Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [KWA]


Recommended Posts

Dobrze mam dwie lufy jedną krótką stokową z komorą (nigdy nie ściąganą) i precke dłuższą z dokupioną górną częścią komory. W jednej i drugiej pojawia się ten sam problem tej dolnej części nigdy nie odkręcałem, to już moje drugie KWA i w tamtym też były takie problemy, ale magi z zestawu były bez awaryjne. Ładowałem je tak jak zaleca się mid-cap 10 spuściłem do 0, 20 i do 0, itd.

Dzięki za podpowiedz.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kolego miałem tak samo ze swoim KWA, kupionym w ASGshopie.

 

Zobacz czy na oryginalnym hicapie są problemy jak nie to na 100% masz felerną głowicę cylindra. W KWA bywyały one felerne i przez to przy magazynkach typu midcap niestety nie podawało kulek.

 

P.S mi wymienili i wszystko śmiga już od 2012 roku.

Link to post
Share on other sites

Pierwsze słyszę o felernych głowicach w KWA, a trochę tego przerobiłem.

Nie wiem jak wygląda sprawa obecnie, ale w replikach dystrybuowanych przez ASG Denmark głowica cylindra miała gumę pokrytą czymś w rodzaju silikonu, coś jakby sorbo. Na stocku dawało to radę, ale przy jakimkolwiek tuningu mocowym po przebiegu rzędu 10.000 kulek (nie było reguły) ten silikon miał tendencje do odklejania się i zaśmiecania cylindra.

Link to post
Share on other sites

Miałem dwie repliki ASG/KWA, obie wyciśnięte na grubo ponad 500FPS i z przelotami po 20000+, na stockowej głowicy, nie miałem nigdy problemu z tą akurat częścią. Ciekaw jestem jak jest w tych replikach, które teraz sprzedaje asgshop, producent przecież się nie zmienił.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie, czy ktoś z Was miał już może styczność z KM4 KR9?

Zamierzam się na niego, ale oprócz artykułu nic na forum nie znalazłem, a jestem ciekawy opinii. KWA jak każda inna?

Dodatkowo znalazłem dwie "wersje" tego karabinka, jedna na asgshopie z deklarowaną prędkością wylotową rzędu 340 FPS, z kolei na Zbrojowni i w pozostałych "internetach" wszędzie ~380.

Zestawy różnią się też magami i oznaczeniami - na asgshopie jest kwaczkowy mid-cap, z kolei na zbrojowni metalowy hi-cap, a replika na zdjęciach nie posiada oznaczeń.

Napisałem o wyjaśnienie do sklepu, natomiast może ktoś z Was coś wie.

Jeśli przegapiłem jakiś post o tym modelu to przepraszam, ale szukajka oprócz artykułu nic nie znalazła, a i temat pobieżnie przekopałem.

Link to post
Share on other sites

Kwestia pneumatyki. Zwróćcie uwagę, że KWA z serii CQR (te z plastikową komorą spustową) mają stockowo 340-350 fps, choć mają ten sam szkielet 2GX co repliki z metaliwym korpusem. Z tego co pamiętam cylinder ma ogromny port i sprężyna jest słabsza, stąd tuning tych replik nie był tak prosty.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Sprawę z FPSami wyjaśniłem, asgshop na początku dystrybucji faktycznie dostawał wersje ciagnące około 390FPS w stocku, ale po jakimś czasie wróciły te ~350, pewnie przystosowane na rynek USA.

Tak czy inaczej, pytanie z innej beczki - czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jaki LiPol 7.4 pasuje do stockowej kolby SF KWA?

Wiem, że jest dedykowany wątek (przejrzałem), ale podejrzewam, że każda kolba się trochę różni, a wymiary dwulistkowych batek też są różne w zależności od producenta.

Wypatrzyłem/wyczytałem dwulistkowego Turnigy, ale chyba w ogóle nie są dostępne w Polsce.

Nadmienię, ze chodzi o wtyk Mini Tamiya.

Będę bardzo wdzięczny za sugestie.

Link to post
Share on other sites

Trzeba jeszcze pamiętać o długości pakietu - max 125mm bo one razem z kablami są dłuższe i to będzie jakieś 140mm. Jak będziesz miał pakiet 150mm to on z kablami będzie dłuższy i nie da się z nim złożyć kolby do pozycji 0. Będziesz musiał zostawiać na 1.

Dziękuję, o te wymiary mi chodziło. Wychodzi na to, że wstrzeliłem się idealnie. ;)

Link to post
Share on other sites

Przymierzam się w na początku przyszłego roku do zakupu repliki z tego linku: http://www.asgshop.p...?cat=78&id=5910

 

Ze względu na wymiary idealnie nadające się do wstawienia długiej lufy, planuję na niej zbudować DMR na ok. 480-490 FPS. Jak obecna seria KWA radzi sobie z SP130? Co musiałbym wymienić w gearboxie?

 

Nie mogę edytować, więc dodam jeszcze pytania - jak wypada wytrzymałość body replik od KWA oraz spasowanie na tle G&P, G&G i CA? Szukam repliki, która nie rozpadnie się przy ostrym tyraniu weekendowo-jebankowo-milsimowym.

Edited by ZłyDuch
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
Przymierzam się w na początku przyszłego roku do zakupu repliki z tego linku: http://www.asgshop.pl/produkt.php?cat=78&id=5910

 

Ze względu na wymiary idealnie nadające się do wstawienia długiej lufy, planuję na niej zbudować DMR na ok. 480-490 FPS. Jak obecna seria KWA radzi sobie z SP130? Co musiałbym wymienić w gearboxie?

Teoretycznie potrzebujesz tylko samą sprężynę i głowicę tłoka. Polecam też zdjąć łożyskowanie z prowadnicy sprężyny bo w moim przypadku SP130 + łożyskowanie na głowicy i prowadnicy okazało się za dużym ciężarem i poszedł ząb na stockowym tłoku. Silnik w teorii powinien sobie poradzić, chociaż wieść niesie, że stockowe nie grzeszą siłą. W sklepie polecili mi do SP130 mosfet i LiPo 11.1.l, chociaż tego jeszcze nie próbowałem.

Koniec końców zostałem przy 120, ale ja akurat mam wersję 9-calową, więc te 500FPS które pewnie bez problemu osiągniesz okazało by się przebiegiem.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Silnik stockowy będzie się męczył ze 130stką. Przy tej sprężynie bym wymienił na coś mocniejszego (nawet na pjta z niebieską dupą).

 

Silnik stockowy będzie się męczył ze 130stką. Przy tej sprężynie bym wymienił na coś mocniejszego (nawet na pjta z niebieską dupą).

Link to post
Share on other sites

Polecilibyście mi jakiś serwis/ serwisanta, który ogarnie moją M4?

Sprawa wygląda tak, gdy biegłem w budynku, to noga mi wpadła do dziury i nie fortunnie przywaliłem repliką o podłogę. Teraz replika, na mierzonej odległości metrem- 55m strzela tak, że kulka leci o 1m w lewo (albo w prawo, już nie pamiętam), a nie tak celnie jak kiedyś, żadnego skrzywienia nie widzę ani lufy, po odkręceniu tłumiku płomienia dalej to samo. Czy znacie kogoś, kto jest bardzo dobrym serwisantem ,który się zna i mógłby to naprawić i przeprowadzić pózniej dalszy tuning( bo replika jest już trochę zmodernizowana). Mowa o tej replice: Mowa o tej replice: http://www.asgshop.pl/produkt.php?cat=128&mid=354&id=4785

Replika była tuningowana w ASG Revolution, ale serwisant nie chcę się tego podjąć, dzwoniłem do Capri ASG i tam mi powiedziano, że da się to zrobić, ale czy ten serwis jest godny polecenia, lub jakiś inny serwisant/ serwis ? Doradzicie mi ? :icon_smile:

Edited by szymon230397
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...