Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [KWA]


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Ajwory mógłbyś napisać jak tam Twoje KWA KM4 KR9? Zastanawiam sie nad wersją KR12 - na zbrojowni jest obecnie w promocji - tyle ze bez oznaczeń (gołe i wesołe) opłaca się w tym przedziale cenowym ~ 1399zł a może lepiej cos od EA?

 

Jestem bardzo zadowolony. Jest mega podatna na tuning mocowy, po wstawieniu SP120 Guardera wyciąga około 460 FPSów.

Wsadziłem do tego Promka 407mm, obecnie lata na flacie i kulkach 0.36.

Jeśli chcesz z niej robić DMR-kę, to na SP130 wyciągnie spokojnie powyżej 500, a i zmieniać wiele nie będzie trzeba.

Oznaczeniami bym się nie przejmował, bo nie ma ich wiele tak czy inaczej.

Ciężko dać mi subiektywną opinię bo porównanie mam co najwyżej do chińskiego G36, ale gdybym miał wybierać znów z bagażem teorii nabytej przez ostatnie parę miesiecy, to ponownie brałbym KWA.

Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu tuningować tej repli o 30FPS. Metr-dwa przybędzie, ot co. Karabinek na stocku jest kozak, pomijając że czasem zdarza się partia zalanych smarem gumek HU (z dyszy na gumkę rzyga smar przez dyszę). KWA to KWA. Jeśli coś wymieniać to imho kable i mosfet wstawić, a wtedy można nawet na 11,1 potyrać. Ale tak Bogiem a prawdą to jest replika, którą można po prostu wyjąć z pudła, podłączyć batkę, wsypać kulek i iść grać.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Chciałbym również zapytać o KM4 SR10. Została mi ona troszkę zniesmaczona w tym temacie: http://forum.wmasg.pl/topic/162533-poczatki-w-asg-doradzenia-w-sprawie-repliki/

 

Jedyne zmiany o które prosiłbym przy zakupie, to założenie mosfet'u i wymianie gumki HU na czarną Systeme. Aby zapobiec plucie smaru, oczym naczytałem się już na forum. Ale, ale. Czy zgadzacie się z kolegami z tematu powyżej? Jeżeli tak, będę zmuszony szukać innej repliki.

 

Z góry dzięki za pomoc. ^^

Link to post
Share on other sites

KWA ma brzydkie body-tak, na tle replik z tej półki cenowej jest dość szpetne, kolory i faktura nie umywa się do King Armsa, VFC, G&P.

KWA ma słabe body-jak dbasz tak masz. Ja się na swoim położyłem parę razy w pełnym biegu i przeżyło, inny egzemplarz który miałem połamałem, ot wywaliłem się o raz za dużo.

KWA ma niestandardowe flaki-tak, komora HU, dysza, sama skorupa gearboxa, korpus-gearbox jest wzmocniony i jeśli chcesz go potem przełożyć do innego niż kwa korpusu (pasuje bodaj AGM), to musisz rzeźbić dremlem, bo gb jest wzmocniony od przodu (grubszy), tam gdzie v2ki lubią pękać. Korpus jest trójdzielny-bardzo stary standard Marui (nawet Marui już w nim nie robi), w moim zaczęła się ruszać grzbietowa szyna ris, podłożyłem cienką podkładkę (instrukcja na stronie KWA USA), replikę potem sprzedałem, z tego co wiem do dziś to się trzyma sztywno. Komora i dysza idą za starym standardem Marui-komora HU jest dwuczęściowa, dysza ma specjalną prowadnicę, która odpowiada za to, żeby zawsze prawidłowo wchodziła do komory-efektem jest super szczelność i powtarzalność strzałów. Coś za coś.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie, ja koledze wyłuszczam za i przeciw, obalam mity i stereotypy, bo rozumiem że ciężko jest przeczytać 70 stron tematu (inna sprawa-on ma 70 stron dlatego że ludzie go nie czytają). Musi sobie sam odpowiedzieć co jest dla niego ważne, skalkulować w głowie stosunek cena/jakość i dokonać wyboru.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

@Nath, pytanko do Ciebie, bo widzę, że (chyba) masz - rozchodzi się o zmianę kolby na kopię Magpula PTS.

Myślę nad tym już jakiś czas, ale nie wiem jak sobie poradzić z kilkoma kwestiami.

Pierwsze primo - która bez problemu wchodzi i bangla na stockowej prowadnicy?

Po drugie primo - rozumiem, że bateria wtedy tylko w prowadnicę. Z tego jednak robi się kolejny problem - kable i bezpiecznik.

W mojej wersji kable idą po prowadnicy w kształcie "sprężyny", co znacznie ogranicza miejsce w środku, do tego nie wiem jakbym miał tam jeszcze upchać bezpiecznik.

Będę bardzo wdzięczny za przybliżenie tematu, bo im dłużej o tym myślę, tym bardziej mi się odechciewa, a może nie taki diabeł straszny. ;)

Link to post
Share on other sites

Miałem w KWA oryginalną kolbę produkcji PTS - założyć się udało, do zdjęcia potrzebowałem pomocy kolegi, który ułomkiem nie był-kolba była tak dopasowana, że trzeba było dwóch osób żeby ją rozłożyć. Miałem chińską, najtańszą kopię z aliexpress (kiedy jeszcze można było je tam kupić)-miała lekki luz, ale taki naprawdę lekki, przypuszczam że te wszystkie chińskie kopie, które dziś są dostępne w sklepach mają podobne wymiary jak moja kolba z ali-powinna wejść, pewnie będzie lekki luz.

Druga sprawa to bateria musi wtedy zmieścić się w prowadnicę-batony 11,1 wchodzą na styk i nie złożysz kolby do końca-jak masz krótkie rączki to zapomnij o tej opcji. Jeśli nie musisz zasilać repliki 11stką to masz większy wybór-sporo bateryjek o dobrej wydajności i lepszych producentów jest dostępne na rynku, zwłaszcza kiedy spojrzysz na baterie modelarskie. Dla mnie bezpiecznik w aegu to jakiś dinozaur-zleciłbym wymianę kabli na jakieś niezbyt grube modelarskie przewody (no chyba że lecisz na lipo 11,1 wtedy kable trzeba dać odpowiednio grubsze), dołożył nieduży mosfet i tym sposobem zrobił sobie miejsce w prowadnicy-kable i mosfet w dzisiejszych czasach to jedna z najtańszych i najlepszych przeróbek jakie możesz dać aegowi tej klasy.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Korzystam z 7.4, więc nie muszę się martwić o upchnięcie batona/trzech listków.

Bardziej martwią mnie te kable, nawet 7.4 ledwo tam wejdzie przy obecnym ich kształcie.

Nad wstawieniem mosfeta już się zastanawiałem, żeby poprawić trochę reakcję na spust.

W takim razie zabiorę się za ten temat jak wymienię okablowanie i wstawię mosfet.

Dzięki za odpowiedź Nath.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam. Mam ostatnio problem z moją m4 KWA. Po założeniu gumki HU zielonej G&G po kilku hi-capach replika zaczyna świrować - tzn. podwójne strzały, czasami pluje, czasami strzela okej. Jednak większości są z nią problemy. Zaobserwowałem, że po kilku ww. hi-capach gumka się przemieszcza i wystaje. Dałem znajomemu replikę żeby to naprawił, skrócił ją i znowu było okej, ale tylko na ok 1000 kulek.

 

Czy ktoś może ma jakiś pomysł jak można sobie z tym poradzić?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nie wiecie może, czy w KR9 (keymod) da się zmienić front na RIS?

W górnym body łączenie uppera z chwytem ma dość dziwny kształt, więc zastanawiam się, czy jest konwersja która na to w miarę bezproblemowo wejdzie.

Tak sobie kombinuję, żeby zmienić ją zewnętrznie na coś bardziej Mk18-owego, ale nie wiem, czy nie za bardzo pod górę. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam, zakupiłem ostatnio VM4A1 AEG 2.5 i chciałbym się dowiedzieć od posiadaczy tych replik, czy opłaca się wymienić gumkę ze stock'owej na zieloną G&G? Na stock'owej gumce, wg mnie, lecą bardzo ładnie, tylko pytanie czy zielona gumka od G&G będzie się jeszcze lepiej spisywać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...