Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKM (CM.036) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy ktoś próbował przypasować do CM.036 podstawę muszki z kałachów a la VFC? Bo nigdzie nie mogę znaleźć oryginalnego zalowego gówna... Może trzeba by albo wywiercić dziurkę w nowej podstawie, albo na starej lufie zewnętrznej wypiłować miejsce pod kołki?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 4 months later...
  • 11 months later...

...w sumie nie mam nic do powiedzenia, to się chociaż pochwalę :icon_biggrin: ...

 

TUNING ZEWNĘTRZNY (OPTYCZNY)

 

Chwyt przedniz szynami RIS do AK/SLR105A1 CYMA

w paru miejscach został podszlifowany dla lepszego spasowania

Kolba składana do M4/M16 z adapterem do AK

wklejona za pomocą Poxipola na stałe. Nie do urwania.

Szyna RIS do AK montaż boczny (jaskółka)

Replika kolimatora typu RedDot

Magazynek Midcap "Waffle" 140bb CYMA

Magazynek Midcap "waffle" 110bb BATTLAXE

żeby nie szlifować wszystkich magów, podciąłem zatrzask w replice o ok 2 mm. Teraz magi siedzą idealnie i sztywno.

Tłumik płomienia

 

TUNING WEWNĘTRZNY (MECHANICZNY I ELEKTRYCZNY)

Lufa precycyjna 509mm/6.02mm GUARDER

Gumka HU silikon zielona G&G

Komora HU metalowa CYMA

Okablowanie niskooporowe + Mosfet

Zestaw wzmocnionych zębatek 300:100 SHS

Wentylowana głowica tłoka POM SHS

Głowica cylindra (short type) SHS

Sprężyna GUARDER Phantom SP130

 

Plus wymienione łożyska, prowadnice, dysze i wszystko, co wymienione być powinno.

Wymieniony chwyt pistoletowy na ciemny brąż, który bardziej mi pasował optycznie.

Wymienione też zostały (z powodu uszkodzeń): Podstawa muszki, koszyk silnika i inne drobne elementy, które mogły tego z czasem wymagać.

 

Replika pod stałym nadzorem Qbsona z BBmax Warszawa (niektóre części kupowane i montowane w Azteko).

 

STABILNE 480 FPS.

 

...bangla cudownie, bez jakichkolwiek problemów, od 2 lat na w większości tych samych bebechach (nowa lufa, komora, bateria)...

 

Lubię tę replikę...

Edited by MrocznyPopiskiwacz
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Hej,

 

Wybaczcie za odgrzewanie. Mam tą replikę + 3 magi lowcap. Chciałbym dokupić trochę magazynków, nie strzelałem jednak parę dobrych lat i zastanawiam się, które obecnie dostępne na rynku będą pasowały bez przeróbek. Ew. do lekkiej poprawki kosmetycznej.

 

Czy mógłbym liczyć na Wasze wsparcie w tej kwestii i podesłanie linków?

Link to post
Share on other sites

Z repliki został mi tylko girboks ( poprawność nazwy mało istotne ) jest niezniszczalny od 6 lat mam go i wyprulem kosmiczna ilosc pestek .Wkładałem go w co nowe wydmuszki bo je łamałem i dewastowałem . A ebech żyje i nie otwierałem go . Generuje mi 420 fps a stokowej batce . Na prawdę jestem godny podziwu bo 2 emki zajechałem po 2 i 3 miesiącach .

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

witam przepraszam z podgrzewanie tematu tego akm ale niewiele mogę wyszukać na forum odnośnie ,,naprawy,, mocowania kolby posypała się w drobny mak , a cudne drewno też .czy do tego znalowego szajs body można coś dokupić ?adapter albo dopasować kolbę wraz z mocowaniem z innego modelu?

Link to post
Share on other sites

Mój AKM 036 skończył tak samo, połamało się mocowanie kolby. Niestety ta replika to jest, jakby to ująć, autorski projekt cymy i nie jest do końca kompatybilna z systemem Marui. Tył komory zamkowej jest zrobiony na płasko (jak w AKM) i ogon kolby wygąda zupełnie inaczej niż ten znany z replik AK-47. Zamienników nie ma, a część pasująca do AK Marui (jak na zdjęciu poniżej) nię pasuje.

CYMA_0040.jpg

 

Pozostaje tylko klejenie/spawanie i ogólnie rzeźba, bo gotowych rozwiązań do tego modelu nie ma żadnych.

Jeżeli nie masz zdolności manualnych, ale za to nie szkoda Ci kasy, to możesz kupić metalowe body z AK47

http://rekrutasgshop...o-AK-47-CM/1493

http://zbrojownia.li...products_id=984

i do tego pasującą kolbę.

W sumie wydasz ponad 150-170 zł i nie będzie to rozwiązaniem problemu, a jedynie odwleczenie na później, bo nowy montaż ze ZnAl-u i tak w przyszłości pęknie.

Edited by Zachar
Link to post
Share on other sites

hmm rozumiem.. z tymi zdolnościami różnie bywa gorzej z brakiem narzędzi i jakiegoś warsztatu.Tak zapytam jak rozwiązałeś problem swojego akm? gdyż rozważałem danie baterii pod pokrywę ,a sama kolba to już jakiekolwiek rozwiązanie składana na bok od M4 grunt by siedziała stabilnie na tym znalowskim korpusie.Nie mam aż takiego ciśnienia na koszerny wygląd ma być solidne i praktyczne.dzięki za linki do korpusów,lecz te 150-170 wolałbym przeznaczyć na naprawę niż tak jak mówisz odwlekanie problemu.

Link to post
Share on other sites

Nie naprawiałem swojego. To było jakieś 6 lat temu i wtedy doszedłem do wniosku, że cokolwiek bym dokręcił czy dokleił do znalowego body to i tak odpadnie albo wyłamie się z kawałkiem korpusu. Tylko że ja chciałem, żeby było koszer, ma wyglądać, nic nie miało być widoczne z zewnątrz itd, dlatego ostatecznie kupiłem boja z serii "full steel".

 

Jak to nie musi być estetyczne, to przejdź się do castoramy, kup ceownik którego wewnętrzny wymiar będzie równy szerokości korpusu repliki i przykręć do repliki. W ceowniku wywierć otwory pod śruby od kolby M4 i gotowe. Jak nie znajdziesz ceownika, który będzie trzymał taki wymiar wewnątrz to kup dwa kątowniki, przytnij je i skręć ze sobą.

Gdybym teraz musiał naprawiać kolbę w jakimś ak i miało by to jedynie działać, a nie wyglądać, to mniej więcej tak bym to zrobił.

Do tego przyda się piłka do metalu, garść śrub i zestaw gwintownków minimum m4. Wszystko da się kupić w marketach budowlanych.

 

Nie mam aktualnie takiego ceownika, ale posłużyłem się kartonem, żeby pokazać o co mi chodzi. Oczywiście wszystkie wypustki w body trzeba zeszlifować, a tył korpusu też zrobić na płasko.

To nie musi być koniecznie jeden kawalek blachy, mogą być dwa kątowniki. Jak takie coś przykręcisz z każdej strony po 4 śrubami M4, to będzie dość solidne i pewnie wytrzymalsze niż bylo oryginalnie.

Body na zdjęciu jest z CM036 z wyrównanym tyłem pod taką przeróbkę, ale atrapy nitów po bokach trzeba by jeszcze zeszlifować.

 

4DwSzrD.jpg

 

ETilF8L.jpg

 

pKe8wLS.jpg

 

my3Z42G.jpg

Edited by Zachar
Link to post
Share on other sites

..udało mi się pozyskać kolbę drewnianą to chińskie pseudo drewno od tego ,,znalszmelcu,, Podjąłem próbę ratowania 36 i przy użyciu papieru ściernego i sporej ilości poxipolu w niebieskim pudle poskładałem do kupy całość. Czy będzie trzymać czas pokaże. Szkoda tylko podstawy muszki i suwadła które również padły przy klejeniu kolby ,ale i tu szare spoiwo poszło w ruch .Jeśli wyżej podjęte środki szlak trafi wdrążę twój plan za który ponowne big thx.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...