Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

Przeszukując strony producentów broni natrafiłem na to http://www.airsoftelite.com/products/m4_bpag.htm.

Czy ktoś coś o tym wie dokładniej? Kiedy to się może pojawić jakieś dane dokładniejsze. Bo to świetna alternatywa dla np. M15A4 z CA chociaż bez trademarków ale bardzo interesująca. Porównując ceny ICS z CA i TM można powiedzieć że ona też będzie konkurncyjna.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

watpie, na stronie jest napisane "450 rounds high capacity magazine is same as real", a skoro hicap ICSu jest tak samo dlugi jak oryginal = tak samo dlugi jak z marui lub CA, zreszta

 

Jak ja uwielbiam, kiedy ludzie wysnuwają dziwne wnioski nie mając na ich poparcie rzadnych dowodów.

 

Piszą że hi-cap ICS jest tak samo długi jak oryginalny magazynek od m16( czyli jak prawdziwy). A ty stwierdzasz, że magazynek oryginalny jest tak samo długi jak CA i TM, czyli taki sam jak ICS. Na pokazanym zdjęciu na górze jest oryginał na dole ICS.

 

Widzisz, mylisz się magazynek oryginalny jest dłuższy o 20mm +/- 2mm od magazynka CA/TM. Co za tym idzie magazynek ICS jest dłużysz od CA/TM o w/w 20mm.

Więc wali nie praw farmazonów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Z instrukcji do PSG widocznej tutaj: http://www.airsoftplayers.com/psg/psg7.jpg wynika, ze choc obudowa geara sklada sie faktycznie z czesci gornej i dolnej, to mozna te czesci oddzielic dopiero po wyjeciu z guna gerboxa W CALOSCI. Czyli nie jest to (jak mniemam) sytuacja, gdzie gorna i dolna czesc geara sa przymocowane do rozdzielnych czesci body (jak to sugeruja zdjecia z ICS M4).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Już jest w moich rękach. Na pierwszy rzut oka wrażenia jak najbardziej pozytywne. Pierwsze co rzuca sie w oczy to swietnie oddana faktura i kolor body. Dłuższy jest tez magazynek o jakies 2 cm. Ogólnie zwarta konstrukcja bez zbędnych luzów, fajna stopka kolby no i to logo Olympic Arms. Strzela równiez pysznie, wprawdzie nie miałem możliwosci porównania zasięgów ( ciemno było , lelum...) ale gra pieknie. wkrótce [postaram sie o szerszy opis.

Jak na razie dla mnie 5+.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
Jedyna uwaga od bardzo zaawansowanego w chorobie zwanej "realizm w ASG" maniaka 8) , to nieco dłuższy magazynek niż w oryginale. No ale w zamian 450kulek w hicapie.    

 

Hehe musze cie pocieszyc. To w TM (i CA) jest nierealistyczny magazynek, czyli krotszy niz w prawdziwym. W ICS masz maga 1:1 :)
Link to post
Share on other sites

Wukasz!

Z pocieszania nici:) bo co z tego jak magazynek jest 1;1 jak gniazdo jest inaczej skonstruowane niz w ostrych szesnastkach i zeby replika wygladala tak jak ostre m4 to musi byc wlasnie o tyle krotszy ile jest w marui czy ca. Po prostu magazynek za bardzo wystaje...

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Jestem szczęśliwym :D posiadaczem owej repliki już kilka miesięcy. Po tym okresie czasu mogę powiedzieć, że karabin jest w porządku, nie będę się w dawał w dusputy o jego wyglądzie, bo nie to jest najważniejsze. Po miesiącu od zakupu wymieniłem w nim sprężynę na 170% PDI, tłok classic army, aluminiową głowice tłoka systemy oraz łożyska na stalowe. Średnio na strzelankach schodzi mi 600-700 kulek, a strzelam się co tydzień, i jak do tej pory nie mam, żadnych problemów. Jedynie po 3 tygodniach od upgrade'owania pękł mi dosyłacz kulek, ale z tym się liczyłem, gdyż na zachodnich serwisach juz odkryto tę wade. Stało się to na samym początku zlotu, więc myślałem, że bedzie po zabawie, ale własnie wtedy okazało się jakim doskonałym rozwiązaniem jest dwu częściowy gearbox. Wymiana dosyłacza zajęła mi 5 minut. Reasumując, jestem bardzo zadowolony z tego karabinu i jego osiągów po upgradzie i po tym okresie mogę stwierdzić, że jest niezawodny.

Link to post
Share on other sites

W sprawie dosyłacza wyglada to w ten sposób, że przy jakimkolwiek upgradzie zalecana jest wymiana. Czytając zagraniczne forum znalazłem informację, że problemów nie ma z dosyłaczem poliwęglanowym guardera (taki mam od 4 miesięcy) i tm'u. Znalazłem też informację, że graniczną sprężyną, która może być zastosowana w stockowym gearbox'ie jest M130. Ja mam 170% PDI.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Jak widac temat odswiezany juz kilka razy, ale z tego co widze niewiele osob posiada ta replike, w zwiazku z mala iloscia informacji na forum o tym modelu mam dwa pytania.

1. Czy magazynki sa zamienne i pasuja np. od CA lub TM?

2. Na stronie Military podaja, ze predkosc wylotowa kulki to 100m/s czyli jakies 300fps z wypowiedzi uzytkownikow widac jednak ze faktyczna predkosc to ok 275fps czyli tak jak stockowy TM. Pytanko brzmi czy bez problemu mozna wlozyc sprezyne 130 PDI bez wymiany innych rzeczy?

Link to post
Share on other sites

Z tego co udało mi się dowiedzieć to tylko magi Marui pasują, a z innymi, w tym Classic'owymi, niema co próbować, bo coś tam się może popsuć (nie pamiętam dokładnie co :( ).

 

Jednak, tak jak przedmówca, jestem zainteresowany informacją jaką najmocniejszą sprężyne można wsadzić do środka bez wymiany innych części?

Link to post
Share on other sites
Z tego co udało mi się dowiedzieć to tylko magi Marui pasują, a z innymi, w tym Classic'owymi, niema co próbować, bo coś tam się może popsuć (nie pamiętam dokładnie co :( ).

 

Ekhm, to magi CA i TM, poza jakoscia, czyms sie roznia? Prosze mnie oswiecic i napisac co to dokladnie moze sie zepsuc...
Link to post
Share on other sites

no coz DES_tajga_69 mial poniekad racje, nie wiem czemu ale mag CA za bardzo nie chce wejsc do gniazda ICSowej Mki, nie chcialem go na sile dopychac zeby czegos nie spieprzyc (to byl hi-cap) za to low-cap TM poza wspomnianymi wczesniej luzami pasuje, strzelalem z niego, podawanie kulek ok.

 

EDIT: moze kogos zainteresuje pasuja tez magazynki STARa te plastikowe 30 kulkowe :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Odgrzeję, ale moze się komuś przyda.

Mam emke z ICS'a od 3 tygodni (krótko ale intensywnie :wink: ), wsadzony Full Tune-up Kit ze sprężyną M130 czyli 210PDI, bateria 10,8V. Wystrzelone ponad 3000 kulek i jak narazie gearbox nienaruszony bez śladów zużycia. Niestety są problemy z hop-up'em. Jak się rozgrzeje to podkręca lepiej jak się troche nie strzelało to podkręca gorzej. Myślę że wymiana na siliconowy pomoże.

Pasują Midcapy.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

To i ja jeszcze zadam pytanie co do łożysk. Ktoś kiedyś pisał iż trzeba wymienić łożyska, a bynajmniej powinno się i tu padaja pytania, jakie łożyska mają to być 7mm, 6mm i z jakiego metalu/stopu metali. Czy łożyska montowane fabrycznie za szybko się zużywają , jesli nie to dlaczego powinno się je wymieniać.:?:

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites
Styp]To i ja jeszcze zadam pytanie co do łożysk. Ktoś kiedyś pisał iż trzeba wymienić łożyska, a bynajmniej powinno się i tu padaja pytania, jakie łożyska mają to być 7mm, 6mm i z jakiego metalu/stopu metali. Czy łożyska montowane fabrycznie za szybko się zużywają , jesli nie to dlaczego powinno się je wymieniać.:?:  

 

Pozdro

Standardowo są plastikowe (nylonowe??) łożyska ślizgowe 6mm. Sam fakt że są z tworzywa sztucznego a nie z metalu wg. mnie kwalifikuje je do wymiany.

Link to post
Share on other sites

tia sa nylonowe, czytalem a dokladnie tu http://www.airsoftohio.com/reviews/showpro....php?product=36 goscie wkladaja bez zadnych zmian M120 (170PDI) i ponoc bez bolu dla repliki. Pisza tam takze o gotowych wzmocnionych zestawach (cala gorna czesc geara) dostepnych juz w Military. http://military.pl/s/m/CG183155.html Osobiscie uwazam, ze lozyska to najslabszy punkt tego karabinu i powyzej 130PDI proponowalbym wymienic na stalowe.

Link to post
Share on other sites

A ja zapytam z innej beczki. Czy ktos juz próbował wstawiac do body z ICSa typowy gearbox ver.2? Obojetnie czy marujowski czy CA.

Mam pewien problemik ze swoim M4 i mocno zastanawiam sie czy da sie takowy g-box włozyc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...