Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [KWA]


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chłopaki - potrzebuje porady :icon_smile:

 

Mam LMT Defender RIS, ale amba zjadła stopkę od kolby... Przeglądam różne sklepy i próbuje znaleźć kolbę która będzie taka sama (tzn możliwość włożenia baterii po bokach prowadnicy), i w rozsądnej cenie (do 100zł).

Wszystkie kolby które znajduję to mają baterię wkładaną do prowadnicy - a to się wiąże u mnie z wymianą baterii (mam "własnej" produkcji baterie LiFePo w składzie 2+2 ogniwa), oraz z usunięciem bezpiecznika :(

 

 

Z braku laku rozważam takie kolby:

http://www.militaria...modstock_(bi-24)_g_p7473.xml

http://www.taiwangun...show/17289.html

Link to post
Share on other sites

Ja do pytania poprzednika dołączę swoje.

Czy da się w Polsce kupić komorę hop up KWA?

Przewiduje problemy z tą komorą, bo jest wykonana z bardzo miękkiego plastiku i trzpienie szybko się wyrabiają.

Tą komorę i trudność jej zdobycia uważam za największy mankament tej ogólnie świetnej repliki

Link to post
Share on other sites

Przewiduje problemy z tą komorą, bo jest wykonana z bardzo miękkiego plastiku i trzpienie szybko się wyrabiają.

 

Komora jest niestety aktualnie nie do dostania, więc jak trzpień od zębatek się wyłamie (a u nas w teamie stało się to już w kilku replikach), to teoretycznie mamy przegwizdane.

 

Ale tutaj z pomocą przychodzą Pingwiny - http://pingwiny.noop.pl/kacik-serwisowy-naprawa-komory-hop-up-w-replice-kwa/ ;)

Link to post
Share on other sites

Można też wsadzić dwuczęściową komorę CA, tylko trzeba dyszę zmienić. Sprawdzone.

 

Oczywiście, że tak. W końcu to komora rodem z TM.

Tylko pytanie, po kiego czorta ?

Otwarcie GB to utrata gwarancji, o ile oczywiście ktoś ją posiada i jest mu do czegokolwiek potrzebna. Do tego dochodzą koszty nowej komory rzędu 20-70 zł i dyszy 25-50 zł + ew. wysyłka. Z zakupu dyszy można ewentualnie zrezygnować jeżeli się okaże, że grzbiet na dyszy KWA da się spiłować. Metoda naprawy przytoczona przez Afratiego nie generuje absolutnie żadnych kosztów. Całkowite 0 zł i pochłania jedynie 10 minut.

Link to post
Share on other sites

Masz absolutnie rację, tylko... wyłamanie trzpienia, o którym mowa powyżej, jest uszkodzeniem mechanicznym nie podlegającym naprawie gwarancyjnej. Otwarcie GB w celu wymiany dyszy jest usługą serwisową, a nie naprawą gwarancyjną. Proste i logiczne.

 

Ponieważ temat dotyczy KWA stąd propozycja szybkiego i trwałego usunięcia jednej z jej wad. A czy ktoś odważy się sam dokonać naprawy czy też będzie replikę oddawać/wysyłać do serwisu, to już nie moja sprawa. :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

Masz absolutnie rację, tylko... wyłamanie trzpienia, o którym mowa powyżej, jest uszkodzeniem mechanicznym nie podlegającym naprawie gwarancyjnej. Otwarcie GB w celu wymiany dyszy jest usługą serwisową, a nie naprawą gwarancyjną. Proste i logiczne.

 

Jeśli to uszkodzenie mechaniczne, wynika z normalnej eksploatacji, i jest to wada konstrukcyjna, a na takową wygląda, to sprawa jest dyskusyjna. Wiem, upierdliwy ze mnie klient, ale poniękąd swoje prawa znam.

 

Można z serwisem, iść na kompromis, ale kompromis, ale nie "płać za wszystko frajerze, płać. A w dodatku sobie załatwiaj sam. Póki co, temat mnie nie dotyczy, ale w razie "w" napiszę swoje żale na oficjalnym forum KWA i się okaże...

Edited by ravkill
Link to post
Share on other sites

Panowie, lekko wypadłem z tematu, teraz wracam (po kilku miesiącach) i dowiaduję się, że Defenderów już nie ma (jakiś problemy na kanale KWA-ASG). Pytanie: czy repliki z tej rodziny są jeszcze gdzieś do nabycia? Sam bardzo napalałem się na wersję SIR, a teraz dupa zbita :/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...