Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKM (CM.036) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Witam, jak sprawuje się wam akm? Chciałbym poznać opinie użytkowników którzy posiadają już długo tą cymke. Wymieńcie wady i zalety tej repliki. Czy opłaca się kupić tą replikę, czy lepiej za tą kasę wziąść coś innego. Jak z wadliwością w tej replice.

Link to post
Share on other sites

Rzuć okiem na mój TEMAT, i wszystko jasne, chociaż fakt, że używany więc ch wie co się z nim działo. Ale ogólnie nie polecam, poza wytrzymałym gb nie widze zalet tej repliki. Jak nie potrzebujesz tuningu mocy, to w sumie boyi lepiej kupić, przynajmniej dobra kontrukcja zewnętrzna, albo cymy nowszej generacji.

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites

+Bardzo dobry zasięg

+Niska awaryjność (Przez 2 lata nie miałem żadnych problemów )

+Lekki i praktyczny

+Dobry do walk w otwartym terenie , jak i w terenie zurbanizowanym

 

-Kiepskie wykonanie , słaba jakość materiałów

-Duże koszty ewentualnego tuningu

-Słaby Rof

-Słaba celność

 

Takie są moje opinie , jako długo letniego użytkownika tej repliki ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam !

"Wymienione części to: sprężyna m130, wzmocniona, łożyskowana prowadnica sprężyny, tłok JBU (tworzywo+metalowa szczęka) i z przymusu głowica tłoka, bo chiński wynalazek z alu walcem powodował blokowanie się tłoka w tylnym położeniu. Dzięki tym modyfikacjom replika ma cholernie stabilne 491 fps +/-1 fps!! :mrgreen: i nadal doskonałą reakcję na spust. "

 

Jest to cytat kolegi z gory, kilka postow. Moglibyscie mi Panowie powiedziec czy powinno sie cos jeszcze wymienic przy wymienianiu tych czesci co kolega wyzej ? Cos jeszcze moze pojsc ? Zaczynam powoli tuning 036 (jest precka, gumka i zewnetrzny tuning) wiec teraz kolej na GB.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Z rozkrecaniem GB nie mam problemu, tylko nie znam na tyle czesci w cm 036 - mam go od niedawna. Jak bede mial mozliwosc to przestrzelam go na chrono i zobacze jak sprezyna jest ubita, skoro takie to pancerne to mozna zaryzykowac i dac m130 bez zmiany innych czesci. (zwlaszcza ze koledzy w tym temacie juz tak robili)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Cyma 0.36 jest jeszcze w standardzie TM czyli jest na śruby,a 0.4X jest już w standardzie VFC czyli na piny.Jeśli chodzi o cześci wewnętrzne to zespół cylindra (cylinder,głowice,dysza, tłok) i zębatki są taki same,w 0.4x jest za to dużo lepszy szkielet GB który bez problemu radzi sobie z m150.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...