Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

Misja wykonana...

Udało się bez problemu zamontować delta ring Dboya i załorzyć FrontSet Magpul MOE :mrgreen: czekam jeszcze tylko za muszką i robię fote jak wszystko razem wygląda... najważniejsze że deltaringi pasowały jak ulał i mocno trzymają cały Front...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Misja wykonana...

Udało się bez problemu zamontować delta ring Dboya i załorzyć FrontSet Magpul MOE :mrgreen: czekam jeszcze tylko za muszką i robię fote jak wszystko razem wygląda... najważniejsze że deltaringi pasowały jak ulał i mocno trzymają cały Front...

 

To super ! Czekam z niecierpliwością na tutorialik. :uśmiech:

Edited by Winston
Link to post
Share on other sites

Kupiłem wreszcie em(il)kę ICS'a. Strzela bardzo dobrze jak na tą szybkość wylotową kulki. Wręcz powiem że osiągi ma podobne do replik chińskich (których ilość fps przerasta ICS'a znacznie).

Co do wad. Klapka od wyrzutni łusek (nie wiem jak nazywa się to fachowo) sama się otwiera. Zauważyłem że w innych replikach M4A1 "haczyk" który jest odpowiedzialny za unieruchomienie tej klapki jest dłuższy. Denerwuje mnie jeszcze jedna rzecz. Przedni chwyt jest troszeczkę za mały. Mianowicie gdy wkładam baterie dolna część chwytu przedniego ulega rozszerzeniu przez co rozchodzi się na boki i górna część nie pasuje (nie wchodzi w takie rowki które ma dolna część). Bardzo mnie to denerwuje gdyż boję się iż te części mogą się na stałe odkształcić. Tutaj pytanie dla was drodzy użytkownicy tych pięknych replik. Czy znacie jakiś sposób aby temu zaradzić (chodzi o pierwszy i drugi problem)?

Link to post
Share on other sites

Co do problemu z klapką wyrzutnika łusek to raczej nie jest to wada, w prawdziwej broni klapka ta również jest zawsze otwarta, bo jak sama nazwa wskazuje, wylatują tamtędy łuski ;) Natomiast z drugim problemem poradziłem sobie spiłowując plastikową osłonke przy kablach w baterii (nie piłowałem ogniw ! :D) dzięku temu zabiegowi bateria lepiej "siada" na lufie zewn. i front gripa da się zamknąć bez większych problemów ;) Tak swoją drogą, to dzisiaj moja eMka przeszła chrzest bojowy i muszę powiedzieć, że jest naprawdę świetna. Wysoka kultura pracy, bardzo dobra reakcja na naciśnięcie spustu, bardzo dobre wykonanie (wg. mnie :)) Co do zasięgu to chyba używam zbyt lekkich kulek (0.20g) bo po przeleceniu pewnego dystansu latają we wszystkie strony. Jednak replika jest naprawdę godna polecenia i warta wydania tych 1300 bądź 1600 zł za wersję RIS :)

Edited by Golek
Link to post
Share on other sites

Z tego co zaobserwowałem to winą jest bateria która nie leży "prosto" tylko przesuwa się na boki blokując się na lufie i dlatego rozszerza grip dolny (mam nadzieję że zrozumiecie moją wizję). Co do wyrzutni łusek. Nie przeszkadza mi to że się otwiera. Denerwuje mnie tylko to że jakieś ciało obce może dostać się do gearbox'a.

Link to post
Share on other sites

Żadne ciało obce nie dostanie się do gearboxa w żadnym wypadku, przecież jest jeszcze ta blaszka, która go zakrywa i nie odjeżdża sobie sama. Co do baterii to tak właśnie jest i po moim zabiegu, który opisałem wyżej, problem się rozwiązał :)

Edited by Golek
Link to post
Share on other sites

Oto zdjęcia : http://picasaweb.google.pl/115432130026582...teriaPrzerobka#

 

Sorki za jakość, robione telefonem bo w aparacie się baterie wyczerpały.

 

Generalnie to na początku myślałem, że przecinając samą zewn. osłonkę ogniw (to co na zdjęciach widać) bateria stanie się bardziej giętka i lepiej osiądzie na lufie, jednak to nie pomogło i spiłowałem ten plastik. To już pomogło, chociaż gdyby rozpiłowane miejsce było szersze, bateria lepiej osiadała by na lufie, ale teraz też daje radę ;) Tak wiem, nie jest to piękne rozwiązanie, ale, przynajmniej u mnie, zdało egzamin.

 

Pozdro

Edited by Golek
Link to post
Share on other sites

Jutro spróbuję, na początku myślałem że chodzi Ci o spiłowanie wtyku baterii. Pomyślałem sobie o co mu chodzi , jak to może pomóc;). Teraz wszystko rozumiem i choć nie jest to piękne rozwiązanie będzie trzeba je zastosować.

Swoją drogą stockowe osiągi mojej EM(il)KI czynią cuda. Zamierzałem jak najszybciej wymienić górną część gearbox'a na wzmocnioną (ponoć posiada 420 fps) lecz po dzisiejszym chrzcie bojowym doszedłem do wniosku że odłożę to na później tuningując ją na razie zewnętrznie.

Edited by Kloszard
Link to post
Share on other sites

Cześć,

postanowiłem odmłodzić swoją styraną 3 letnią emkę ics. Najpierw chciałem ją tylko pomalować, ale w między czasie spodobał mi się chwyt magpulowski MOE [link]. Tutaj pytanie do Was - jak wiemy ringi w ICS są niestandardowe, tak więc czy ktoś montował to urządzenie i jakie modyfikacje są potrzebne by siedziało?

Dodatkowo teraz mam emkę z granatnikiem podwieszanym a u góry jest stockowy front w którym mieszczę lipola, czy uda się więc zrobić taką samą konfiguracje tylko że z MOE? Podglądowe zdjęcie, aktualnej konfiguracji granatnik-chwyt

Link to post
Share on other sites

Kolega pisał o tym froncie stronę wcześniej.

Dzięki,

ale mimo wszystko po "dokopaniu" się do tych postów nie znalazłem odpowiedzi na żadne z pytań. Z tego co zrozumiałem to kolega po prostu nie miał delta ringów więc wziął od CA, nie wiadomo czy mieści się w samym górnym chwycie bateria i czy da się zamontować je razem z granatnikiem ;-)

Link to post
Share on other sites

jak moja replika wróci z serwisu to sprawdzę... ale obawiam się że miejsce jest tylko w dolnej części, z drugiej jednak strony lipol jest zgrabniejszy i mniejszy więc może się uda.

Co do delty ICSa to dzwoniłem do onionów i oni twierdzą że na 98% powinny pasować delty ICS do tego frontu, pozostałe 2% ich niepewności wynikają z tego że minimalnie może gdzieś będzie trzeba podpiłować...

 

Ja sprawdzałem na CA i Dboya i oba sztywno trzymają bez żadnego piłowania

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam pytanie...

Jestem szczęśliwym posiadaczem m4 ICS i pragnę sobie sprawić tłumik dźwięku, lecz nie wiem czy tłumik płomienia jest trzymany tylko przez "pin" czy również nakręcony na gwint? Niestety nie mogę tego samemu sprawdzić gdyż nie mam odpowiedniego imbusa(1.3mm).

Proszę o szybką odpowiedz.

Link to post
Share on other sites

Wracając do baterii nie mieszczącej się w łożu - nie wiem jak jest teraz, ale w moim ICSie (5-letni) połówki łoża nie były symetryczne! Jedna była minimalnie wyższa. Tak samo było u kolegi, który też miał starego ICSa. Więc trzeba tą wyższą połówkę dać na dół i tam wcisnąć baterię, a bardziej płaską połówkę na górę. U nas pomogło :)

Link to post
Share on other sites

własnie zdecydowałem sie jednak na ICS'a poniewaz jak twierdzą wszyscy nie ma lepszgo GB w tej cenie na rynku.A replika że ma byc na lata i jest "THE BEST" to zakup będzie 22 września zaraz po urodzinkach.Jęśłi do mnie przyjdzie to skleje recKę na jej temat :uśmiech: .G&P niestety no nie podołało moim oczekiwaniom jest niedostępne i zdrożało prawie o 200zł.Nie można go nigdzie kupić ale powołałem się już na ICS'a....Ten Dwudzielny GB..HMMM to musi byc cos :twisted: :uśmiech:

 

PoZdRaWiAm

 

lukasik_44 :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Panowie, co prawda temat o M4, ale przypuszczam, że nie powinno być większych różnic między ICS M4 a M16. Czy do tych replik pasują PMagi albo ich chińskie kopie? Próbował ktoś?

 

Do mojej prastarej M4 pasują oryginalne Pmagi. Ciasno wchodzą i mocno trzeba docisnąć żeby zatrzask złapał, ale nie ma tragedii.

 

 

 

 

Powie mi ktoś, czy do ics'a wejdzie front boyi/pj? Trzeba coś piłować? Próbował ktoś?

 

Bleee, do ICSa front Boyi? Profanacja...

 

Poważnie: cały front, czy tylko okładziny? Zwykły, RIS?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...