Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Przydatność shotgunów.



Recommended Posts

Taka ankieta na temat shotgunów. Ciekawi mnie jaka jest ich popularność i czy uważacie, że się przydają w AS.

 

Prosiłbym też o pisanie jakie shotguny macie i jak się sprawują (zasięg, skuteczność w akcji, moc). Tylko proszę o krótkie i treściwe opisy. :uśmiech:

 

Ad. ankieta nr1.

1. mam nadal, jestem z niego zadowolony - chodzi mi też o to czy przydaje się na strzelanakach.

2. mam nadal i uważam, że to strata kasy - jak wyżej tylko odwrotnie (tylko przeszkadza w akcji).

 

Edit:

Niestety z braku doświadczenia na forum zauważyłem, że jak są 2 ankiety to na obie trzeba odpowiedzieć. Jak ktoś już ma shotguna to niech w ankiecie nr2 zaznaczy odpowiedź; chcę kupić.

Sorry mój błąd :poddanie:

Edited by SterylizatorPL
Link to post
Share on other sites

Moja strzelba - M870 G&P, stockowo wali nieco dalej i celniej niż P90 TM, jedynie hop-up jest tu upierdliwy (można kombinować by zmienić na AEGowy). Wg. różnych źródeł moc ok 360-400fps. Wykonanie super, poza kolbą i czółenkiem wszystko metalowe; brak przyrządów celowniczych ale można się przyzwyczaić (lub kombinować z oryginalnymi). Miałem problemy z cylindrem, rozwiązane forumowym sposobem. W najbliższym czasie mam zamiar odpicować strzelbę, tzn wyposażyć w ładownicę na kolbę, latarkę itp. bajery-rowery :-P

Fotki w temacie o M870.

Btw. Tak naprawdę to jest to CA870 z tuningiem wizualnym na Remingtona 870 oraz mocniejszą sprężyną - bebechy są identyczne.

Link to post
Share on other sites

Wkleje to co mam w arsenale ;)

 

Długa konwersja i kolimator RD30 G&P, uszczelniony tłok, metalowa wzmocniona prowadnica, silikonowa gumka od AEG, spring M130, lufa KM Head 509mm x 6,04 mm,

 

Miałem mieć kolbę, ale zdecydowałem się na kolimator ;). O jego przydatności nie będę nawet pisał, jest po prostu zaje... Z tą lufą i gumką od AEG, celność miód i orzeszki gratis. FPS - ok 440-450, na kulkach 0,25 to co wyżej :język2: . Zasięg również super, ale taniej nam wyjdzie kupić to co ma Siup. Przydatność ?? Ja kocham strzelby i nie wyobrażam sobie biegania z czymś innym, po prostu mają to coś :-P . PZDR

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. O to mi chodziło. Oby tak dalej. POZDRO

 

I coś od siebie:

3A-long od JT. Za 75zł na taiwanie i jak za tą cenę wykonanie bardzo dobre. Nic nie trzeszczy, skrzypi itp. Dobre spasowanie (poza suwadłem, jest trochę luźne ale nie sprawia problemów). Prosta konstrukcja. Kolba mimo, że z ABS to sądzę, że dość wytrzymała (zwarta budowa) i jak zabraknie kompozytu to można się nią posłużyć :killer: . Cały mechanizm spustowy z metalu, pracuje miękko. 300fps nie razi zasięgiem, ale ma niezłe skupienie i przyrządy celownicze (co czasem pomaga). Mam go krótko ale nie sprawia problemów. Dobry do CQB chociaż ciut duży (ale jest wersja short). Ok.38 kulek w magu (błąd na taiwanie).

Edited by SterylizatorPL
Link to post
Share on other sites

CA870+długa lufa+kolba od GP. Cały czas w trakcie tuningu-teraz zbieram na preclufę i gumkę HU ;)

Co do przydatności to... strzelby w ASG są zupełnie nieprzydatne (prócz tych srzelających kilkoma kulkami naraz). Za cenę mojej 870tki miałbym całkiem niezłego AEGa, który byłby o wiele bardziej praktyczny. Kupiłem ją tylko dlatego, że uwielbiam strzelby, i jestem z tego wyboru całkowicie zadowolony :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Taaa, w Remingtonie mam tłok od tej strzelby, ale zanim poszła na części waliła całkiem nieźle jak na 75zł 8-)

 

Aha, i magi od JT-3 prawie pasują do CA/M870

Hehe ja mam też jt3, sam podałem pomysł z zamianą części. ;-) Wali całkiem pozytywnie jak za 75zł. A na polu walki to jest przydatny, jak nic innego łatwe ładowanie , długa lufa mocny. Miód i orzechy.

 

 

Pozdro. ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja mam shotguna Mossberga 590 K (lub jak kto woli Long 003 od AGM'a). Kupiłem go na taniemilitaria.pl, nie byłem jeszcze świadom wielu negatywnych opinii o tym sklepie, ale gun sprawuje się bardzo dobrze :)

 

Ten shot za 79 PLN (u Krakmanów od niedawna za 59 PLN) jest świetną alternatywą dla osób z chudym portfelem, których nie stać na AEG'i miotające na 50 m. Moc ma sporą, ryzykujemy uszkodzeniem bebechów, niestety z plastiku, ale za to dorównujemy automatom na polu walki jeśli chodzi o celność i zasięg.

 

Przydatność? Sprawa raczej indywidualna :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Moim zdaniem zdecydowanie przydatny! Jest sporo ludzi którzy z nich strzelają. Posiadam M47 longa i Mossberg 590 (AGM) . Strzelam z nich, a w miedzyczasie zbieram na jakiegoś Aega II klasy. bo na tyle mnie stać. I jak się dochrapię aega to raczej i tak nie odwieszę mossberga na ściane.

Link to post
Share on other sites

Mam Shotgun'a SPAS 12 - HFC jestem bardzo zadowolony. Owszem nie podoba mi się w nim magazynek chociaż mieści 45kulek. Używałem go jako broń główną ale wczoraj zamówiłem mp5 sd5 [JG]. Dlatego mój spas 12 albo pójdzie na sprzedaż jak będę potrzebował pieniędzy albo jako broń na plecy (dodatkowa - wsparcia) Myślę że shotgun jest przydatny - bardzo. Jak bateria padnie w AEG'u bądź kulek braknie w innych replikach to mamy shotguna na plecach z 45kulkami - dobra pompka !

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Może trochę odgrzewanie kotletów, ale: ;)

 

1. Miałem M47 i JT-3A.

Oba się już rozpadły - M47 po 2 miesiącach, JT po pół roku.

 

Co do JT - nie strzelałem z lepszego shotguna, i uważam, że nawet AGM się do niego nie umywa. W magu miał 39 kulek, do tego drugi mag w zestawie, zasięg około 30-40 metrów (krótszy niż M47), za to celność świetna po prostu - śmiało mogę powiedzieć, że zasięg skuteczny (10/10 trafień) w moim egzemplarzu to 15 metrów w puszkę po piwie, a w trafienie w sylwetkę człowieka z odległości 20-25 metrów nie sprawia najmniejszego problemu. Jedyna wada - brak regulacji hop upa, ale mi to jakoś szczególnie nie przeszkadzało.

 

Jeśli chodzi o przydatność shotgunów to to jest kwestia względna. Mając aega nie można powiedzieć o przydatności shotguna, natomiast w przypadku awarii elektryka, to spring w formie pompki jest jedyną alternatywą :). Sam mam zamiar znowu zakupić JT, tym razem wersję short, tylko nigdzie jej już nie sprzedają, poza Masterbatorem na Allegro ;).

Link to post
Share on other sites

Witam, jestem posiadaczem M47 DE Long.Razem z nim mam 5 magazynków.Zasięg to hmm coś około 40m.Skutecznego nie znam.Celność, tu trzeba się trochę nauczyć celować, ale się da.Ja zrobiłem muszkę z zapałki, szczerbinki nie mam.Wiele osób narzeka na brak przyrządów celowniczych w strzelbach.Skoro mają, to być repliki, to chyba nie powinny posiadać przyrządów celowniczych.Prawdziwe shotguny są bronią uliczną i tam nie przykłada się wagi do celowania.Jeżeli walniesz w tłum, no to wiadomo, że parę osób dostanie, chyba nie muszę wyjaśniać dlaczego.Jeżeli chodzi o przydatność shotguna, to ja mam po prostu sentyment do strzelb i dobrze się czuje jak postrzelam sobie moją strzelbą.Posiadam również AEG'a (G36c JG).Czasem jak np nie mam baterii naładowanej, to idę z shotgunem na AEG'i i dobrze sobie radzę.Czasami po prostu nie mam chęci latać z AEG'iem i biorę M47 DE.Miałem jedną usterkę.Osiągi spadły tak, że strzelałem na 2 m lobem.Okazało się, że wystarczyło bardziej rozciągnąć, na wszystkie strony gumkę, która znajduje się na czubku tłoka.Zwiększyło to kompresje i znowu działa jak ta lala.

Link to post
Share on other sites

Miałem Shotguna z JT, długiego. Niestety HU działał w nim tyle co wcale i zasięg nie był duży, ale powtarzalność strzałów niesamowita, z 15 metrow naprawdę każdy strzał mieścił się w puszce po piwie. Niestety pluł tylko jedną kulką, a po shotgunie oczekiwałbym jednak chociaż 3 żeby w budynkach strzelać bez szczególnego celowania. Jednak ze wszystkich springów Shotguny są najpraktyczniejsze - można przeładowywać cały czas celująć o co trudno w przypadku 4taktu czy pistoletu

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Miałem przez pewien czas Benelli TM. Jeśli chodzi o skuteczność to ciężko ją porównywać z aeg'iem, choć po wprawieniu się w rapid-fire (trzymanie spustu i strzał po przez suwanie czółenkiem) dało się nią powalczyć.

Link to post
Share on other sites

Double Eagle M56A

czyli ta z kolbą

 

jestem zadowolony

stosuję głównie w cqb jako wsparcie dla kurtza

strzał celowany do 20 metrów

z 40 spora szansa że jedna z trzech trafi w sylwetkę

 

zastosowanie dodatkowe

bardzo klimatyczne pojedynki 8-)

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Mam Mossberga 500 z AGM LONG i powiem, że to fajne repliki, szitguny.

 

Fajne do lasu, i na spring party.

 

Z shotgunem jak ze snajpa trza nauczyć się celować.

 

Mam Mossberga 500 z AGM LONG i powiem, że to fajne repliki, szitguny.

 

Fajne do lasu, i na spring party.

 

Z shotgunem jak ze snajpa trza nauczyć się celować.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja mam shotguna, muszę przyznać, że mocny i bardziej szybkostrzelny od innych springów, ale dobry tylko do walki z innymi shotgunami itd. Z elektrykami nie mam zbyt wielkich szans o czym się przekonałem :P.

 

Co do szybkostrzelności to nie pobijesz mojego Famasa , nie masz szans strzelac celnie i tak szybko jak z Famasa CB , więc tu się nie zgadzam.

Link to post
Share on other sites

W shocie masz rapid-fire. Chociaż ja tego nie używam.

 

Jak wsadzę M140 do longa AGM to to będzie dopiero zabawa.

 

Generalnie zabawa z shotgunem ma sens w przypadku zachodzenia od flanki lub od tyłu.

 

Tak to generalnie małe szanse z elektrykiem...

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...