Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

Pokombinowałem, włożyłem starą gumkę - przezroczystego Guardera i pożyczonego również nowego czarnego Guardera. U znajomego w Specnie ładnie podkręca, niestety u mnie teraz żadna nie działa. Stawiam na jakiś problem w komorze hop up, lecz nie wiem co może być nie tak, gdyż kilkakrotnie to montowałem i za każdym razem dziwne cuda się dzieją

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam.

Wiecie gdzie można dopaść metalowe body (góra i dół) do M4 UV?

Jeśli się dobrze orientuję, to korpus metalowy nie różni się niczym od plastikowego (poza materiałem, rzecz jasna).

Więc albo komis i allegro - dość rzadkie fanty, albo np. Begadi.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Witam uprzejmie. Zakupiłem na Gunfire po przecenie replikę CS-127 R.I.S. Crane Stock (https://gunfire.pl/product-pol-1152213848-Replika-karabinka-ICS-127-R-I-S-Crane-Stock.html). Jakie macie o niej opinie? Szczerze mówiąc, jestem zawiedziony jej wykonaniem zewnętrznym. W opisie niby stoi, jaka to nie jest super spasowana, a do mnie przyszła replika pełna luzów. Wszystko, co możliwe, telepie się w niej niemożebnie. W dodatku jakoś wykonania wzbudza wątpliwości. Plastik w niej użyty jest strasznie tandetny. Według mnie całość wygląda gorzej niż chińczyk. Czy to wada tego konkretnego egzemplarza, czy wszystkie emki od ICS takie są?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Panowie, potrzebuje porady. Udało mi się dorwać drugiego starego ICSa od znajomka i siedzi tam stara plasticzana komora. Lepiej kombinować z komorą King Armsa czy wsadzić metalową ICSa? Która opcja jest lepsza? Dodam ze to wersja z plastikowym korpusem

Edit: Replika będzie miała docelowo 400 fps

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edited by Craxowich
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Cześć wszytskim!

Mam m16 ICS-a (ta najzwyklejsza wersje) i mam kiepską szczelność na dyszy. O ile z komorą świetnie się usczelnia, to puszcza na styku z głowicą cylindra. Zamówiłem tą doszczelnianą ics-a ale tez lata zbyt luźno i puszcza. Sprawdzał ktoś jak to wygląda z Retro-arms?

Swego czasu były na gunfire i paru innych sklepach zestawy górnego cylindra z lepszymi czesciami (metalowe głowice itp), nie wiecie czy gdzieś teraz je jeszcze znajdę?

Link to post
Share on other sites

Testowałem kiedyś tą dyszę do ICS od Retro Arms, ale mi nic z tego nie wyszło.

Może powodem było to że miałem głowice cylindra od SHS i chyba ProTech. Na tych głowicach strasznie ciężko chodziła ta dysza, do tego stopnia że były problemy z podawaniem kulek.

U mnie też nie bardzo lubiła się z komorą metalową ICS, po kilkudziesięciu strzałach, dysza była trochę porysowana na zewnątrz, może była projektowana do plastikowej komory lub coś było nie tak u mnie z osiowością?

 

W każdym razie eMkę jakiś czas temu sprzedałem, a dyszą dalej leży w szufladzie.

Link to post
Share on other sites

Witam po długim czasie nieobecności.

 

Ponieważ zakończyłem już chyba swoją przygodę z asg, Mam do oddania w dobrych cenach dużo części do ICS-a. Zanim wystawię na komisie komunikuję tu. Do wydania między innymi: metalowe body bez oznaczeń do malowania, plastykowe body, kolba łamana, kolba długa, lufa od cqb z łożem, lufa do m16 z łożem i różna drobnica.

 

Kontakt przez PW.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Kupiłem niedawno replikę ICS PAR MK3 MTR - wersja średnia, lufa 14,5". Można to nazwać drugą generacją ICS z EBB, przez co jest trochę inna górna połowa GB. Komora HU jest metalowa, a zwalniacz sprężyny jest w selektorze ognia przy ustawieniu safe, a nie w forward assist. To chyba tyle ważniejszych różnic z generacją 1.

Nie byłem jeszcze z nią na strzelance, będzie dopiero okazja w niedzielę przetestować. Z tego co obejrzałem, postrzelałem w domu mogę powiedzieć tak:

Zewnętrznie - nie ma się czego przyczepić, wszystko ładnie i sztywno.

Wewnętrznie - tłok z połowa stalowych zębów, HU metalowy rotacyjny, dysza nieuszczelniona,. Dolna połówka wygląda jak z generacji 1, chyba te same zębatki.

Przestrzeliwanie na kulkach 0.25 od G&G

Replika stock - magazynek hicap ICS: ~ 388 fps na 0.25 czyli ~433 na 0.20. 18 k/s na baterii LiPo 11.1 25/50C

Chciałem sprawdzić jak pasują i podają moje midy ala PMagi od BattleAxe. Siedzą dobrze, sztywno aż za. Magazynek zostaje w gnieździe po wciśnięciu zwalniacza magazynka, trzeba go wyciągać. Ale co jest ciekawsze to wyniki na chrono:

Replika stock - magazynek midcap BattleAxe: ~402 fps na 0.25 czyli ~450 na 0.20.

Skąd ta różnica?

Nie byłbym sobą gdybym czegoś w replice nie zmienił, nawet przed pierwszą strzelanką. Wywaliłem bezpiecznik i wsadziłem doszczelnioną dyszę AR15 ICS od RetroArms. Stockowa dysza ma 20.96mm, RetroArms 21.05. Musiałem jej trochę poszerzyć kołnierz bo nie wchodziła na popychacz. A wolałem to niż modyfikować nowy popychacz. Jest trochę dłuższa, ale nie ma żadnego problemu z podawaniem kolek. Wyniki na chrono:

Replika stock + dysza RetroArmos - magazynek midcap BattleAxe: ~417 fps na 0.25 czyli ~466 fps na 0.20.

Brawo ICS 466 fps w prawie stocku...

Chciałem jeszcze przechronowąć na 0.30. Mam kulki Specy, ale wyniki nie przekroczyły 200 fps. Paczka kulek otwarta od ponad 6 miesięcy, chyba się kulki zkiepściły. Kupię BLSy 0.30 i zobaczymy.

Być może coś napiszę po niedzielnej strzelance ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Miałem coś napisać po niedzielnej strzelance i minęły prawie cztery miesiące.

Z zakupu jestem bardzo zadowolony. Przerobiłem z niej do dzisiaj pewnie z 15k kulek.

Do końca grudnia replika replika działała w konfiguracji jak powyżej, czyli stock z wymienioną dyszą. Wymieniłem tylko sprężynę na M120+ Modify żeby się mieścić w limicie 450 fps.

Do CQB wsadzałem sprężynę SP100 Guardera która dawała 390 fps.

Pod koniec grudnia zrobiłem sobie prezent i kupiłem Titana + Zębatki 13:1 SHS + Silnik HT SHS.

Wsadzenie Titana przebiegło bez problemów. Jest kupa opisów i filmików w internecie jak trzeba przerobić (co wyciąć) z jednej połówki GB.

Zębatki 13:1 SHS chodziły z brzydkim dźwiękiem. Zmarnowałem ze 3 godziny różnie je podkładkując i ustawiając z silnikiem. Nie miałem na to czasu, więc oddałem do znajomego serwisanta, który wymienił łożyska na kulkowe SHS. Zębatki dalej brzmiały brzydko, ale o wiele ładniej niż wcześniej. Po kilku tysiącach kulek się wyrobiły i teraz brzmią już ok.

Swoją drogą ICS powinien zacząć robić swoje GB z łożyskami 8 mm, bo 7 to już przeżytek. Mały wybór łożysk.

Titan super sprawa polecam każdemu, precocking daje naprawdę super reakcję na spust.

Na takiej konfiguracji (stock + dysza RA + Titan + 13:1 + Silnik HT) na sprężynie M120+ Modify miałem 455 fps i 25 k/s, a sprężynie SP100 Guardera miałem 390 fps i 30 k/s. Musiałem też założyć opóźniacz bo miałem puste strzały.

Wyłączyłem EBB bo się bałem że przy takim ROFie coś walnie i będę miał problem z regulacją HU. Przy 30 k/s prawie nie było widać ruchu blaszki ;)

Z miesiąc temu kupiłem lufę steel bulla 323 mm. Okazało się że Steel Bull jest troszkę grubsza zewnętrznie od stockowej lufy i po założeniu  miałem jakiś problem z podawaniem kulek. Dysza zahaczała o coś w komorze. Dysza od RA też jest grubsza od stockowej. Chciałem zwęzić dyszę od RA, ale w rezultacie ją zepsułem i musiałem na razie wrócić do stockowej. FPSy się nie zmieniły bo pewnie to co zyskałem na lepszej lufie, straciłem na gorszej dyszy. Już przed zmianą lufy sprężyny się trochę ubiły/ustatkowały i mam odpowiednio 450 i 380 fps.

W planach mam wymianę gumki, chociaż stockowa jest całkiem dobra. W dotyku i wyglądzie jest identyczna jak Czarna Systema, jakbym nie wiedział która to która to bym nie odróżnił.

Może też kiedyś wstawię jakieś części od Maxx Model. Komorę, dyszę czy głowicę cylindra. Ale to nie są tanie rzeczy, a jestem teraz zadowolony z repliki.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Czy dostanę gdzieś w Europie najzwyklejszą M4A1 o oznaczeniu CS4A1/ics-20? Znalazłem w angielskich sklepach ale tam jest silnik 2500 zamiast 3000, słabsza sprężyna oraz usunięta opcja zwalniania sprężyny na safe.

W grę wchodzi też PAR MK3 MTR 14.5''.

Edited by KondziuM
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Mamy w teamie 3 ICS'y.

CXP MMR - zielona gumką G&G, lufa promyk 6.03, magazynki midcapy guardera,

CXP YAK - zielona gumka G&G, lufa mapple leaf, magazynki to jakieś hexmagi midcapy

MARS KOMODO - stock, zasilany z z midcapów guardera,

W każdym występuje czasem problem plucia pierwszymi kulkami z maga i wcale te magazynki nie są jakoś mocno nabijane. Testowane na różnych pożyczanych magach, różnych gumkach i lufach. Zawsze to samo tylko z innym nasileniem. W czym może być problem?

Link to post
Share on other sites

@KondziuM
To jest tzw. mid cap syndrom, niestety w ICSach spotykany nawet w stocku.
Można go nie mieć po prostu używając mid capów od ICS, problem w tym że one są na 40 kulek i ten sam efekt osiąga się ładując 60-80 (zależnie od nasilenia syndromu) kulek do zwykłego mid capa np. od Guardera.

Niweluje się go skracając sprężynkę popychacza lub wymieniając na mocniejszą oraz dobierając dyszę i głowicę cylindra aby płynnie pracowały i był możliwie najmniejszy ruch dyszy góra/dół.
Dobrze tutaj do siebie pasują Dysza i Głowica cylindra od Maxx Model.
Z mniejszym budżetem Dysza uszczelniona od ICS i Głowica Cylindra SHS od G36 typu long ze skróconą rurką.

Magazynki Guardera mają dość mocną sprężynkę, w porównaniu do BattleAxa czy Boyi.
Nawet po zabiegach opisanych powyżej, na nowych magazynkach Guardera mogłem załadować max 100 kulek, gdzie w magazynkach od BattleAxa, Boyi czy Specny mogłem załadować do pełna.
Po roku używania magów Guardera trochę się ubiły i mogę ładować do pełna ~120 kulek.

Link to post
Share on other sites

@Huba_lbn

Właśnie się doszukałem twoich postów w innych tematach. Testowo zamówiłem doszczelnioną dyszę ICS i mid capa też od ICS na 120 kulek z Begadi. Czyli sama tylko uszczelniona dysza ICS na stockowej głowicy cylindra nie będzie hulać?

Czy mogę zastosować dyszę i głowicę cylindra Maxx Model zostając przy tym przy stockowej komorze hop-up?

 

Poniżej jest opisany mid cap syndrom jeżeli dobrze rozumiem.

Cytat

W przypadku dyszy popełniasz błąd. Tu nie chodzi tylko i wyłącznie o długość dyszy, lecz także o to, jak spasuje się z głowicą tłoka (bujanie, gibanie, kolibanie, jak kto woli) możesz mieć dobrze dobraną długość dyszy ale przez problem z bujaniem się dyszy możesz mieć problemu z podawaniem kulek i uszczelnieniem się dyszy do gumki HU. Wtedy powstaje efekt „szotgana” magazynek napełniony 140/100 kulek, kulki pchają dysze do góry, dysza pracuje i zbiera kulki, które gromadzą się w gumce i lufie. Może po 3 lub 10 strzałach się uszczelni i będzie ok do końca magazynka. Po każdej wymianie maga ten sam efekt. Przy wyborze dyszy niestety potrzebna garść dysz i próbowanie montażu odpowiedniej :)

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...