Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Tofik: Podziemny tunel na pewno będzie wydajniejszy. Ciepłe powietrze na zasadzie konwekcji ucieka do góry, a zatem w dole spada ciśnienie, a wtedy powietrze jest zasysane kanałem z miejsca, gdzie jest chłodniejsze i jest go więcej. Jeśli Twój kanał będzie otwarty też powinno działać, ale gorzej, bo różnica ciśnień nie będzie tak znaczna :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No nie wykluczone, że masz i rację :) Ale uważam, że nie ma sensu pier*** z kopaniem jakiś tuneli... Jak mówiłem, trwa to dłużej, jeśli ktoś stanie w tym miejscu a tunel będzie płytko pod ziemią może się zawalić. Ja stosuję często patent który dałem parę postów wyżej i nigdy nie miałem problemów, a za to łatwiej coś takiego wykonać.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Jeśli chodzi o podpałkę to zawsze noszę ze sobą taką do grilla z Obi, wyglądającą jak duże pudełko zapałek. Ja kobita jestem więc sobie ułatwiam kwestię rozpalania ognia, a i drzew mi trochę szkoda, no i takie ociosane / obdrapane z kory drzewa to ślad po mnie zostawiają, więc wolę co innego jeśli jest opcja. Pakuję tą podpałkę w worek strunowy i nigdy mnie to jeszcze nie zawiodło, nawet w zimę, więc naprawdę polecam. :) A ognisko to zawsze w niewielkim dole i z ekranem, co by się nie martwić o nadmierny wiatr. :)

Link to post
Share on other sites

Kora brzozy równie dobrze może być pozyskiwane z leżących pni. Kora brzozy pali się też MOKRA, to taka mała wskazówka. Jeżeli dorwę kogoś jak zrywa korę z żywego drzewa to łapy [***] przy samej głowie! Często po wycince drzew w lesie pozostają żywiczne szczapy drewna, to także bardzo dobrze nadaje się do rozpalania ogniska.

 

[Nie przeklinaj!]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...