Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [KWA]


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czytałem, ale kolega miał problem raczej z długością gumki a nie z grubością. Nie rozumiem za bardzo jak miałbym ją przerobić. Ja mam problem z grubością i nawet po solidnym naoliwieniu gumki i komory HU olejkiem sylikonowym nic nie dało. Jedyną przeróbką jaka by tu wchodziła to skrawanie gumy dookoła, co jest jakimś absurdem.

Link to post
Share on other sites

A to pardon, faktycznie odpowiedź nie była dwa posty wyżej tylko gdzieś w tym temacie. Gumki G&G zwyczajnie ciężko wsadzić do tej repliki ze względu na ich grubość/mięsistość. Co więcej te gumki potrafią się różnić "grubością" (nie wiem jak to lepiej określić) pomiędzy partiami-lepiej kombinować z cieńszą gumą-Systemą albo może białym Guarderem, ale ten ostatni jest naprawdę kondomowaty i lubi się podrzeć.

Link to post
Share on other sites

Napisałem do serwisu GunFire i otrzymałem taką odpowiedź:

 

Do replik aeg firmy kwa pasuje albo gumka fabryczna od KWA albo GG zielona (jest trudno ją zainstalować ale jest to możliwe). O innych gumkach pasujących bez poważnych przeróbek nie przypominam sobie.

 

Wcisnąłem ja jakoś, delikatnie cofając i wpychając na nowo lufę milimetr po milimetrze, z tym że gumka naciągnęła się i jakieś 3mm musiałem odciąć żeby wszedł c-clips. Pojawia się teraz pytanie, czy to naciągnięcie nie wpłynie źle na funkcje gumki? Do tego jakby spojrzeć w lufę to widać, że języczek gumki wystaje nawet na HU ustawionym na 0.

Link to post
Share on other sites

To że przyciąłeś gumkę żeby zapiąć lufę klipsem to norma, tak samo jak wystający docisk HU na standardowym dystanserze od G&G.

W większości przypadków nie robiło to żadnego problemu, natomiast czasem zdarzało się że trzeba było kombinować z dystanserami. Gdyż był za duży doćisk nawet na zerowych ustawieniach. Ja na swoim przykładzie miałem idealnie ustawioną komorę w pozycji na 0 gdyż docisk był wystarczający.

 

500fps, kilki 0,28g/0.30g, Zielona G&G z dystanserem i Guarder 363mm.

Edited by Fari
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Jakiego zasięgu skutecznego powinienem się spodziewać w KWA/LMT z 470 fps, kulkami G&G 0,28, czarną Systemą, dystanserem H Airsoft Pro, i lufą KM Head 363 mm?

Mam około 65 metrów bez overhopa (nie sprawdzałem celności w człowieka, ale w kartkę A4 bez większego problemu na leżąco, chociaż czasem coś poleci tak od czapy metr w prawo/lewo) i się zastanawiam czy to w normie. Gdzieś na początku tego tematu przewija się 70 metrów przy 395 fps i trochę mnie to zaskoczyło.

Może pora na kulki 0,3?

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Sprawdź na cięższych kulkach i innym dystanserze. Miałem replik... cholera, nie wiem ile, dużo, bardzo dużo, za dużo, w ŻADNEJ dystanser typu H nie dawał nic prócz problemów. Druga sprawa-to 70 metrów to jak mierzone? Taśmą? Czy na oko? Bo na oko, to wiesz, w szpitalu umrzeć można ;).

Link to post
Share on other sites

Sprawdź na cięższych kulkach i innym dystanserze. Miałem replik... cholera, nie wiem ile, dużo, bardzo dużo, za dużo, w ŻADNEJ dystanser typu H nie dawał nic prócz problemów. Druga sprawa-to 70 metrów to jak mierzone? Taśmą? Czy na oko? Bo na oko, to wiesz, w szpitalu umrzeć można :icon_wink:.

Mierzyłem taśmą ;) Sprawdzałem jak daleko jestem w stanie trafić bez overhopa, z overhopem to leciało jeszcze z (tu już na oko) 10-15 metrów za cel, ale co mi po takim zasięgu, jak gdzieś od 55 metra celność jest taka, że najwyżej zaporowy można kłaść, co przy midach na 80 lub 130 kulek i RoFie rzędu 24k/s raczej się nie sprawdzi :D

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim zorganizuj sobie flathopa. Różnica potężna, a trudność niewielka. Dodatkowo cięższe kulki. Ja przy 460 FPSach i flathopie korzystałem z .36 dopóki nie przetarłem gumki. Na zasięgu 60 metrów skupienie wciąż jest bardzo zadowalające. Wiadomo, że kulka będzie leciała o wiele wolniej, ale tor lotu był mega stabilny. Optymalne były by .32, ale ich w Polsce jak na lekarstwo (swoją drogą jak ktoś widział .32 które przejdą przez Promyka to dajcie znać).

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Wiem wiem, tylko to jest taka wersja dwa w jednym od Lonexa high speed i high torque, ale nie mogę znaleźć nigdzie o tym jakiś opinii. Zastanawiałem się jeszcze nad zwykłym high torque od Lonexa tylko nie wiem czy jest sens tyle płacić (300 zł) jeśli nie będzie jakiejś znacznej różnicy w porównaniu do tego Elementa.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...