Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKM (CM.036) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gdybyś poświęcił 5 minut swojego czasu to znalazłbyś odpowiedź... AKM lepszy.... ale po co to mówić jak jutro następny prezes zada to pytanie...

 

Fajna replika aczkolwiek gwint od tłumika (ten od lufy zewnętrznej) mało wytrzymały.. Ułamał się.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Kolegom z połamanymi gwintami na otarcie łez powiem tylko, że w AK TM gdy się przykręci kilogramowy PBS też można łatwo niszczyć podstawę muszki z gwintem. Jeżeli ktoś chce zamontować tłumik, to jedynym solidnym rozwiązaniem jest wytoczenie nowej lufy zewnętrznej z lewym gwintem 14mm na wylocie lufy. I to się tyczy wszystkich replik, gdzie gwint jest połączony z podstawą muszki. Niezależnie od producenta.

 

Myślałem właśnie nad nagwintowaniem lufy zewnętrznej lecz boję się,że shit metal będzie jeszcze słabszy gdyż jest znacznie cieńszy niż ten z zespołu muszki.
Przypominam, że lufa zewnętrzna w AKM jest wykonana ze stali i nazywanie tego "shitmetalem" jest co najmniej dziwne.
Link to post
Share on other sites

U mnie tez jest ten problem.

Gwin sie skrzywił i kazdy nakręcony tlumij jest podbuty do góry co powoduje obijanie sie kulki wewnątrz tłumika. Oczywiście rozwiązalem ten problem stosujac tłumik który sam zrobiłem i przytosowałem go do tej dysfunkcji :)

 

Innym dokuczliwym afektem jest chwiejąca sie kolba kórej nawet przyręcanie nic nie daje ....

Link to post
Share on other sites

Więc tak:

 

Co do samej repliki: Całkiem spoczko, może być

 

Jak na razie obijałem ściany, nie miałem okazji wypróbować w strzelance, ale powiem tak: Bardzo mocna- wielki zasięg (na polu postrzelałem), celność ok, szyPkoszczelność- O.K (ni bardzo mi zależy, wolę SEMI niż AUTO). Plusem jest też to że jest to full metal, z wyjątkiem chwytu, i okładzin ale to się wymieni kiedy pojawi się kasa znikąd =D

Jest też ciężka i wygląda jak prawdziwa-i dobrze. ;-)

 

Bateria-1800, sprawuje się dobrze:

 

Teraz minusy:

 

Kolba- jakaś ruska, albo mi się wydaje albo jest przykręcona na jedną sróbkę o_O wtf?

I giba się na boki jak jakaś zboczona :/ Plastikowy magazynek- metalowy kosztuje co prawda tylko 40 zł, no ale jak by był w zestawie było by O.K ;-) (o ile można to uznać o minus) Co jeszcze....Jest dość głośny....mi to nie przeszkadza, ale komuś może.

I jeden spory minus, albo moja głupota: Jak się wciśnie spust na SEMI do np. połowy i puści, broń się może zablokować o_O No i chyba tyle.

 

 

A teraz pytanie:

 

Wiem że zaraz jakiś wielki obrońca netykiety i regulaminu mnie zbluzga, no sorry ale nie chce mi się czytać 12 stron tematu -,-"

 

Da się do tego założyć jakieś szyny? Przydały by się bod przeziernik....ew. granatnik

I jakie do tego kupić okładziny z drewna? Te z plastiku są niby O.K, ale nie ma to jak drewno =D

I który chwyt pistoletowy kupić? Aby był to Full Metal+ Wood?

 

Dzięki za ODP.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz mieć szyny pod granatnik to odpada drewno z przodu. Jeśli chcesz mieć drewno, to musisz mieć replikę ruskiego granatnika np GP30.

Z optyką nie ma problemu, dokupujesz szynę na jaskółczy ogon i masz bazę. Montaż boczny na korpusie jest.

 

Odpowiedniego chwytu drewnianego raczej nie dostaniesz. Można najwyżej malowaniem upodobnić plastik do bakelitu, który był najczęściej stosowany.

Link to post
Share on other sites

No no, ja też mam ABS :P

 

Tzn. tak-nie giba się na boki jakoś bardzo, po prostu jak się poluzowało to lekko zaczęło...nie żeby to przeszkadzało, ale te minimalne luzy w kolbie, i w "przodzie"...to wkurza.

 

tzn. jak się prawą ręką złapie za kolbe, a drugą za chwyt przedni, to się gibaaa =)

Link to post
Share on other sites

Na szczeście w AEGu masz mechanizm szczelnie zamknięty w GB i podczas dokręcania kolby niczego nie zepsujesz ;-)

 

Hehe no tak, ale chodzi mi o to, że boję się jak to będzie wszystko w środku zrobione...te wszystkie koła zębate, silnik....

 

Jutro popróbuję na moim pierwszym AEG, taniocha więc nie będzie szkoda jak coś się popsuje ;-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...