płynna regulacja powiększenia, nie mogę zgodzić się z kolegami że nie ma to żadnego znaczenia. Przy zastosowaniu w ASG nie mamy niesamowitych odległości na walki. Więc często wygodniej jest użyć 3x do obserwacji czy większych do nanoszenia poprawek na strzały

Bardzo dobrze pokryta (nie rysuje się), ciężka i pancerna - można nie oszczędzać w boju.

Luneta posiada krzyż Mil-Dot i jeśli nauczymy się z niego korzystać jest bardzo pomocny. (określanie odległości celu, nanoszenie poprawek na strzał).

 

Luneta trochę kosztuje. Ale jeśli ktoś ma pieniądze na szkło to z pewnością mogę ją polecić.

Pozdrawiam

Edited by Noozer
Link to post
Share on other sites
Luneta posiada krzyż Mil-Dot i jeśli nauczymy się z niego korzystać jest bardzo pomocny. (określanie odległości celu, nanoszenie poprawek na strzał).

 

Mozesz mi wyjaśńć dwie rzeczy odnośnie "czerwonego"?

1) Jak pomaga w określaniu odległości taka siatka?

2) Komu potrzebne określanie odlegości od celu przy maksymalnej odległości skutecznego strzału rzędu 70-80 metrów?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A co z wysuwanym tubusem przeciwsłonecznym czy jak to cholerstwo się nazywa :P

Wydaje mi się, że występuje on tylko w PSO-1...

 

I jeszcze różnica między nimi występuje w tym miejscu:

http://img243.imageshack.us/img243/7824/bftlunetasvd1.jpg

http://img20.imageshack.us/img20/4372/beztytuueqo.jpg

Czy to ma jakieś znaczenie ??

 

A co z lepsiejszością ??

Rozumiem, że skoro są takie same, to jeden pies co wybiore ??

Edited by Sputnik_ASG
Link to post
Share on other sites

PSO-1 to jest radziecka wersja celownika. Ma wbudowany iluminator IR. (takie pokrętło z lewej strony celownika)

POSP- to już wersje białoruskie celownika na bazie PSO, mają trochę lepszą jasność i jakość soczewek. Nie ma iluminatora...

Jest wiele rodzajów POSP'ów: 4x24,6x24 itd...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...