Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowe repliki od CA


Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po pierwsze primo to ten link nie działa.

A po drugie primo gdzie widzimy te RPK ? Te z CA to jest AK z dłuższą i grubszą lufą, dwójnogiem, większą obsadą łoża, inną kolbą, innym łożem i z niewiadomych przyczyn usuniętym jarzmem wyciora. W stosunku do SRC/HLK różnice zewnętrzne są kosmetyczne, więc cena powinna się kosmetycznie różnić.

Link to post
Share on other sites

Normalny RPK

Jakoś różnicy w kolorze łoża nie stwierdziłem i to samo się tyczy kolby po drugie RPK to przerobiony AK-47 na karabin wsparcia,istnieje też wersja RPK-74 która jest zrobiona na bazie AK-74.Co do "jarzma wyciora" nie wiem co to jest , jedyną różnicę jaką widzę w porównaniu RPK z CA do normalnego RPK jest "pierścień" który jest umieszczony na lufie(w CA go nie ma).

 

Nie rozumiem czemu link Ci nie działa .... ja nie mam problemów.

Edited by >>VooDoo<<
Link to post
Share on other sites
Jakoś różnicy w kolorze łoża nie stwierdziłem
Chodzi o kształt.
i to samo się tyczy kolby
Chodzi o kąt oraz mocowanie.
po drugie RPK to przerobiony AK-47 na karabin wsparcia
Nie. RPK jest oparty na AKM [zdjęcie]. Dlatego też RPK ma nowy rodzaj komory zamkowej tzw. tłoczoną z dodatkowymi wzmocnieniami. AK ma komorę skrawaną. Z daleka można nie zauważyć różnicy, ale z bliska :

Body AK [foto]

Body AK-74 [foto]

Co do "jarzma wyciora" nie wiem co to jest
To jest właśnie ten pierścień.

 

Na tym zdjęciu [zdjęcie], widać dokładnie całą lufę, która w RPK tak nie wygląda. Widać też dokładnie z jaką komorą zamkową mamy do czynienia. Podstawa muszki wygląda na tą z AK. Ciekawe czy chociaż rura gazowa jest dobra.

 

Całkiem niedawno napisałem, że nie jestem purystą. I to jest prawda. Ale dotyczy to RPK i innych modyfikacji AK, które są wykonane własnoręcznie przez użytkowników na bazie replik AK, AK-74 itp. Natomiast jeśli chodzi o gotowe produkty, które się nam serwuje za całkiem spore pieniądze i do tego produkty te nie są w pełni tym, czym powinny być, to po prostu nie można powstrzymać się od krytyki.

 

edit - poprawione linki

Edited by Zachar
Link to post
Share on other sites

Chyba chodziło Ci o stronę 22, pod G36C??

 

Adapter do magazynków, tylko teraz pytanie, czy wkładany do G aby używać magów z emek, czy też pozwalający na korzystanie z magów g36 w emkach??

 

Edytka:

 

Przejrzałem katalog i zaciekawiła mnie jeszcze jedna część: A257P i jej odmiany w OD i TAN

Czyżby CA też chciało zrobić popularną ostatnio czterysta-szesnastkę??

Edited by Talib
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...