Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [KWA]


Recommended Posts

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że trochę poszukałem ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Nie jestem też pewien, czy wybrałem odpowiedni temat ale ten odnośnie m4/16 tyczył się tuningu.

Ułamało się mocowanie frontu w górnej części body (M16, KWA BR16) i teraz pojawia się problem z dostępnością. Nowego body albo uppera od KWA znaleźć w sklepach nie mogę a z używanymi to różnie bywa. Czy jest jakiś zamiennik, który będzie pasował (najchętniej tylko górna część body, ale jak będzie trzeba wymienić całe body na jakieś inne to też wchodzi w grę) albo sklep, który sprzedaje body do KWA? Oraz czy body w M4 i M16 KWA jest kompatybilne? Z góry dziękuję za odpowiedź i mam nadzieję, że dobrze trafiłem. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niestety KWA ma to do siebie że lubią się tam łamać. Ja bym poszedł w nowy korpus G&P. Wymienisz komorę hu i dysze w gearboxie i gotowe. Nie pamiętam już czy gwinty w górnym korpusie KWA są takie same w G&P aby reszte przełożyć do nowego korpusu.

Link to post
Share on other sites

A czy jest jakieś mniej inwazyjne albo przede wszystkim tańsze rozwiązanie? Body G&P z komorą w specshopie kosztuje 560zł. Czy jest na przykład jakieś tańsze body metalowe, z którego dałoby się w miarę prosto przełożyć sam upper? I czy body w m4 od KWA i m16 są kompatybilne, gdybym szukał czegoś używanego? Dziękuję za odpowiedzi ;)

Link to post
Share on other sites

Kiedyś APS robił korpusy jak stare Marui (i KWA) czyli że komora nabojowa jest trójdzielna, ale nie wiem czy jeszcze gdzieś dorwiesz takiego cudaka. Do "nowoczesnych" korpusów (pochodne CA) nie ma innej możliwości montażu gb kwa 2gx, jak szlifowanie, bo GB jest z przodu wzmocniony, ergo szerszy.

Jeśli szkoda kasy na markowy korpus to nawet Boyi przystosować możesz. Każdy rozsądny serwisant (podkreślam serwisant a nie jeb*ny druciarz, jakich ostatnio wysyp na FB) powinien ogarnąć temat.

Korpusy KWA powinny wszystkie być wymienne, jeśli tylko w środku siedział gb KWA 2gx. W komisie jest wydmuszka KWA LMT na sprzedaż kompleta za chyba 500 złociszy.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Kiedyś APS robił korpusy jak stare Marui (i KWA) czyli że komora nabojowa jest trójdzielna, ale nie wiem czy jeszcze gdzieś dorwiesz takiego cudaka. Do "nowoczesnych" korpusów (pochodne CA) nie ma innej możliwości montażu gb kwa 2gx, jak szlifowanie, bo GB jest z przodu wzmocniony, ergo szerszy.

Jeśli szkoda kasy na markowy korpus to nawet Boyi przystosować możesz. Każdy rozsądny serwisant (podkreślam serwisant a nie jeb*ny druciarz, jakich ostatnio wysyp na FB) powinien ogarnąć temat.

Korpusy KWA powinny wszystkie być wymienne, jeśli tylko w środku siedział gb KWA 2gx. W komisie jest wydmuszka KWA LMT na sprzedaż kompleta za chyba 500 złociszy.

Bardzo dziękuję za kompleksową odpowiedź, dowiedziałem się wszystkiego, co było mi potrzebne. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Tylko, że ten Tornado F2 High speed przed przepaleniem bezpiecznika ledwo strzelał, a były momenty, że zachowywał się tak, jakby bateria była rozładowana, czyli nie miał siły naciągnąć sprężyny (sp120) i czasami "klikał", jakby bateria była padnięta. Jaka może być przyczyna? W replice mam zamontowany mosfet by Poldeck.

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)

Tom92.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nie, w SR 10 jest szyna freefloat a w Patrol RIS była kopia zwykłego RIS/RAS-będziesz potrzebował deltaringu z barrelnutem, ustalacza zakładanego od stony muszki no i podstawę muszki, bo inaczej się to wszystko nie będzie chciało trzymać.

Link to post
Share on other sites

Memoria fragilis est, zapomniałem że defendery wszystkie miały freefloaty, a wersja ze zwykłym risem to było KWA Defender RIS. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Risy od innych defenderów powinny pasować od strzała :).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Witam. W moim kwa pojawił się problem z podawaniem kulek posiadam różne magazynki ale nawet z polimerowych magów kwa też nie zawsze podaje kulki. Zauważyłem że po naładowaniu trzeba spuścić połowę z nich i dopiero wtedy podaje. Jaki może być powód bo dopychanie i podklejanie nic nie zmieniło, oczywiście wyczyściłem też magi. Jakich używacie magazynki w swoich kwa. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...