Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Projekt PK/PKM


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Co do wymiarów PK to niema problemu. W każdej jednostce takie mają i (przynajmniej u mnie) jak są jakieś większe imprezy, dni otwarte jednostki czy coś w tym stylu to wszystko wystawiają. Dzieciaki mogą sobie "poszczelać" a przy okazji wszystko można pomierzyć. Kiedyś sam myślałem o budowie PK ale przerzuciłem się na IIwś i teraz zbieram części do mośka a potem MG42, BARa czy co mi tam do głowy przyjdzie :D. Jeśli o PK mowa to najtrudniejszym elemetem do zrobienia jest lufa; tokarz policzy sobie bóg wiel ile, więc zostaje po kolegach chodzić; z całą resztą można poradzić sobie w domowych warunkach (jak się ma podstawowe narzędzia).

Link to post
Share on other sites

Całkowicie to raczej nie, widać spawy pod pokrywą, komorę gietą w imadle, dorabiane elementy, brak zgrzewów etc. ładna samoróba na kilku gratach prawdziwka.

 

Gdzieś w sieci błąka się kilka fotek tego GB, lub podobnego też wykonanego własnoręcznie

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Chłopaki mam szybkie pytanie, jak rozwiązaliscie kwestię mocowania lufy? Kawałek rurki i w to lufa, czy coś ambitniej? Mam plan na wykonanie repliki pkm na bazie żywic i włókna szklanego, żeby zrobić replikę w cenie 500 złotych max. Taka jakby cyma28 ale jako pkm :) Kolba drewniana, komora z blachy, lufa z rury stalowej, ale pokrywa, usta do taśmy, magazynek i drobne części z żywicy włòkna i opiłków stalowych dla lepszego koloru :) Problemem jest tylko mocowanie lufy, nie może być z tworzywa. Na wwii airsoft facet o ksywie gryphon robił tak pepeszę i efekt był rewelacyjny.

Link to post
Share on other sites

Ja zrobiłem mocowanie bardzo prosto. Średnica lufy jest prawie identyczna jak szerokość wew. body.

Lufa wchodzi do body na dł. 5cm i z body połączyłem ją stalowymi nitami zrywalnymi.

Lufa trzyma się też niejako na rurze gazowej ;) a ona też jest zamontowana na nity stalowe.

Wytrzymałe jest to do tego stopnia, że bez problemu utrzymuje moje spasione 100 kilowe cielsko ;)

Edited by mg shutze
Link to post
Share on other sites

U mnie rura gazowa będzie z tworzywa, więc aż tyle nie utrzyma :) A możesz mi powiedzieć jaka jest odległość między końcem lufy a komorą? Zależy mi na szybkowymiennej lufie, więc użyję kawałka rury w ktòrą wejdzie lufa.

Link to post
Share on other sites

U mnie rura gazowa będzie z tworzywa, więc aż tyle nie utrzyma :) A możesz mi powiedzieć jaka jest odległość między końcem lufy a komorą? Zależy mi na szybkowymiennej lufie, więc użyję kawałka rury w ktòrą wejdzie lufa.

 

 

Dread to zależy jakiego GB użyjesz ;)

U mnie (przy v3) jest od cholery niestety teraz piszę z Finlandii więc nie zmierzę, ale w granicach 10 cm

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam, przymierzam się do próby rozpoczęcia budowy takiego cuda poszukuję wymiarów, planów, rysunków itd. na których podstawie mógłbym rozpocząć pracę nad PK. Mam nadzieję że nie sprawi to Panom problemu :icon_razz2: z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 10 months later...

Obsada lufy od PKT? Bo widzę, że nie ma możliwości montażu do podstawy 6T5.

Co do dwójnogu to mam wątpliwości czy na dłuższą metę wytrzyma. No chyba, że to nie są typowe chińskie nogi z taiwanguna czy gunfire.. Do swojego PK bym nie montował, mimo że na pewno jest lżejszy od Twojego customa.

Edited by Zachar
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...