Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

Jeszcze nie, czekam aż dojdzie kolejny ICS, z brakującą komorą, i tam zapewne wcisnę - z tego co się dowiedziałem komora jest git, można lajtowo pchać do emek.

 

Co do dyszy - tu już dzika sprawa. W jednym ICSie mam niebieską CA, w drugim czarną Guardera - ziomek też ma czarnego Guardera i wszystkie idealnie pasują. Do tego ICSa co kupiłem ostatnio - wrzucę zapewne tą metalową komorę, SP150 i najpierw sprawdzę dyszę CA - później będę kombinował. Musisz sam sprawdzić, aczkolwiek sprawdzaj wszystko co trzyma wymiar dyszy CA.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tak, tak wszystko pięknie ładnie ;p tylko firma Guru robiła aluminiowe wersje dysz podwójnie doszczelnione na podstawie wymiarów z ich stockowych odpowiedników, (mam taką w AK 74 ics) i sprawuje się elegancko :icon_smile:

 

dlatego pytam czy skoro Guru to teraz Retro Arms a do M4 Ics potrzeba dysze 21,2 mm to chyba bedzie to rozwiązanie poszukiwań dyszy, nieprawdaż ? :icon_smile:

http://wojskowe.eu/p...-RetroArms/2230

 

ewentualnie coś takiego

 

http://wojskowe.eu/pl/p/Podwojnie-uszczelniona-aluminiowa-dysza-do-M4-ICS-Retro-Arms/2331

Edited by roni17
Link to post
Share on other sites

  • Ja kupowałem tę dyszę od guru i musiałem jedynie powiększyc średnicę na oringi bo za ciasno chodziła i były fps-y kosmicznie małe... teraz jest git.
    Teraz z tego co zauważyłem to retro-arms robi dysze ale ze ,,stożkiem,, na końcu - czyli do gumek o dłuższych kołnierzach
    Karmazyt - kupiłeś ICS-a drugiego??
    rozwiązałeś problem z brakiem safe??
    Też go mam heh..... lecz zbytnio nie przeszkadza ale jest...
    Także czekam na komorę metalową..

Link to post
Share on other sites
  • Karmazyt - kupiłeś ICS-a drugiego??
    rozwiązałeś problem z brakiem safe??

 

Kupiłem trzeciego ICSa ;) problem z SAFE rozwiązałem, starty selektor i płytka ;) Ze starości, bo wszystkie moje ICSy mają minimum 4 lata. Teraz dorwałem trzeciego właśnie, te repliki są genialne i cudowne !

Link to post
Share on other sites

Ktos przypadkiem nie zamierza kupic tego nowego ics-a transofrm ?

Powiem szczerze ze mnie ciekawi....

Tez wg mnie ics jest zaje....y przez ten 2-dzielny gb przede wszystkim... co mialem okazje się o tym przekonać.

Jeszcze tylko czekać na tę metalową komorę(dyszę już mamy) . I wtedy to kwa się chowa przy ics...

 

A może pany ktos ko posiada ics-a zlozy zamowienie na komory metalowe to by sie zrobilo zbiorowke bo wojskowe.eu to jakos się jie popisalo...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

U mnie, CXP UK1 TransForM4, powinno być w środę. Zamówiłem z wojskowe.eu.

 

EDIT:

 

No i doszedł transForM4.....

Niestety ������ leży w kartonie tak jak go kurier dostarczył juz od wtorku. Cały czas jestem w delegacji i dzieli mnie od tego cuda 250km ... i grubość papieru pakowego. Jest jednak szansa ze jutro wrócę i w końcu go "wymacam" :icon_smile:.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

zamówiłem z wojskowe.eu dysze dedykowaną do m4 ics.

Niby wszystko pięknie, ładnie, podwójny o-ring itp itd

ale pojawia się następujący problem:

dysza chodzi bardzo ciasno i po złożeniu górnej połówki w całość dosyłacz wraz ze sprężynka nie daje rady jej wypchnąć

Link to post
Share on other sites

@Roni17 - rozbierz i spójrz na spokojnie na oryginalną dyszę i tą od Retro.

Zauważysz że średnica wcięcia rowka na dyszy Retro jest węższa od tej w oryginalnej. Piszę tu o rowku który mocuję dysze na popychaczu. Wystarczy je delikatnie poszerzyć ( minitarnik, lub cieniutkie wiertełko i 2 minuty pracy).

 

Sama średnica wewnętrzna dyszy jest OK. pięknie uszczelnia.

 

 

Ja natomiast mam problem z moim TransForM4'em i gumką hopa.

Oryginalna - ok. Wszystko działa, ale próba założenia czarnej systemy... i dupa, nie podaje kulek, klinuje się, albo rozwala kiulki. Zakładałem ją już z 20 razy, na wszelkie możliwe sposoby... i za żadnym razem nie jest idealnie.

Zaznaczę że powrót do stockowej - i za każdym razem jest ok... :(

Edited by Padaka
Link to post
Share on other sites

Panowie, mierzył ktoś długość przednich okładzin w ICSach w różnych partiach produkcyjnych ( z różnych dat)? Bo mam ICSy z różnych lat, i okładziny różnią się długościami. Więcej info wrzucę jutro, pojutrze, ale jak ktoś ma info to czekam na jakieś pomysły co i jak.

Link to post
Share on other sites

Co do dysz jeszcze. Robiłem ICS koledze a że miałem na boku bebchy G&P z ciekawości wziąłem dyszę. Dysza w stockowej G&P jest węższa niż ta w ICS :) oraz metalowa i doszczelniania. Ma ona niespełna 7mm średnicy. Po zamontowaniu przybyło 50fps vs. stockowa dysza. Gumka w replice to zielona G&G. Dodam jeszcze że ten ICS nie przyjmuje magów od boyjca dysza się zacinała w komorze a z dyszą G&P brał wszystko jak leci :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja wsadziłem do ICSa bore-up Guardera. Jedyny problem to oczywiście dysza - lekko za długa, kilka minut z pilnikiem i wszystko działa jak powinno.

A dysza Guardera BU mimo iż wyczytałem, że będzie za szeroka do komory, wchodzi lekko i nie ma z tym problemów.

Link to post
Share on other sites

vecna, dużo piłowałeś? Mam boreup'a na biurku, który dostałem " w prezencie " bez dyszy, i chcę wstawić. Całość jest od Guardera, muszę znaleźć dyszę jakąś teraz.

 

@Brzuski - sprawdziłem, faktycznie :) Dzięki :) zobaczymy, co to zrobi w drugim ICSie, mam teraz wolny tydzień, będę kombinował :)

Link to post
Share on other sites

Na madonion jeszcze nie ma tej dedykowanej....

mialem i sprzedalem prowina, przy lufie kmhead i gumce systemu lufa latala w komorze - za duza srednica komory...

Strzelac sie dalo jedyna modyfikacja to odkrecenie blaszki trzymajacej przycisk bolt catch bo nie wlozymy komory...

Gdy sie dowiedzialem ze jest metalowa komora dedykowana, odpiscilem , ale kozliwe ze wlasnie prwoin by pasowal...

 

Wlasciwie to kilka modyfikacji - musowo by bylo usztywnic lufe prec w komoze ,zatrzask maga dopasowac i chyba dokleic wlot kulek (nie pamietam juz czy to tez ).

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...