Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [KWA]


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam, tak z czystej ciekawości. Mam wymienioną głowice cylindra na metalową podwójnie doszczelnioną i głowice tłoka aluminiowa wentylowana G&P i cylinder typ 2 w kwa usa cqr mod 1/2 i sprężynę jakiś acm m130 ubite, cały układ cylindra z głowicami i dyszą wydaje się być szczelny, strzykawka jest. A na chrono pokazało mi 438 fps na 0,20 czy to są dobre osiągi czy to są dobre osiągi przy takim zestawie ? Lufa to 6.01 JBU

Edited by adame12
Link to post
Share on other sites

Mam front Noveske Madbulla, też z nakręcanym pierścieniem na upper. W zależności od wersji wchodził z małym lub cholernie dużym oporem (kluczem go).

 

Nie można stwierdzić, jaka moc powinna być na chińskiej sprężynie, szczególnie ubitej... Ale 50fps więcej, niż moc deklarowana przez producenta to normalka. Wiele osób myśli też, że zatka palcem dyszę/głowicę cylindra i jak cylinder nie idzie to jest super strzykawa. A to nie dość, że trzeba wykonywać ten test na wysuniętej dyszy (taka jest przy strzale), to jeszcze dochodzi kwestia szczelności gumki (to raczej każdy wie), szczelności układu zespół_komory - dysza, jak i głębokości wejścia dyszy w komorę (biada temu, kto zgubi sprężynkę dociskającą komorę do GB).

 

Nie wiem jak się komukolwiek udało wcisnąć gumkę Systemy do komory KWA. Ona jest strasznie plastyczna i rozciąga się dosłownie dwukrotnie. Strata czasu. G&G zielona jest sporo chudsza (że tak powiem, nawet o 20-30 fps na standardowej komorze) i tam trzeba te 3mm przyciąć.

 

Trzeba mocno katować replikę, żeby ta stockowa głowica cylindra pękła. W innym przypadku nie ma sensu jej zmieniać, dobrze współpracuje ze stockową dyszą.

 

Skąd wciąż ta moda na zmianę głowicy tłoka w celu uszczelniania? O-ring (SHS robi gotowe) to koszt 1-2 zł i szczelność wzorowa.

 

Chińskie ciche głowice cylindra to zło - przednia ścianka lubi odpaść i do widzenia. Tu lepiej nie ryzykować i zainwestować.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak się komukolwiek udało wcisnąć gumkę Systemy do komory KWA. Ona jest strasznie plastyczna i rozciąga się dosłownie dwukrotnie. Strata czasu. G&G zielona jest sporo chudsza (że tak powiem, nawet o 20-30 fps na standardowej komorze) i tam trzeba te 3mm przyciąć.

 

Nie jest to jakaś specjalnie trudna sztuka. Różnica polega na tym, że G&G da radę wcisnąć bez smarowania jej, a Systemę trzeba obficie nasmarować na obwodzie. Druga sprawa to, iż zieloną można skrócić przed włożeniem do komory, a czarną przycina się nożykiem/skalpelem dopiero po włożeniu gumki do komory. W przeciwnym razie zsunie się z lufy i jej los zostanie przesądzony :D

Link to post
Share on other sites

Szybciusie pytanie tylko nie ktowac mbie pi co i dlaczego a wytlumacze tylko tyle ze nie mam stockowych glowic kwa bo doatalem emke z zamontowanymi glowicami cichymi ultimate ale ze stockowa dysza.

Pytanie: czy podejdzie mi normalna dysza ultimate do emek??

Bo ten stock wogole nie jest szczelny z glowica ultimate.

 

Link to post
Share on other sites

Czy te szyny będą pasować do kwaczki czy lipa ? http://www.taiwangun...-do-serii-m-acm

szkoda kasy na nie bo to dziadostwo, te spawy łączące risy z tuleją montażową to nie spawy tylko znal zgrzewany na ciepło, podobne kupiłem na gf i po montażu zaczęły sie gibać na tych "spawach" oddałem je i kupiłem konwersje 12' Boyia i siedziała jak skała.
Link to post
Share on other sites

Mam taki front, jak również dwuczęściowy. Oba siedzą bardzo stabilnie. Z bliska dopiero widać, że niektóre dziury są "nietrafione" + inne pomniejsze niedoróbki. Do tego jedna śruba do dziury nie wchodzi. Ale jak za tą cenę (w promocji potrafiły zejść do 100) to całkiem fajny sprzęt (przy czym na A&K/PJ wchodzi bez problemu, z KWA jest dużo masochizmu).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...