Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKM (CM.036) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Filiop,

Piszesz w sposób w którym sugerujesz ze masz już karabinek i masz preckę.

Z drugiej strony nawet jeśli go nie masz to chyba nie będziesz kupował karabinka pod preckę prawda?

Co do tematu AKMa i innych wersji, myślę że na ilości postów w tym temacie z mojej strony nie można narzekać.

 

Wg. mnie elementem najbardziej podatnym na zarżnięcie będzie tłok - no nie wiem - jakoś mojego zaufania nie wzbudza:)

Link to post
Share on other sites

Dałem to co miałem, wg. informacji wynika iż będzie druga część tego filmy w czasie N/A, 430FPS razem z tym idzie skrócenie żywotności, replika jest fajna, brakuje jej materiału. Sop-pel, masz racje, również dorzuciłbym i zębatki, połączenie silnik, przełożenie myślę, że może być słabe. Dyrek, licz się z tym, że karabin jest dobry ^^, ale po jakimś czasie czeka cię naprawa części...

Link to post
Share on other sites

Prosta sprawa,

Sprzęt jest - nie oszukujmy się - wyżyłowany.

Wątpię żeby poza niewielkimi modyfikacjami CYMA wstawiała mocniejsze części. Trzeba sie liczyć z "potrzebą" downgrade'u jeśli chcemy podnieść żywotność albo z faktem że prędzej czy później naprawy będzie trzeba dokonać.

 

Pzdr

Link to post
Share on other sites

gumka to podstawa, po tym precka, dalej wzmocnione części, myślę że szkielet nie trzaśnie, choć byłem świadkiem ostatnio jak w MP5 w stocku pękł. Wszystko zależy od losowości wydarzań, sprzętu.

 

Gdyby cymka przewidziała coś poza ZnAl i drewnianymi okładzinami to wydawało by się iż ta replika była by najlepsza z dostępnych za taką cenę.

Link to post
Share on other sites

No właśnie gumka to podstawa, najlepiej będzie się spisywała chyba czarna guardera zgadza się? (http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=84) I jeszcze pytanie odnośnie korpusu jaki jest najbliższy oryginałowi? ten: http://asgshop.pl/produkt.php?id=2078 ? i znowu czy jest jakaś różnica między korpusem z Ak74 a tym z AKM? Pytam bo słyszałem że ten metalowy korpus z tej cymki jest nie najlepszej jakości...

Link to post
Share on other sites
No właśnie gumka to podstawa, najlepiej będzie się spisywała chyba czarna guardera zgadza się?
Może najpierw kup i zobacz jak strzela. Jak będziesz miał problemy z wyregulowaniem hop-up, to gumke wymień. Na czwartej stronie napisałem "Żadnych problemów z wyregulowaniem hop-up nie było i na poprawne ustawianie na 0.28 zużyłem tylko 3 kulki."

Fakt, sam gumkę wymieniłem na guarderowską. Ale zrobiłem to, bo wymieniłem lufę razem z komorą TM i gumą hop-up. Po prostu tak mi było wygodniej.

 

Korpus AKMa różni się w najważniejszych częsciach:

 

- tyłem ( AKM ma scięty prostopadle, AK74 pod kątem)

Ale to ścięcie pod kątem w AK-74 to tylko w replice Cyma. W "ostrym" AK-74 tył komory zamkowej jest taki jak w AKM http://www.ak-47.net/ak47/ak74.php
- mocowaniem podstawy szczerbiny w AKM jest pod kątem, w AK47 jest na prosto.
Wytłumacz mi to na obrazkach, bo nie bardzo rozumiem :-P

 

I jeszcze pytanie odnośnie korpusu jaki jest najbliższy oryginałowi? ten: http://asgshop.pl/produkt.php?id=2078 ?
To ja powiem tak. Komora zamkowa w AKM Cyma jest na tyle dobrze wykonana, że nie warto jej wymieniać na coś innego, co też jest ze ZnAlu. Jak by robili stalowe komory zamkowe w tym standardzie, to bym wymienił. Ale ZnAlu na ZnAl nigdy nie wymienię. Tym bardziej, że King Arms daje w komplecie wiele nieprzydatnych dupereli, w tym podstawę szczerbinki [tzw. przednie body] do AK-47 (sic!), podbijając niepotrzebnie cenę... Edited by Zachar
Link to post
Share on other sites
odnosiłem się do body ASowego, a nie od ostrych
OK :uśmiech:

 

Myślałem, że body KA ma całkiem dobry tył. A przynajmniej tak to na fotach wygląda.

http://www.kingarms.com/productpage.asp?prodid=836

http://www.uncompany.com/images/ka-sk-14-bk-dx_big.jpg

Chyba, że to jest takie lekkie "ścięcie", bo na żywo tego body nie wiedziałem. W każdym bądź razie tego ścięcia nie powinno tam być.

 

Link u mnie nie działa i pojawia się coś takiego:

Error 403 - Forbidden

 

You tried to access a document for which you don't have privileges.

Jak możesz, to wrzuć to na imidższaka ;-). Ale chyba się domyślam o co chodzi.

otochodziga6.th.jpg

Czyli generalnie body KA jest słabe, bo nawet w AKM Cyma mam takie "ścięcie" nad kołkiem trzymającym lufę :mrgreen: Więc jakby nie patrzeć body Cyma lepiej odzwierciedla oryginał niż KA.

 

A nagral by ktos filmik jak strzela ??
Kulek i tak byś nie zobaczył :-F . A dźwięk jest taki jak w stockowym AK TM i G36C JG...
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Silnik musi być inny niż w CM 028. Wrzuciłem do swojego CM 028 sprężynę Mad Onion 110 i silnik na standardowej baterii 8,4V nie dawał rady.

Pytanie odnośnie AKM. Jak wyglada sprawa stabilności przedniej części repliki. W Cm 028 było bardzo niestabilnie, zasługa to tego "złotego" pręta włożonego w plastikowe przednie body. W AKM pręt ten też jest wyciągany?? Zastanawiam się nad jego zakupem, gdyż wyjdzie to taniej niż przód + tył metalbody i nie chcę się zawieść na jego stabilności.

Link to post
Share on other sites
Jak wyglada sprawa stabilności przedniej części repliki.
Jest nieporównywalnie lepiej od jakiegokolwiek plasticzanego AK. Konstrukcja jest podobna do metalowych kałaszy CA.

 

W AKM pręt ten też jest wyciągany??
Można go usunąć. Ale ma to sens, gdy w planach jest też wymiana rury gazowej i nakładki z prawdziwka :uśmiech:
Link to post
Share on other sites

Ragi, Cyma produkuje Ople w klasie "chińczyków".

1.Ów model jest poprostu wyżyłowany za sprawą sprężyny.

Obstawiam że zmieniając sprężynę na M110-M120 podniesiesz żywotność repliki o 50% conajmniej.

 

2.Druga sprawa, HU gumka i lufa nie wpływają na wytrzymałość bezpośrednio.

Jedynym minusem jest fakt że w razie zacięcia ( co teoretycznie jest bardziej możliwe w prec lufie ) możesz pozbyć się zębów - to tylko czysta teoria, no i musi być poprostu zrządzenie losu :) - taki ma to wpływ na wytrzymałość.

 

3. W replice niemetalowy jest chwyt oraz imitacje drewna.

Edited by SoP-PeL
Link to post
Share on other sites

lufa nie ingeruje w gwarancję którą objęty jest gearbox.

Jeśli możesz i chcesz koniecznie wymieniać części wewnętrzne na wzmocnione( ale nie tuningować) to powinieneś zatrzymać gwarancję na zakupiony sprzęt. Druga sprawa to bore-up, na nim na pewno stracisz gwarancje:) Ahh i domyślam się że ta cyma to nie dociągnie do końca gwarancji na stockowych częściach.

Link to post
Share on other sites
1. Co wymienić, aby karabin długo potrzymał(nie chce wymieniać części o wartości 700zł
Wymień sprężynę na słabszą np. tak jak SoP-PeL radzi - coś około M110-120. Wymień głowice tłoka na łożyskowaną i dysze też lepiej od razu na uszczelnioną.

 

2. Czy pomoże w czymś wymienienie komory HU, gumy HU i lufy na precyzyjna?(wiem, że celność będzie lepsza, ale czy wpłynie to na wytrzymałość)

Komora HU w AKM jest standardowa (jak w Marui itd.) i bez problemu można do niej zamontować np. lufę precyzyjną Systemy. Komora jest z czarnego plastiku i sprawia dobre wrażenie.

Stockowa gumka ładnie kręci i moim zdaniem nie świruje pawiana; nie ma potrzeby jej wymieniać :)

Co do celności. Kup, postrzelaj i wtedy oceń czy chcesz lufę precyzyjną.

 

Jeszcze jedno pytanie: korzystać z gwarancji i po jej upływie wymienić prowadnice, popychacz, lufę, i zamontować taki zestaw http://asgshop.pl/produkt.php?id=599 czy wymienić te elementy od razu(a przynajmniej zestaw wspomniany na końcu)?
Może zapytaj taiwangun czy jest możliwość aby na starcie Ci wymienili części, które u nich kupisz razem a AEGiem i na całość udzielili gwarancji ?

 

SoP-PeL, to jakie oznaczenia mają farby hamerajta ? Będzie na niej napisane "młotkowy czarny"? :uśmiech:

 

edit.

Ragi, głowica cylindra z zestawu do którego podałeś linka nie będzie pasować do gearboxa Cymy, ponieważ głowica ta posiada wypustkę nad prowadnicą dyszy. W gearboxie Cymy nie ma przewidzianego miejsca na taką wypustkę i pasuje tylko głowica cylindra V.2. Wiem, bo przerabiałem to z zestawem bore-up guardera i musiałem wymienić głowicę cylindra na v.2.

W gearboxie TM jest miejsce na taką wypustkę, ale w Cymie nie ma.

Edited by Zachar
Link to post
Share on other sites

Ja mam takie pytanko, czy ktoś z właścieli sprawdzał, albo czy byłby w stanie sprawdzić jak zachowują się w tej replice kulki o wadze 0,2g przy wyłączonym hop-upie? Chodzi mi o to czy będą mocno podkręcane czy nie...

 

 

Pozdrawiam i proszę o odpowiedz!

Ropson

Edited by Jabol
Link to post
Share on other sites

Ale 'gdzie popadnie' to też pojęcie względne :D

Jeżeli będą latać gdzie popadnie w boki to nie jest tak źle, no ale jak to będzie w kosmos to juz gorzej...

 

 

W każdym razie prosiłbym kogoś (mającego ten karabin w wersji 'STOCK') o wytrzelenie paru 0,2 i napisaniu rezultatu :D

Edited by danielosw
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...