Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Top Tech T416


Recommended Posts

Pomijając fakt, że jest to kolejna replika (popularnego coś ostatnio) HK416 to wyróżnia je "pneumatyczny blowback". Czyżby nadchodziła era AEGów z blowbackiem?

 

Wiesz, jeśli weźmiemy że HK416 produkują 2 firmy - VFC i SRC, no i dzieło-małych-chińskich-rączek i o ile VFC w Polsce jest, tyle SRC ani widu ani słychu to czy to jest popularna replika?

 

Po za tym era replik elektrycznych z blowback? No, ostatnio przecież AK-74 z Tokio Marui wyszło, a przecież jest już GG L85 ( i chiński klon). Wszystko jest na dobrej drodze.

 

(A karabiny z blowback na Greengas -> wpiszcie sobie sun project M16 w youtube, albo tanio koba m4, albo madbull CO2 gearbox.)

Edited by madjong
Link to post
Share on other sites

Wiesz, jeśli weźmiemy że HK416 produkują 2 firmy - VFC i SRC, no i dzieło-małych-chińskich-rączek i o ile VFC w Polsce jest, tyle SRC ani widu ani słychu to czy to jest popularna replika?

 

Chodziło mi raczej o "gęstośc" zapowiedzi. Najpierw wychodzi JG, potem SRC etc.

 

Po za tym era replik elektrycznych z blowback? No, ostatnio przecież AK-74 z Tokio Marui wyszło, a przecież jest już GG L85 ( i chiński klon). Wszystko jest na dobrej drodze.

 

Fakt, mea culpa :-F Czyli z blowbackiem są już najpopularniejsze gearboxy v2 i v3 :-P

 

(A karabiny z blowback na Greengas -> wpiszcie sobie sun project M16 w youtube, albo tanio koba m4, albo madbull CO2 gearbox.)

 

Chodziło mi raczej stricte o AEGi.

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites
Fakt, mea culpa :-F Czyli z blowbackiem są już najpopularniejsze gearboxy v2 i v3 :-P

Chodziło mi raczej stricte o AEGi.

 

To nie są gearbox'y V2, ani V3 (AK74). Są to specjalne gearboxy zaprojektowane specjalnie na potrzeby tych replik, mają bolt catch'e i takie szmery bajery. Co nie zmienia faktu, że w tej materii dużo się dzieje, i na pewno kiedyś dojdziemy(ło ho ho, dojdą) do takich rozwiązań w gearbox'ach że będzie to działać sprawnie, i nie będzie się ciągle psuło.

Link to post
Share on other sites

Ten BB chyba nie jest jakoś specjalnie "na stale" zamocowany do którejś z części GB, zauważcie ze w którymś momencie facet blokuje go palcem, a mimo to aeg normalnie strzela. Gdyby był zamocowany do tłoka to znając życie długo by nie podziałał...

Link to post
Share on other sites

Dla mnie bomba :lol:

 

BB działający na podobnej zasadzie co w broni ostrej, ciekawy patent, ale może przez to z leksza ucierpieć szczelność GB.

A do tego zwalniacz sprężyny w dosyłaczu, ruchomy z obu stron selektor i zapowiedź bb w MP5.

Link to post
Share on other sites

Ale jak na wykorzystanie GB to jest nieźle :-P , teoretycznie nie wpływa mechanicznie na GB. Jak ktoś by chciał pełnoprawny blowback w AEGu który uniemożliwiałby celne full auto to jednak musi byś osobny silnik/siłownik z konkretnym ciężarkiem, który by się "rzucał" w te i na zad :-P .

Edited by Panocek
Link to post
Share on other sites

Bardzo dobry patent, super animacja, nareszcie wraz ze zmianą trybu ognia przekręca się i oznaczenie na drugiej stronie, batka mieści się z przodu i bardzo dobrze. BB ładnie pracuje, kurcze szkoda, że nie da rady, żeby działał na całęj długości :(, ale z czasem może i to tego dojdzie. WG mnie chłopaki popisali się i warto coś takiego zakupić.

Link to post
Share on other sites

Poczekamy rok, dwa i się zobaczy ;)

Osobiście uważam że BB to tylko bajer, i w dodatku zbędny...w gaziakach wygląda to owszem ładnie, ale w AEGach..tak lipnie. Ale czego tu oczekiwać, Era AEGów z BB dopiero nadchodzi ;)

Link to post
Share on other sites

Ale w gaziakach jest raczej potrzebny ;-) . Dostań z takiego co nie mam BB.. bbrrr. Gaziaki tylko z BB :mrgreen: . Swoją drogą, ciekawe czy piach, kurz nie spowodują zniszczenia tego mechanizmu/nieprawidłowej jego pracy(wyrzutnik łusek).

Link to post
Share on other sites

Ostre HK jest o wiele bardziej niezawodne od swoich poprzedników.

http://pl.youtube.com/watch?v=gZpZryZEiY4

Ale to się wcale nie musi przekładać na niezawodność wersji AS.

BB nie powinien bardzo wpływać na niezawodność, ponieważ jak było pokazane na którymś z filmików można go zatrzymać palcem, a mechanizm GB działa dalej bez zakłóceń. Jedynie nieszczelność BB mechanizmu może odejmować FPSy.

Ciekawe tylko ile FPSów odejmuje BB, bo jednak mimo tego że powietrze wraca do cylindra to pewna cześć ciśnienia "idzie" na ruch zamka.

Link to post
Share on other sites

Takie pytanie odnośnie zasady działania: czyli jak już sprężyna się rozpręża napełnia się ten cylinder BB kulka jest jeszcze w komorze, to dalej kiedy obie sprężyny się rozprężają kulka porusza się już w lufie? Bo mi to wygląda na to, że jak powietrze przepycha kulkę w komorze to część powietrza wchodzi w bocznym kanał i napełnia cylinder BB. Takie rozwiązanie nie wymusza stosowania mocniejszej sprężyny?

 

pozdrawiam Pasti

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...