Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [KWA]


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po kilku h spędzonych na necie i zagranicznych forach cały czas nie umiem znaleźć żadnego dostępnego mid capa w Polsce do KM4 SR10. Czy koledzy mogliby coś doradzić co będzie działało i będzie się dało kupić?
Castellany, STANAGi Specny, Aresy po przejechaniu lekko krawędzi papierem, PMAGi KWA, z tych korzystam.

 

@EDIT: Cymowe metalowe midy też działają, chociaż wchodzą ciut ciężko.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Edited by Ajwory
Link to post
Share on other sites

Nie bierzcie mnie za lenia ale nie umiem znalezc nic czego bylbym pewny. G&g, Cyma metal brzmi fajnie ale nie umiem znalezc. Specna sa niedostepne. Jesli ktos moglby wrzucic konkretny model albo linka to bylbym absolutnie wdzieczny:)

Edited by Robak
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie Karol3101. Już mam prawie wszystko poukładane, poza jednym:)

Chciałbym zacząć z <400 fps (względy formalne), jednak w przyszłości jak się wszystko rozwinie będę chciał ją tuningować (stąd też potencjał KWA). Na chwilą obecną chciałbym mieć maksymalną celność skupienie. Co polecacie zmienić (dodać) w stockowej replice żeby nie podnieść fps ale celność była dobra:)

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie Karol3101. Już mam prawie wszystko poukładane, poza jednym:)

Chciałbym zacząć z <400 fps (względy formalne), jednak w przyszłości jak się wszystko rozwinie będę chciał ją tuningować (stąd też potencjał KWA). Na chwilą obecną chciałbym mieć maksymalną celność skupienie. Co polecacie zmienić (dodać) w stockowej replice żeby nie podnieść fps ale celność była dobra:)

 

Kup lufę KMHead, i zieloną gumę GG lub flat od MODIFY. Dobrze pasują też gumki Lonexa i dużo dobrego o nich słyszalem ale jakoś mnie nie przekonały.

Link to post
Share on other sites

Trzeba pamiętać że nie każdy poradzi sobie z założeniem czarnej systemy. U mnie nie weszła i dlatego zakładałem zieloną GG.

Z zelonymi GG może wystąpić problem "overhop" trzeba zmienić dystanser na mniejszy.

Zmień gumę i ciesz się repliką. Z czasem zmnienisz lufę ma preckę, dołożysz mosfet i stwierdzisz że jednak nic więcej nie trzeba z nią robić.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Replika już jest po chrzcie "bojowym". W zasadzie póki co stock z czarną gumką systemy, póki co jestem zadowolony z wyboru:)

Pytanie mam natomiast odnośnie przyszłości, myślę że celować będę w fps około 490. Czy biorąc pod uwagę stockową lufę 6.05 zauważalna będzie poprawa skupienia przy lufie prometheusa/km head (dla 490 fps) czy żeby znacząco poprawić skupienie należy iść w PDI (która już jest na prawdę droga:)).

Link to post
Share on other sites

Cześć. Obserwuję forum od dłuższego czasu jako gość. Wczoraj otrzymałem paczkę z pierwszą repliką.

Wybór padł na KWA M4 Keymod9.

Mam wątpliwości co do oryginalności repliki.

Na replice nie ma nigdzie żadnego loga producenta, na magazynku także. Jedynie jest naklejka na kolbie made in taiwan.

Repliki jeszcze nie używałem tylko otwarłem pudełko i od razu wątpliwości. Może prześlę wam zdjęcia do oceny ? Jakie szczegóły mam uwidocznić na fotkach?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Replika już jest po chrzcie "bojowym". W zasadzie póki co stock z czarną gumką systemy, póki co jestem zadowolony z wyboru:)

Pytanie mam natomiast odnośnie przyszłości, myślę że celować będę w fps około 490. Czy biorąc pod uwagę stockową lufę 6.05 zauważalna będzie poprawa skupienia przy lufie prometheusa/km head (dla 490 fps) czy żeby znacząco poprawić skupienie należy iść w PDI (która już jest na prawdę droga:)).

 

Skupienie to nie tylko kwestia lufy. Km Head'a sobie odpuść, w tej cenie bierz Prometheus'a. Powyżej promyka PDI lub EdGI.

Stockowa lufa 6,05 nie jest precyzyjna, to chwyt marketingowy.

Link to post
Share on other sites

Cześć. Obserwuję forum od dłuższego czasu jako gość. Wczoraj otrzymałem paczkę z pierwszą repliką.

Wybór padł na KWA M4 Keymod9.

Mam wątpliwości co do oryginalności repliki.

Na replice nie ma nigdzie żadnego loga producenta, na magazynku także. Jedynie jest naklejka na kolbie made in taiwan.

Repliki jeszcze nie używałem tylko otwarłem pudełko i od razu wątpliwości. Może prześlę wam zdjęcia do oceny ? Jakie szczegóły mam uwidocznić na fotkach?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Replika nowa czy używana?

Oznaczenia powinny być na gnieździe magazynka.

Charakterystyczne dla KWA jest to, że szyna RIS na szczycie korpusu jest osobnym elementem i może mieć leciutki luz (trzyma się na pinie znajdującym się z przodu korpusu). Oprócz tego dwudzielna komora HU. Na szkielecie GB też są oznaczenia KWA.

Nie słyszałem o podróbkach AEGów KWA, tylko o pistoletach GBB.

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Siema,(przeklejam ze zbędnie powielonego topicu)

 

@Repcak. Dostępność G2X jest żadna bo zostają wycofane z produkcji na rzecz właśnie KWA 2.5 z wymianą sprężyny/regulacją fps i KWA 2.5 z blow backiem i odrzutem.

 

Wycofali też całkiem nową serie z frotnami Key-Mod tak więc najwyraźniej wszystko kierują na nowe modele.

Co do części wszystko wygląda podobnie patrząc na blueprinty replilk.

Rzeczy które rzuciły się w oczy są niestandardowe:

Nowa komora jednoczęściowa w nowym stylu.

Obudowa gearboxa wygląda tak samo poza wycięciem na prowadnicę do nowego systemu.

Zębatki wyglądają tak samo i te same są w sklepie KWA co zawsze więc raczej nie zmienili.

Korpus z zintegrowaną górną szyną w końcu nie będzie luz na górnej szynie.

 

To tak z grubsza, jak dojadą do Polski jakieś sztuki to na pewno w RedBerecie będziemy jedną rozkładać żeby zobaczyć co w środku jest.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 3 months later...

@otix96

Co do wersji 2.5 z regulacją FPS to niestety ich nie było jeszcze. Natomiast co do wersji 3 z blowbackiem.

Replika wykonana bardzo ładnie, komora jednoczęściowa robi robotę ma kliki przy regulacji.
Szkielet gearboxa zdecydowanie niestandardowy ale bardzo masywny, masywniejszy od GX2.
Dysza podobna do GX2 bez uszczelnienia
Głowica cylindra, cylinder, głowica tłoka, tłok, zębatki - wszystko wygląda jak w GX2 różnica opóźniacz na zębatce ze względu na mechanizmy odcięcia strzału.
Przerobiony popychacz dyszy, wygląda pancernie i nie jest popychany małą sprężynką tylko długą sprężyną.
Kostka stykowa zupełnie zmodernizowana, tak samo jak przerywacz ze względu na system odcięcia strzału.
Sam blowback i wymiana sprężyny są bardzo dobrze wykonane, działają poprawnie i nie zapowiadają problemów.
Kable puszczone pod prowadnicą kolby dzięki czemu mamy kable na tył w kolbie SF bardzo pojemnej po bokach.

Natomiast przy okazji pierwszej sztuki pokazał się największy problem, mianowicie FPS ze względu na blowback i cały system wymiany sprężyny zupełnie inaczej kompresuje się sprężyna.
Do osiągnięcia 450fps musieliśmy użyć sprężyny M140 Guardera, i od razu uprzedzę. Wzięliśmy nową sztukę bez żadnego tuningu prosto z pudełka założyliśmy Guardera M130 i pokazało 400fps więc nie był to problem tuningu.

Jako że będę prawdopodobnie robił drugą sztukę dla siebie zrobię zdjęcia gearboxa i bebechów.

W razie pytań chętnie pomogę.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
W dniu 21.09.2018 o 23:46, Fari napisał:

@otix96

Co do wersji 2.5 z regulacją FPS to niestety ich nie było jeszcze. Natomiast co do wersji 3 z blowbackiem.

Replika wykonana bardzo ładnie, komora jednoczęściowa robi robotę ma kliki przy regulacji.
Szkielet gearboxa zdecydowanie niestandardowy ale bardzo masywny, masywniejszy od GX2.
Dysza podobna do GX2 bez uszczelnienia
Głowica cylindra, cylinder, głowica tłoka, tłok, zębatki - wszystko wygląda jak w GX2 różnica opóźniacz na zębatce ze względu na mechanizmy odcięcia strzału.
Przerobiony popychacz dyszy, wygląda pancernie i nie jest popychany małą sprężynką tylko długą sprężyną.
Kostka stykowa zupełnie zmodernizowana, tak samo jak przerywacz ze względu na system odcięcia strzału.
Sam blowback i wymiana sprężyny są bardzo dobrze wykonane, działają poprawnie i nie zapowiadają problemów.
Kable puszczone pod prowadnicą kolby dzięki czemu mamy kable na tył w kolbie SF bardzo pojemnej po bokach.

Natomiast przy okazji pierwszej sztuki pokazał się największy problem, mianowicie FPS ze względu na blowback i cały system wymiany sprężyny zupełnie inaczej kompresuje się sprężyna.
Do osiągnięcia 450fps musieliśmy użyć sprężyny M140 Guardera, i od razu uprzedzę. Wzięliśmy nową sztukę bez żadnego tuningu prosto z pudełka założyliśmy Guardera M130 i pokazało 400fps więc nie był to problem tuningu.

Jako że będę prawdopodobnie robił drugą sztukę dla siebie zrobię zdjęcia gearboxa i bebechów.

W razie pytań chętnie pomogę.

Jak myślisz, jak będzie z wytrzymałością gearboxa na tym M140?

Link to post
Share on other sites

W czerwcu miną dwa lata jak posiadam vm4a1 aeg 2.5. Jestem z niej bardzo zadowolony, 449-452fpsy na maksymalnie podkreconej regulacji fps. Przy m130 guardera i promyku 6.03 407mm. Z gumką jest problem bo do tej komory wlazi tylko stock, Systema energy naciaga sie jak struna nawet przy posmarowaniu smarem silikonowym a o gg zielonej zapomnijcie, komorą jest po prostu ciasna.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
Guest Mati13k

Cześć,

 

Pytanie do profesjonalistów. Posiadam starą, używaną głównie na szkoleniach, M4A1 KWA (lic. LMT) z kultowym Gearboxem G2X. Korpus metalowy. Sam korpus już do niczego się nie nadaje, ale Gearbox ma ok 15. tys. przebiegu. Zmieniany był tłok i sprężyna, jeśli dobrze pamiętam, jeszcze u kultowego AnRa ;-) Ile taki gearbox jest warty rynkowo? Kupuje to ktoś? 

Link to post
Share on other sites

Z 200zł max za nówkę, za 350-400zł można mieć nowy szkielet Retro Arms CNC. Za granicą bezpośrednio u producenta kosztuje 32,50$ co po aktualnym kursie dolara 3,8zł daje trochę ponad 120zł. Za jego ściągnięcie nawet cła i vatu nie naliczą.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...