Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Próbował ktoś zmieniać kolbę/chwyt pistoletowy/przednie łoże na MOE ?

Jak wygląda kwestia kompatybilności, ew. dopasowywania i producenta?

Kolba to nie problem. Wymieniałem swego czasu na kopię CTR z Taiwanguna bodajże - siedziała całkiem nieźle. Niestety chwyt pistoletowy (chińska kopia chwytu MOE) wymagał przeróbek w miejscu, gdzie styka się z korpusem i kabłąkiem spustu. Trzeba było zebrać trochę materiału, aby całość dopasować, ale jest to do zrobienia. Wystarczy pilnik i trochę wolnego czasu.

Link to post
Share on other sites

Oki, a jak wygląda kwestia przedniego chwytu? Czy podejdzie pod ICSowski delta ring?

Tu będzie problem, bo o ile dobrze pamiętam, to okładziny w ICSie są odrobinę dłuższe albo krótsze - w każdym razie mają inną długość niż w standardzie Marui, więc bez wymiany lufy zewnętrznej chyba się nie obejdzie. Delta ring w ICSie też się trochę różni i też mogą być problemy. Tylko znów nie pamiętam, czy miałem problem z założeniem "normalnych" okładzin na delta ring ICSa, czy ICSowskich okładzin na delta ring Marui...

W kwestii kolby myślałem że będzie lipa, z racji chyba ciut szerszej prowadnicy niz w innych emkach...

To też może zależeć od konkretnej kolby bo chińczyk chińczykowi nie równy. W każdym razie, prowadnicę z ICSa przeszczepiłem do mojego AK i siedzi na niej chińska CTRka, podklejona chyba od wewnątrz kawałkiem miękkiego rzepa dla stabilizacji i całość nie ma praktycznie żadnego luzu.

Edited by Pietracha
Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Panowie, wiecie jaka jest kompatybilność głowicy cylindra BU ICSa z cylindrami i głowicami tłoka innych producentów?

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

 

PS. Próbował ktoś montować to tej głowicy sorbo, jeżeli tak to w jaki sposób?

Edited by Qglarz
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

W zakresie głowicy cylindra BU ICS ja nie znalazłem głowicy tłoka pasującej jak ulał... Ogólnie bieda w tym zakresie z częściami zamiennymi, tak aby kupić odpowiedni cylinder i głowicę tłoka.

 

Odnośnie metalowej komory hop-up współpracuje z nią sprężynka zakładana na lufę, której nie ma w zestawie i trzeba ją dokupić osobno. Nasi rodzimi sprzedawcy jakoś się nie połapali, natomiast jest ona dostępna w internecie. Funkcje spełni każda inna sprężynka pasująca na lufę.

http://www.unit13shop.eu/index.php?item=ics-uk1-hop-up-spring&action=article&aid=13588&lang=en&lang=EN

 

Natomiast ja ostatnio mam inny problem. Otóż dysza nie cofa mi się do końca, w związku z czym replika nie podaje kulek. Dysza zostaje w komorze na 1,5mm przez co kulka nie może przedostać się przed dyszę. Nie jest to wina komory. Replika bez niej także nie cofa popychacza, aby kulka wpadła do komory. Poszukiwałem w sklepach nowego popychacza, ale u nas brak. Do dyszy retro-arms pasuje oryginalny tappet bez przeróbek. Z innymi są problemy niestety. Będę szukał, ponieważ obstawiam, że jest to właśnie wina popychacza.

Link to post
Share on other sites

Nie wystarczy kupić zwykłego popychacz do v2? Ja używam SHS'a i nie ma problemu.

Problem z niecofanie się dyszy może być z powodu wyrobionego popychacza lub zębatki tłokowej, warto założyć jakiś opóźniacz.

 

Do BU to ja mam u siebie zestaw Guardera z dopasowywaną dyszą. Do Guardera pasują też dysze innych firm i jest tylko kwestia dopasowania dyszy do komory.

 

Sprawiłem sobie ostatnio komorę Retro-Arms, ale sprawdziłem na 3 różnych dyszach BU i z 4 NBU i nic nie chciało mi podejść, wychodziło o 100 fps z mało. Zostałem przy plastikowej komorze ICS i dyszy Guardera do M4, ale lekko skracana i zwężana.

Na SP140 Guardera wychodzi ponad 500 fps.

Link to post
Share on other sites

Problem z popychaczem SHS jest taki, że dysza retro-arms do ICSa nie wchodzi w przeznaczone dla niej gniazdo w popychaczu. Trzeba szlifowaći kombinować. Życie pokazuje, że większe są szanse, że kombinatoryką prędzej coś zepsuje, niż poprawie.

Link to post
Share on other sites

Trzeba będzie zaznaczać o której wersji się piszę.

Ciekawe czy nowy upper wejdzie do starej wersji i odwrotnie, niby na tej storie jest info że nie, ale chyba aż tak bardzo się nie różnią i może dało by się dopasować.

Ktoś porównywał wersje blowback i none-blowback?

Jest to możliwe tylko tak :icon_biggrin: jeśli mamy stary dół to wywalamy zwalniacz at rączkę przeładowania i powinno pasować

W nowych wersjach zwalnianie sprężyny odbywa sie automatycznie jak w we przełączeniem na safe

Edited by rafik1213
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Wracając do pytania które zadałem stronę wcześniej apropos kompatybilności M4 ics'a z chwytem, łożem i kolbą MOE odpowiem sobie sam, ale niech potomni z tego skorzystają ;)

 

NIE PASUJE

 

Mianowicie zestaw od Big Dragona z Taiwanguna, nie pasuje kolba (prowadnica jest za gruba ), łoże jest dłuższe niż standardowy chwyt ICS'a, a chwytu pistoletowego nie przymierzałem bo sensu już nie było.....

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po ostrym przykatowaniu mojej eMeczki stary GB w końcu się poddał na SP140 Guardera. GB był stary, przebieg już naprawdę duży, a pogoda mroźna. Mówi się trudno.

Trzeba było kupić coś nowego i zamiast kolejnej górnej połówki od ICS'a skusiłem się na produkt Retro Arms.

https://www.retroarm...-v2-pro-ics-qsc

Nie wiem czy jest to GB przystosowany to starych czy nowych wersji eMek, ale z obiema wersjami byłyby problemy, o czym poniżej.

Od dawna miałem też popękaną komorę hop-up, choć dalej działa bez problemu to sprawiłem sobie metalową komorę ICS'a.

 

Najpierw o Szkielecie od Retro Arms.

 

Na początek zdjęcia porównawcze:

 

001.JPG

002.JPG

 

GB ładny, lekki i mam nadzieję że wytrzymały. Pomalowany na czarno, ale łatwo zarysować. Chyba lepiej by wyglądał bez malowania, niż malowany z rysami.

Niestety już od początku zaczęły się problemy.

GB nie ma wycięcia na zwalniacz anti-reversala. Chwila zabawy i wycięcie już jest.

 

003.JPG

 

Brak wycięcia wykazywałby że jest to GB do wersji nowszej, gdzie zwalniacz jest w selektorze. Niektórzy też w starych wersjach nie używają zwalniacza, montując standardowe anti-reversale, więc im by to nie przeszkadzało.

Ja lubię i używam, więc modyfikacja była dla mnie konieczna.

 

004.JPG

 

Wystarczyło zrobić małe okienko, o wiele mniejsze niż w oryginale.

 

GB w końcu udało się wcisnąć do repliki, jest troszeczkę szerszy i ciasno wchodzi, to akurat dobrze bo luz między górną i dolną połówką body jest jeszcze mniejszy, a i tak był mały.

Flaki których używałem przełożyłem bez problemu. (Zestaw Bore-up Guardera, SP140 Guardera, Tłok SHS'a, Popychacz SHS'a), z ciekawości sprawdziłem kilka innych części, z większością nie było problemów.

Jakiś chiński stalowy cylinder nie BU o grubych ściankach ledwo co wchodził, średnica zewnętrzna większa niż Guardera BU. Chiński popychacz chyba do A&K okazał się za gruby.

 

Kilkanaście strzałów na sucho, kilka serii, znów kilkanaście strzałów, wszystko wydaje się być ok i nagle nieprzyjemny zgrzyt zębatek, który kosztował mnie sprężynę i jeden ząbek na zębatce środkowej.

Po bliższej inspekcji okazało się że prowadnica sprężyny ma możliwość łatwego ruchu góra-dół, co mam nadzieje widać na filmiku.

 

https://picasaweb.go...feat=directlink

 

007.JPG

 

 

Przyczyną zacinki było to że prowadnica przesunęła się w dół przez co sprężyna nie weszła do tłoka i zahaczyła o zębatki. Sprężyna jest wygięta, na zdjęciu nie wygląda to tak źle, ale wolałem już jej dalej nie używać.

Rozwiązaniem jest patent z G36 od Aresa, gdzie też jest szybka wymiana sprężyny, ale dodatkowo prowadnica jest przykręcona na płaską śrubę przez co siedzi na miejscu. Taka śruba powinna być dołączona do tego GB.

 

008.JPG

 

Jest już sprawny GB z nieruchomą prowadnicą, zaczynam testy z kulkami, niestety nie wszystkie magazynki chcą mi teraz wejść do repliki. Lowy i Midy do Boyi ledwo dają radę, ale Midy do Aresa i Lowy od Airsoft Systems w ogóle nie dostają do zwalniacza magazynka.

Przód GB jest bardzo wzmocniony, co zabiera więcej miejsca. Zrozumiał bym jeżeli problem był by tylko z magami od Airsoft System, bo mają one nietypową budowę, ale problem był też z Midami od Aresa które są dość standardowe.

Zdecydowałem się na przypiłowanie, zresztą i tak zrobiłem nacięcie na anti-reversal więc z gwarancji nici.

Tak to wygląda po przypiłowaniu mam nadzieję że bardzo nie osłabi szkieletu.

 

005.JPG

006.JPG

 

W międzyczasie chciałem podmienić komorę z plastikowej na metalową i tu kolejny zgrzyt. Komora plastikowa nie miała wypustki, która wchodzi do GB więc nie było problemu, ale metalowa już ma.

Z resztą wdziałem dwie wersje metalowej, ale ja akurat dostałem tą która ma.

 

hop01.jpg

hop02.jpg

 

Wracając do tematu, wypustka nie mieści się w dziurę GB, ma około 1mm za dużą średnicę, kolejna modyfikacja.

Szkielet od Retro Arms nie pasuje bez przeróbek ani do starej, ani do nowej wersji, chyba że masz nową wersję z komorą bez wypustki.

 

Chyba tyle o Szkielecie GB Retro Arms do ICS v2. Za taką cenę spodziewałem się czegoś bardziej kompatybilnego, jak dla mnie trochę za dużo nerwów. Mam tylko nadzieję że mimo moich przeróbek GB wytrzyma mocne sprężyny.

 

Kilka słów o metalowej komorze ICS'a: Wygląda solidnie. Regulacja chodzi ciężko, raczej się nie będzie przestawiać. W mechanizmie docisku nie ma już sprężynki. Wypustka wchodząca w GB dodatkowo stabilizuje. Jest bardzo ciasna, trochę się namęczyłem żeby wsadzić tam gumkę, nie uszkadzając gumki.

 

 

Po złożeniu wszystkiego do kupy: Bore-up Set Guardera; Dysza ProTech; Lufa stalowa PPS 285mm; Gumka czarna Systemy; trzyletnia, trochę ubita sprężyna SP130 Guardera wyszło około 475 fps. Na początek taki wynik mnie satysfakcjonuje, pewnie można by lepiej dobrać dyszę, ale na razie mi się nie chce :icon_wink:

 

Mam jeszcze jeden problem: przy normalnym wkładaniu magazynków wszystko jest ok, ale przy szybkim, mocnym włożeniu i jeszcze dobiciu komora przesuwa się o 1mm do przodu i potrzeba kilku strzałów, aby się komora cofnęła od drgań.

Podejrzana jest cześć GB zaznaczona poniżej, czyli magazynek dobijam do końca i po tej nierówności przesuwa się do przodu przesuwając komorę, w wolnej chwili będę to sprawdzał.

 

010.JPG

 

Koniec, na razie :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Po ostrym przykatowaniu mojej eMeczki stary GB w końcu się poddał na SP140 Guardera. GB był stary, przebieg już naprawdę duży, a pogoda mroźna. Mówi się trudno.

Trzeba było kupić coś nowego i zamiast kolejnej górnej połówki od ICS'a skusiłem się na produkt Retro Arms.

https://www.retroarm...-v2-pro-ics-qsc

Nie wiem czy jest to GB przystosowany to starych czy nowych wersji eMek, ale z obiema wersjami byłyby problemy, o czym poniżej.

Od dawna miałem też popękaną komorę hop-up, choć dalej działa bez problemu to sprawiłem sobie metalową komorę ICS'a.

 

Najpierw o Szkielecie od Retro Arms.

 

Na początek zdjęcia porównawcze:

 

001.JPG

002.JPG

 

GB ładny, lekki i mam nadzieję że wytrzymały. Pomalowany na czarno, ale łatwo zarysować. Chyba lepiej by wyglądał bez malowania, niż malowany z rysami.

Niestety już od początku zaczęły się problemy.

GB nie ma wycięcia na zwalniacz anti-reversala. Chwila zabawy i wycięcie już jest.

 

003.JPG

 

Brak wycięcia wykazywałby że jest to GB do wersji nowszej, gdzie zwalniacz jest w selektorze. Niektórzy też w starych wersjach nie używają zwalniacza, montując standardowe anti-reversale, więc im by to nie przeszkadzało.

Ja lubię i używam, więc modyfikacja była dla mnie konieczna.

 

004.JPG

 

Wystarczyło zrobić małe okienko, o wiele mniejsze niż w oryginale.

 

GB w końcu udało się wcisnąć do repliki, jest troszeczkę szerszy i ciasno wchodzi, to akurat dobrze bo luz między górną i dolną połówką body jest jeszcze mniejszy, a i tak był mały.

Flaki których używałem przełożyłem bez problemu. (Zestaw Bore-up Guardera, SP140 Guardera, Tłok SHS'a, Popychacz SHS'a), z ciekawości sprawdziłem kilka innych części, z większością nie było problemów.

Jakiś chiński stalowy cylinder nie BU o grubych ściankach ledwo co wchodził, średnica zewnętrzna większa niż Guardera BU. Chiński popychacz chyba do A&K okazał się za gruby.

 

Kilkanaście strzałów na sucho, kilka serii, znów kilkanaście strzałów, wszystko wydaje się być ok i nagle nieprzyjemny zgrzyt zębatek, który kosztował mnie sprężynę i jeden ząbek na zębatce środkowej.

Po bliższej inspekcji okazało się że prowadnica sprężyny ma możliwość łatwego ruchu góra-dół, co mam nadzieje widać na filmiku.

 

https://picasaweb.go...feat=directlink

 

007.JPG

 

 

Przyczyną zacinki było to że prowadnica przesunęła się w dół przez co sprężyna nie weszła do tłoka i zahaczyła o zębatki. Sprężyna jest wygięta, na zdjęciu nie wygląda to tak źle, ale wolałem już jej dalej nie używać.

Rozwiązaniem jest patent z G36 od Aresa, gdzie też jest szybka wymiana sprężyny, ale dodatkowo prowadnica jest przykręcona na płaską śrubę przez co siedzi na miejscu. Taka śruba powinna być dołączona do tego GB.

 

008.JPG

 

Jest już sprawny GB z nieruchomą prowadnicą, zaczynam testy z kulkami, niestety nie wszystkie magazynki chcą mi teraz wejść do repliki. Lowy i Midy do Boyi ledwo dają radę, ale Midy do Aresa i Lowy od Airsoft Systems w ogóle nie dostają do zwalniacza magazynka.

Przód GB jest bardzo wzmocniony, co zabiera więcej miejsca. Zrozumiał bym jeżeli problem był by tylko z magami od Airsoft System, bo mają one nietypową budowę, ale problem był też z Midami od Aresa które są dość standardowe.

Zdecydowałem się na przypiłowanie, zresztą i tak zrobiłem nacięcie na anti-reversal więc z gwarancji nici.

Tak to wygląda po przypiłowaniu mam nadzieję że bardzo nie osłabi szkieletu.

 

005.JPG

006.JPG

 

W międzyczasie chciałem podmienić komorę z plastikowej na metalową i tu kolejny zgrzyt. Komora plastikowa nie miała wypustki, która wchodzi do GB więc nie było problemu, ale metalowa już ma.

Z resztą wdziałem dwie wersje metalowej, ale ja akurat dostałem tą która ma.

 

hop01.jpg

hop02.jpg

 

Wracając do tematu, wypustka nie mieści się w dziurę GB, ma około 1mm za dużą średnicę, kolejna modyfikacja.

Szkielet od Retro Arms nie pasuje bez przeróbek ani do starej, ani do nowej wersji, chyba że masz nową wersję z komorą bez wypustki.

 

Chyba tyle o Szkielecie GB Retro Arms do ICS v2. Za taką cenę spodziewałem się czegoś bardziej kompatybilnego, jak dla mnie trochę za dużo nerwów. Mam tylko nadzieję że mimo moich przeróbek GB wytrzyma mocne sprężyny.

 

Kilka słów o metalowej komorze ICS'a: Wygląda solidnie. Regulacja chodzi ciężko, raczej się nie będzie przestawiać. W mechanizmie docisku nie ma już sprężynki. Wypustka wchodząca w GB dodatkowo stabilizuje. Jest bardzo ciasna, trochę się namęczyłem żeby wsadzić tam gumkę, nie uszkadzając gumki.

 

 

Po złożeniu wszystkiego do kupy: Bore-up Set Guardera; Dysza ProTech; Lufa stalowa PPS 285mm; Gumka czarna Systemy; trzyletnia, trochę ubita sprężyna SP130 Guardera wyszło około 475 fps. Na początek taki wynik mnie satysfakcjonuje, pewnie można by lepiej dobrać dyszę, ale na razie mi się nie chce :icon_wink:

 

Mam jeszcze jeden problem: przy normalnym wkładaniu magazynków wszystko jest ok, ale przy szybkim, mocnym włożeniu i jeszcze dobiciu komora przesuwa się o 1mm do przodu i potrzeba kilku strzałów, aby się komora cofnęła od drgań.

Podejrzana jest cześć GB zaznaczona poniżej, czyli magazynek dobijam do końca i po tej nierówności przesuwa się do przodu przesuwając komorę, w wolnej chwili będę to sprawdzał.

 

010.JPG

 

Koniec, na razie :icon_wink:

Teraz wszystkie komory mają te wypustki ;)

Link to post
Share on other sites

Teraz wszystkie komory mają te wypustki :icon_wink:

 

Ale widać po zdjęciach że metalowa występuje w dwóch wersjach i pewnie ktoś, gdzieś posiada taką bez wypustki. ;)

A problem z odsuwającą się komorą potwierdzony że to wina kształtu GB. Niestety chyba nie da się tego przypiłować, w tym miejscu GB jest dość cienki.

RA%252520GB.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witam, mam składaka m16a4(troche boyi troche jg), jestem zainteresowany kupnem gb i body ics, wstępnie jestem już umówiony ze sprzedającymi i pytanie brzmi następująco - czy zakupione częsci ics będa współgrać z resztą chińskich podzespołów? coś tam słyszałem że delta ring nie będzie pasował od chinczyka, ale co z innymi elementami? kolba, rączka lufa?

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Cześć. Do tematu z bateriami nikt chyba nie zagląda więc piszę w dziale mojej repliki.

Chodzi mi o baterię, która będzie pasować do m4 S.I.R full metal (ICS-26). (chodzi o pakiet w osłonie lufy, nie w kolbie)

 

Li-pol 7.4v 2s. Pojemność coś koło 2000mAh i minimalnie 20 albo i 25C (i chyba tylko 1+1 tzw. nunczako) --> chyba, że doradzicie zupełnie coś innego?

 

eMka stockowa: sprężyna chyba 120, silnik ics turbo2500 albo 3000:

http://www.militaria...675-sklepy.html

http://www.icsbb.com...ics-26-im4-sir/

 

Orginalna bateria na stronie producenta to NIMH 9.6v: http://www.hobbytron...peBattery.html#

 

nie mogę ustalić wymiarów ale innych firm podobne mają: 120mm x 18mm razy 2 (nunczako, 1+1)

 

Proszę pomóżcie...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 4 months later...

Ta replika to moje nerwowe neverending story, ale jak jest dobrze to odwdzięcza się wszystkim :icon_lol:

Do rzeczy. Do czasu kiedy dzisiaj wymieniłem gumkę hop up było wszystko w należytym porządku. Niestety, zmieniłem gumkę na czarnego Guardera i wszystko się posypało. Zakładałem ją dzisiaj z 6 razy i cały czas kulki zacinają się w gumce i nie ważne jest to czy hopek jest podkręcony czy na "0". Jak się zacina to bardzo trudno wtedy pozbyć się tej gumki.

Dodatkowo takim mankamentem teraz jest to, że czasem nawet w pozycji "0" kulki są kręcone nie tyle co w kosmos, co daleko przed siebie i to mnie dziwi.

Górna połówka: listwa dosyłacza SHS, tłok shs i sprężyna SP110, reszta stock.

Komora to przerobiony King Arms, zmieniony oring od strony górnej połówki na większy, na lufie natomiast 2 oringi

Mam nadzieje że mi pomożecie bo ja już nie mam siły na to.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...