Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A co chcesz tam rozkrecac i wymieniac ???

Kazde gb rozkreca i sklada sie tak samo ; kazde gb posiada takie same elementy - jedynie roznia sie gb wiekoscia i ksztaltem... eta wsio..

 

Kazdy gb posiada:

- korpus

- kola zebate

- zapadke

- sprezyne i trzpien

- uklad sprezania

- popychacz kulek

- zespol spostowy

Link to post
Share on other sites

m4 ICS jest jednym z najprostrzych i chyba jednym z najlepsych aegow i naprawde trzeba byc prze-talentem aby cos tam zepsuc :)

 

Kazdy aeg to nic innego jak pompa tlokowa jednostronnego dzialania. Powietrze jest zasysane, pozniej sprezane przez tlok i wydalane.

Link to post
Share on other sites

Może pytanie nie dotyczy dokładnie tej repliki ale ogólnie wszystkich m4-rek i 16-stek. Więc zakupiłem sobie ja zawieszenie taktyczne i... wstyd się przyznać nie umiem go prawidłowo zamontować. Czy ktoś posiada jakieś filmiki instruktażowe? :D Wiem, że to trochę żałosne ale... Kto pyta nie błądzi. ;) Szukałem wpisując "zawieszenie taktyczne"

i nic nie znalazlem.

Link to post
Share on other sites

@up

Może trzeba trochę ruszyć głową i wymyślić inne hasła, albo po angielsku?

Przede wszystkim jaki to rodzaj zawieszenia, jedno-, dwu-, czy trójpunktówka? Przypuszczam, że ten ostatni, bo musiałbyś być bardzo "zdolny" żeby nie dać rady zamontować 2 pierwszych.

masz filmik jak korzysta się z tego. Na podstawie tego sam się domyśliłem jak mocować pasek, więc ty też spróbuj.

 

PS. To było 5 sekund w Google z hasłem "3 point tactical"...

Link to post
Share on other sites

Mam pewien problem z EMką. Otóż rozkładałem ją (kelejny raz) z nudów. Wszystko rozłożyłem, założyłem i została jeszcze szczerbinka (wersja SIR). wsunąłem, wsadziłem śrubę. Zacząłem dokręcać palcami, gdy już nie mogłem wziąłem śrubokręt. Po 0.5 obrotu coś chrupneło jakby jakaś sprężynka odskoczyła. Patrzę a przez całą długość boku szczerbinki (mocowania na szynę) pojawiła się rysa. Odkręciłem, zsunąłem... ale niestety w 2 kawałkach. Niewiele myśląc skleiłem to kropelką. Działa i narazie czekam na sobotną strzelankę.

Więc moje pytanie brzmi. Czy warto wysyłać to do sklepu na gwarancję? Zastanawiałem się nad tym i myślę, że dopóki się trzyma to dam sobie spokój. Świeża replika po jednej akcji. Mam całe pół roku na oddanie do serwisu. Jeżeli rozwali się 2 raz to wyślę.

Popieracie ten tok myślenia? Czy coś podobnego wam się zdarzyło?

Replika nigdy nie upadła anie nie byłą w jakiś brutalny sposób maltretowana. 1 strzelanka.

Proszę o radę.

Link to post
Share on other sites

Przeszukiwałem forum i jakoś nie znalazłem wielu informacji na temat jakie kulki najlepiej wybrać do stockowego ICS-a.

Pytam bo jestem właśnie przed wyborem czy 0,20 czy 0,25 (0,23 nie maja na stanie tam gdzie chce kupić). Kulki G&G.

Proszę o pomoc - przyszłym pokoleniom także się ona zapewne przyda :-P

 

POZDRO :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Odswieżam.

 

Udało mi się załapać dobra fuche na wakacje i myśle ze za jakiś miesiac uda mi sie zamówic eMke ICS'a. Chciałbym się Was poradzic jaką wersje byście mi polecali, mi najbardziej wpadla w oko m4 RIS, a i jeszcze jedno czy dobrym rozwiazaniem jest zamontowanie baterii w pokrowcu na kolbie?

 

pozdrawiam i licze na odpowiedz

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...