Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M24 CA vs. Maruzen L96A1


Recommended Posts

Witam.

 

W sumie to sam jeszcze jestem gdzieś między elektrykiem, a springiem. Mimo to myślę, że ten temat może pomóc także innym Użytkwonikom tego Forum.

 

Mianowicie, co trzeba wymienić w w/w snajperkach aby bez problemu i obaw o uszkodzenia, głównie w spuście, osiągnąć 540 fps.

 

Z tego co wiem, do M24 CA wystarczy zestaw cylindra 300%, metalowa rączka, lufa precyzyjna prometheus (tylko czy wjedzie ta od AEG, bo dedykowanej nigdzie nie ma) i wzmocniona gumka Hop Up- czerwona.

 

A co trzeba wymienić w L96A1 od firmy Maruzen?? Ponoć jest to świetnie wykonana replika, niestety nie ma do niej "gotowego" zestawu- , więc co trzeba w niej wymienić.

 

Z pewnością cylinder na wzmocniony teflonowy- koszt 380 zł, sprężyna guarde 190, koszt 125 zł, pewnie wzmocniony tłok, wzmocnienie głowicy cylindra, gumka hop up i precyzyjna lufa prometheusza.

 

Pytanie tylo co ze spustem w Maruzenie, ponoć od CA spokojne daje radę, ale jak już pójdzie <odpukać> to nie dokupi się LayLax.

 

Czy w Maruzenie od razu trzeba dokupować cały wzmocniony spust??

Link to post
Share on other sites

Prędkość wylotwą kulki zawsze się mierzy kulkami o wadze 0.2g.

W apstype96 maruzena (chyba o tym samym myślimy) trzeba wszystko wymienić (cylinder, sprężyna, trigger zero, komora HU, guma, precka, rączka przeładowania- o czymś zapomniałem?)

W m24 dużo mniej: cylinder 300%, precka, guma, rączka przeładowania (ale to jak strzeli)

Do m24 pasują aegowe lufy co za tym idzie gumki, mocny spust wytrzmuje tuning.

Do maruzena niestety nie, czyli do tego dochodzi zamian komory HU. O ile mi wiadomo to spust maruzena nie jest taki mocny...

Najlepiej przejrzyj zagraniczne fora np. arnies a tam napewno dużo opinii jest o tych giwerkach.

Link to post
Share on other sites

Człowiecze ja wiem, że się nie da, rośnie energia kinetyczna, zasięg spada, a zresztą po poprawce może nawet wzrosnąć.

 

Cały widz w tym, że w temacie pisze co trzeba wymienić żeby było 540 fps na kulce 0,29 g, a mój przykłądowy zestaw do M24 pokazuje moją nie wiedzę w dziedzinie tuningu replik i ubogie magazyny polskich sklepów.

 

Zajrzałem i pisało tam, ze Maruzen robi cholernie mocne repliki, aż tak bardzoe, że wsadzają 300% sprężyny bez wymiany jakichkolwiek części...

 

Co do spustu LayLax Trigger Zero czy podobnego od PDI z pewnością bym go kupił, ale nie od razu. Jeszcze się okarze, że z mojego teamu nie będą chcieli się strzelać, bo maja gorsze repliki- taka ludzka zawiść...

 

Z tym, że w M24 nawet jak by się chciało to nie można kupić Trigger Zero, a jak fabryczny pierdolnie to mamy problem.

 

A jak jebnie w Type 96 czy APS to dzwonisz do www.specshop.pl i za dwa dni masz Trigger Zero.

 

I co za nonses, że prękość kulki zawsze mierzy się na kulce 0,2 g, może jeszcze jest reguła, że na chronografie Guarder Speedter 2000, bo tak piszą w sklepach :).

 

Z doświadczenia w wiatrókach wiem, że mierzy się na amunicji jakiej się używa, żeby mieć pewność co do rzeczywistych osiągów i ewentualnych poprawek, a nie domysły w stylu: "na 0,2 g mam 540 fps to pewnie na 0,29 g mam 480"...

 

Hmm, poodbne zdanie ma o lufach, w wiatrówkach sprężynowych się je skraca do około 20 cm, co ma zapobiegać zrywaniu się strzału, mniej czasu śrut spędza w lufie... A w asg utarło się- chodź być może jest to prawda, że im dłuższa lufa w karabinku tym lepsza celność... Logiczne jest, że powietrze wytworzone przez sprężynę i tłok nie zapcha lufy o długości 700 mm, więć po jakimś czasie kulka toczy się już bezwładnie i wytraca energię... 700 mm miałby sens przy 700 fpsach, a nie przy 500.

 

Chodź to jest głośnie myślenie z zdeczka bardziej precyzyjnych maszynek, więc możecie je zamieść pod wycieraczkę.

 

Co do jakośći i szerokości lufy natomiast zdecydowanie się zgadzam.

 

Sam chyba włożę jednak nawet 6,02 z kulkami maruzen 0,29 gr.

 

Swoją drogą Trigger Zero jest do wielu replik, a do M24 CA, kttóa jest popularna, nie...

Edited by Snipesas
Link to post
Share on other sites

Podaj wzór jak to obliczyłeś Kolego, bo gdybanie to sobie możesz wiesz gdzie wsadzić.... A może przeczytałeś na www.asgshop.pl, że różnica między 0,2 g, a 0,25 g to 40 fps, i drogą dedukcji walnąłeś 100 fps więcej...

 

Potwierdasz tezę, którą napisałem wyżej:

 

Z doświadczenia w wiatrówkach wiem, że mierzy się na amunicji jakiej się używa, żeby mieć pewność co do rzeczywistych osiągów i ewentualnych poprawek, a nie domysły w stylu: "na 0,2 g mam 540 fps to pewnie na 0,29 g mam 480"...

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, może inny ton wypowiedzi, a po drugie może w końcu skończysz z wszechobecnymi bluzgami, co ? Aż mnie dziwi, że żaden mod jeszcze tego nie wyłapał.

 

Użyłem programu asgcalc.Poza tym zauważ, że kulki 0.29 są prawie połowę cieższe od 0.2 i coś tam zwalniać kulkę muszą.

Link to post
Share on other sites

"coś tam zwalniać kulkę muszą..." i już mamy tezę.

 

Można równie dobrze napisać, że hatsan ma 290 m/s i energię poniżej 17J, co jest oczywiście nieprawdą, bo naweet na najlżejszym śrucie byłoby to ponad polski limit. I tak chrono pokazuje prawdę...

 

Dlatego wg nie można uogólniać, bo każda replika jakby nie patrzeć jest inna. Gumka hop-up, spasowane elementy, "zwiodczała" sprężyna to wszystko wychodzi potem na wyświetlaczu chronografa. Do tego sprężyna, sprężynie nie równa i z jednego sortu mogą dać np. 500 fps na osławionej kulce 0,2 g, a z innego 520...

 

Te wszystkie kalkulatorki są czysto teoretyczne.

Edited by Snipesas
Link to post
Share on other sites

I właśnie dlatego, że każda replika, a nawet pomiędzy takimi samymi częściami tego samego producenta mogą być rozbieżności wszystkie pomiary 'skaluje' się do kulek 0.2, żeby ludzie mieli odniesienie do każdej repliki.

 

Poza tym co tego, że 1 sprężyna daje tyle, a druga tyle, ja mówię, że jeżeli twój karabin osiągnie na kulkach 0.2 650 fps - obojętnie na jakiej konfiguracji, to wtedy będziesz miał swoje upragnione 540 fps na kulkach 0.29g.

 

Jak na moje to robisz za dużo analogii do wiatrówek itp. a nie do asg.W wiatrówkach masz przecież różne kalibry, nawet kształty śrutu. W asg ogólnie upraszczając to masz zawsze kule, różniace się ew. wagą.

Link to post
Share on other sites
"coś tam zwalniać kulkę muszą..." i już mamy tezę.

Ty sam sobie próbujesz coś udowodnić czy mi się wydaje.

Można równie dobrze napisać, że hatsan ma 290 m/s i energię poniżej 17J, co jest oczywiście nieprawdą, bo naweet na najlżejszym śrucie byłoby to ponad polski limit. I tak chrono pokazuje prawdę...
To nie jest forum o wiatrówkach w których tak jesteś zakochany.

Dlatego wg nie można uogólniać, bo każda replika jakby nie patrzeć jest inna.
ILE REPLIK PRZEŻYŁEŚ?

Gumka hop-up, spasowane elementy, "zwiodczała" sprężyna to wszystko wychodzi potem na wyświetlaczu chronografa. Do tego sprężyna, sprężynie nie równa i z jednego sortu mogą dać np. 500 fps na osławionej kulce 0,2 g, a z innego 520
POWTARZAM: ILE REPLIK PRZEŻYŁEŚ?

Te wszystkie kalkulatorki są czysto teoretyczne.
To kupuj sprzęt i praktykuj jak masz kase.

Cały widz w tym, że w temacie pisze co trzeba wymienić żeby było 540 fps na kulce 0,29 g, a mój przykłądowy zestaw do M24 pokazuje moją nie wiedzę w dziedzinie tuningu replik i ubogie magazyny polskich sklepów.
Osobiście myśle, że trzeba wymienić mózg.

Zajrzałem i pisało tam, ze Maruzen robi cholernie mocne repliki, aż tak bardzoe, że wsadzają 300% sprężyny bez wymiany jakichkolwiek części...
Udowodnij to, podpowiem: skopiuj i wklej link do danego tematu na danym forum.

Co do spustu LayLax Trigger Zero czy podobnego od PDI z pewnością bym go kupił, ale nie od razu. Jeszcze się okarze, że z mojego teamu nie będą chcieli się strzelać, bo maja gorsze repliki- taka ludzka zawiść...
No tak, koledzy z teamu będą twierdzić, że masz lepszą replike bo masz cool Trigger Zero w replice.

I co za nonses, że prękość kulki zawsze mierzy się na kulce 0,2 g, może jeszcze jest reguła, że na chronografie Guarder Speedter 2000, bo tak piszą w sklepach
Ja bym to nazwał jednostką SI w ASG.

Chodź to jest głośnie myślenie z zdeczka bardziej precyzyjnych maszynek, więc możecie je zamieść pod wycieraczkę.
Wyjaśnij tą metafore.

Sam chyba włożę jednak nawet 6,02 z kulkami maruzen 0,29 gr.
Możesz też PDI 6.01...

Swoją drogą Trigger Zero jest do wielu replik, a do M24 CA, kttóa jest popularna, nie...
Musze zadać pytanie: I CO Z TEGO?

 

Przeczytaj zasady forum na marginesie bo szybko skończysz tutaj żywot. Szczególnie jak...

f...

o...

k...

a...

Wparuje :)

Edited by mojopl
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to już drugi temat założony nie w tym miejscu. Czytałeś w ogóle regulamin tego podforum? Do tego ton Twojej wypowiedzi jest delikatnie mówiąc niegrzeczny. Tak jak słownictwo. Nagrabisz sobie kolego...

Po drugie to w ASG prędkość wylotowa ZAWSZE dotyczy kulek 0,2. Zarówno ograniczeń na strzelankach, oznaczeń na oryginalnych pudełkach z replikami i części tuningowych (np M190 to 190 m/s na kulce 0,2g). Ogólnie wszystkiego! Tak to w ASG wygląda, jak się nie znasz to nie komentuj.

Po trzecie to w ASG dłuższa lufa sprzyja głównie przyrostowi fps. Kulki z lufy nie wypycha podmuch tylko ciśnienie. Jeżeli nasz układ jest szczelny, a objętość cylindra jest większa niż objętość lufy to na kulkę cały działa siła i przez całą długość lufy kulka nabiera prędkości. Przyrost skupienia też zauważymy, ale nie jest on tak powalający jak przy zmniejszeniu średnicy lufy. Zerwania strzału nie ma bo nie ma odrzutu.

 

Tuning:

TYPE 96: Zestawy cylindra możesz ściągnąć z chin. Ogólnie konieczne do wymiany są sprężyna (SP170 dla 540 fps i SP190 dla 620, wartości mogą się różnic tak do 10% zależnie od wielu czynników, a SP190 naciąga się cholernie ciężko), komora hoop-up (normalna jest ok, ale precki i sylikonowej gumki nie wsadzisz), lufa precyzyjna (prometeusz, deepfire i ich 6,02 sobie odpuść), zestaw spustowy (stockowy jest fatalny) i tłok (stockowy łamie sie praktycznie po kilku strzałach). Z czasem będziesz musiał wymienić cylinder (najlepiej na teflonowany) i prowadnicę sprężyny. Jest też mała szansa, że dasz rade urwać rączkę.

 

M24: Teoretycznie zestaw cylindra 300% to ponad 500 fps wiec powinno wystarczyć. Do tego precka u gumka. Z czasem powinieneś urwać rączkę i zepsuć zestaw spustowy.

Edited by Legileg
Link to post
Share on other sites
M24: Teoretycznie zestaw cylindra 300% to ponad 500 fps wiec powinno wystarczyć. Do tego precka u gumka. Z czasem powinieneś urwać rączkę i zepsuć zestaw spustowy.

 

I w tym cały widz, że jak już spust padnie to kiszka. A Zero Trigger nie było pisane w kontekście kozaczenia, tylko ma odniesienie do ceny, 500 zł więcej.

To jest więcej strat jak jednak usłyszysz, kup sobie elektryka...

 

ASG to wiatrówki na 6 mm plastikowe (czy inne tam...) kulki i wbrew pozorom są bardzo podobne w działaniu, dlatego zawsze intrygowały mnie różnice w postrzeganiu pewnych spraw przez airgunerów i airsofterów (jeśli tak można ich nazwać), np. dotycząca długości lufy.

 

Pytasz się mnie ile replik przeżyłem, odpowiadam- jedną. Piszę o czysto teoretyczneym zakresie merytorycznym kalkulatorków (do których i tak trzeba dane z konkretnej repliki, żeby wpisać np. wjeściowe fps), a w odpowiedzi słyszę, jak masz kasę to testuj- czyli można się zastanowić ile Ty mialeś np. replik, ile pomierzyłeś dokłądnie chronografem w zależności od rodzaju kulki i lufy.

Nie wiem, ale jeśli dwie porządne to zarzuanie mi noobostwa przez Twoją osobę jest jednak nie na miejscu.

 

"Osobiście myśle, że trzeba wymienić mózg."- brak znajomości odpowiedzi na pytanie Cię zdenerwował?

 

"Możesz też PDI 6.01"- w tym wypadku Ty kojarzysz znajomością tematu... Swoją drogą widziałeś taką lufę na oczy? I nie zaprzeczam, że takowa istniej, bo napiszę, że ba- nawet taką widziałem chyba na sklepie wgc czy coś w tym stylu.

 

"Musze zadać pytanie: I CO Z TEGO?"- masz rację, to ja będę miał potem problem ze znalezieniem odpowiednich części jak padnie stockowy spust.

 

"Wyjaśnij tą metafore."- wiatrówki, w których wg Ciebie jestem zakochany są zdecydowanie bardziej precyzyjnymi maszynkami, nie tylko ze wg na posiadanie gwintu w lufie.

 

"Udowodnij to, podpowiem: skopiuj i wklej link do danego tematu na danym forum."- oczywiście jak poszukam tej strony jeszcze raz. Znalazłem ją wpisując w google zwyczajnie Maruzen L96A1.

 

Czyli do M24 pasują lufy precyzyjne od aegów i gumki hop up ma się rozumieć też ;)?

 

A teraz dobre- co myślicie o Atoz SWD?? Na jakiejś zakoczonej aukcji allegro widziałem, że Facte miał normalny montaż jak do AK z tym, że na nim już nie pso, tylko jakiegoś chińskiego waltherka- jak on to zrobił. Są takie montaże w sprzedaży umożliwiające zamontowanie na swd innego celownika niż pso??

Edited by Snipesas
Link to post
Share on other sites

ASG to wiatrówki na 6 mm plastikowe (czy inne tam...) kulki i wbrew pozorom są bardzo podobne w działaniu, dlatego zawsze intrygowały mnie różnice w postrzeganiu pewnych spraw przez airgunerów i airsofterów (jeśli tak można ich nazwać), np. dotycząca długości lufy.

Bo te podobieństwa są pozorne, a diabeł tkwi w szczegółach. Konkretniej w amunicji. Kulka nie jest nieporównywalnie gorsza od śrutu, ale też zdecydowanie bezpieczniejsza. W końcu strzelamy do ludzi, a nie do tarczy.

 

O co konkretne chodzi? Gdy ciśnienie zaczyna działać na kulkę rozkłada się dosyć nierównomiernie, bo kulka nie przylega tak szczelnie jak śrut. Kulka zaczyna obijać się w lufie i drgać. Im dłuższa i cieńsza lufa tym bardziej kulka ustabilizuje swój lot. Potem jest jeszcze gorzej. Kulka w przeciwieństwie do śrutu nie ma żadnych właściwości penetracyjnych. Przebija jej się przed powietrze dużo trudniej. I nawet niewielkie drganie bardzo wpłynie na tor jej lotu. Reasumując -> im kulka jest cięższa (aby wiatr jej nie zdmuchną), a jej lot bardziej stabilny tym celniej trafi. Więc nie mów mi, że długość lufy nie ma na to wpływu. Może nie tak kolosalny jak średnica lufy, ale ma.

 

Co do reszty... SZUKAJ! Znajdziesz wszystko.

Edited by Legileg
Link to post
Share on other sites
Pytasz się mnie ile replik przeżyłem, odpowiadam- jedną. Piszę o czysto teoretyczneym zakresie merytorycznym kalkulatorków (do których i tak trzeba dane z konkretnej repliki, żeby wpisać np. wjeściowe fps), a w odpowiedzi słyszę, jak masz kasę to testuj- czyli można się zastanowić ile Ty mialeś np. replik, ile pomierzyłeś dokłądnie chronografem w zależności od rodzaju kulki i lufy.

Nie wiem, ale jeśli dwie porządne to zarzuanie mi noobostwa przez Twoją osobę jest jednak nie na miejscu.

Myśle, że jednak jest. Siedzie w tym troche dłużej niż ty, na bieżąco testuje repliki, sam ich przeżyłem ~8. Więc jesteś noobem i koniec. Samo krytycyzmu troche.

Osobiście myśle, że trzeba wymienić mózg."- brak znajomości odpowiedzi na pytanie Cię zdenerwował?
Znam odpowiedź, ale chyba nie przyjąłeś nigdy na siebie kulki z taką predkością i dlatego przyda sie dodatkowy mózg.

"Możesz też PDI 6.01"- w tym wypadku Ty kojarzysz znajomością tematu... Swoją drogą widziałeś taką lufę na oczy? I nie zaprzeczam, że takowa istniej, bo napiszę, że ba- nawet taką widziałem chyba na sklepie wgc czy coś w tym stylu.
Widziałem na oczy ale nie tak odpowiednią długość jak do snajpy, to kupuj i testuj, albo rewelacja albo zacinki.

"Musze zadać pytanie: I CO Z TEGO?"- masz rację, to ja będę miał potem problem ze znalezieniem odpowiednich części jak padnie stockowy spust.
I co mnie obchodzą twoje problemy? Nie masz pojęcia jak wygląda m24 od środka i tym badziej nie masz pojęcia co tam może strzelić. Więc gdybanie w twoim wypadku jest nie na miejscu.

"Wyjaśnij tą metafore."- wiatrówki, w których wg Ciebie jestem zakochany są zdecydowanie bardziej precyzyjnymi maszynkami, nie tylko ze wg na posiadanie gwintu w lufie.
To poco się pakujesz w ASG które nie są tak rewelacyjnie i służą innemu celowi niż strzelanei do butelek.

"Udowodnij to, podpowiem: skopiuj i wklej link do danego tematu na danym forum."- oczywiście jak poszukam tej strony jeszcze raz. Znalazłem ją wpisując w google zwyczajnie Maruzen L96A1.
I drugi raz tego nie potrafisz zrobić? Mówiłem ci przejrzyj odpowiednie zagraniczne forum. Może jeszcze na onecie poszukasz.

 

Czyli do M24 pasują lufy precyzyjne od aegów i gumki hop up ma się rozumieć też ?
Tak. Wkońcu zadajesz pytania, a nie podważasz wszystko co ci ludzie mówią.

 

A teraz dobre- co myślicie o Atoz SWD?? Na jakiejś zakoczonej aukcji allegro widziałem, że Facte miał normalny montaż jak do AK z tym, że na nim już nie pso, tylko jakiegoś chińskiego waltherka- jak on to zrobił. Są takie montaże w sprzedaży umożliwiające zamontowanie na swd innego celownika niż pso??
Poprostu risa montujesz i na risa co tylko chcesz... albo niewiem o co ci chodzi...

 

Dla mnie to wogle nie powinineś się bawić w ASG. Zaczynasz przygode to bądź jak padawan. Przeczytaj PASG i regulamin forum.

Nie porównuj ASG do wiatrówek bo ktoś cie zacznie gnoić porównując ostrą do wiatrówek...

Edited by mojopl
Link to post
Share on other sites

Tak, tylko, że ostra ma całkiem inne działanie, a asg to praktycznie to samo co wiatrówka sprężynowa...

 

Widać naprawdę musi Ci zależeć na pokazanie swojej wiedzy..., skoro tak skrupulatnie wszystko cytujesz i komentujesz- swoją drogą to co wypisujesz pod cytatami w 80% zawiera to samo. 8 replik, chylę czoło- ale wyczówam niezdrową dumę w zdaniu kiedy to piszesz (tak, wygrałem mauhaha, mam więcej żołnierzyków!). Równie dobrze, co jest totalnym kretyństwem w ciągu 3 miesięcy mogę kupować i sprzedawać repliki, żeby napisać- hahah mam więcej!

 

Co da jak napiszę, że dostałem ze zjebanego Rugera (jak to się nazywa, carabine?). Nie wiem ile to ma w rzeczywistości, ale jeśli 540 fps, bo tak piszą, to żadna rewelacja przez mundur z 20 metrów. Może jakbym dostał w twarz to byłby problem.

 

"Co mnie obchodzą Twoje problemy"- takie podejście napewno kwalifikuje Cię do udzielania rad. Zawsze można pisać, sam kupiłeś- Twoja kasa.

 

Szkoda, że w temacie nie odezwał się żaden posiadać któegoś z APSów Maruzena. Bo narazie wygląda to tak jak na jednym z popularnych for komputerowych. Tematy o skłądaniu kompa są kompetowane na 2, 3 stronę, ale pisze się z problemem techncznym- jest cisza albo wyskakuje jeden ziomek z tekstem "to chyba to, bo kiedyś gdzieś czytałem, że jak zrobisz tamto, to się włączy to, a po za tym Wszyscy tak mówią" ;).

 

Reasumując w swoim poście zawierającym więcej niż mieści mi się na monitorze jedna odpowiedź zawierałą chodź ociupinkę sensu:

 

"Tak." ;).

 

Troche pokory, jako jedyny dałeś się tak naprawdę sprowokować w dziale karabiny wyborowe, kiedy w profilu masz fajniutką M4 CQB...

 

Z montażem do SWD, a gdzie takowy kupić AK/SWD ma szynę na montaż po boku, a na tą szynkę pasuje montaż "zintegrowany" z nieszczęsnym posp. Są takie z szynami RIS? Do kupienia w Polsce?

 

Legileg

 

Masz rację, cięższa kulka to mniejsza prękość początkowa, ale mniejsza wrażliwość na działanie wiatru. Do tego taka kulka zachowuje więcej swojej niewielkiej energi kinetycznej na 50 metrze niż lżejsza. Ale jest jeszcze jeden aspekt, którego można się przyczepić, mianowicie taki, że kulka ta lecąc wolniej jest bardziej narażona na działanie wiatru.

 

Gdy kupię już tą replikę... To nie omieszkam spróbować jak to jest z 0,20 gi i cęższymi. Pewnie będzie to oznaczało regulację Hop- Upa, ale popróować można.

 

Szkoda tylko, że przy odsperzedaży traci się dosyć sporo pieniędzy w ASG ;).

 

http://www.allegro.pl/item318647357_super_...dos_laser_.html co myślice o tym M40 ;)?

Edited by Snipesas
Link to post
Share on other sites

Witam :!:

 

Drogi "Snipesas-ie" Sugerując sie tym jaki masz nick, skąd jesteś(sory nie mogłem sie powstrzymać) i po tym co piszesz wnioskuje że jesteś nowy. Dział dla zielonych to w nieco innej części forum (tam możesz sobie zadawać pytanie prawie na jakie masz tylko ochotke).

 

Jeżeli nie rozumiesz tego że koledzy chcą Ci pomóc to trudno to niepotrzebnie zakładałes ten temat, trzeba było szukać samemu - znasz adresy na WGC czy inne takie sklepiki to napisz do nich maila oni może do Ciebie będą mieć cierpliwość

 

I nasz drogi SnipesASie nie możesz sobie sam poszukać, przeliczyć ilość FPS z iluśtam na kulce 0.2 na 540 na kulce 0.29, kolego czekasz aż Ci wszyscy na talerzu podadzą...

Kolejna kwestia jest taka że moc i waga kulki nie zawsze idą w parze, liczy sie tez jakość z jaką kuka jest wykonana zatem co Ci po tym że będziesz miał w obu replikach 540 fps jak jedną sprawdzesz na kulce grand master a drugą na jakimś chińskim szajsie.

 

"co kogoś obchodzą Twoje problemy"...a co nas obchodzą Twoje wiatrówki, patrze i nie widze żeby to forum nie nazywało Witryna Maniaków Watrówkowych. Chcesz sie popisać wiedzą poszukaj forum o swojej tematyce, chyba że stamtad Cie juz wyprosili to wybacz...

 

Pytasz sie o APS-a szukaj jest osobny temat poświecony tuningowi tego sprzętu, i jest też także poświecony temat M24 (sam miałem, upgrade-owałem) ale żebyś sie nauczył szukać to Ci linka nie podam.

 

Szkoda masz racje że sprzedając sprzęt sie traci kase...szkoda że z samchodami tak nie jest - o soryyy popatrz też tracą na wartości straszne nie, to znaczy że auta też sobie nie kupisz bo po co skoro traci na wartości (chłopie każdą swoja wypowiedzią bawisz mnie coraz bardziej, zapewne dlatego MOD jeszcze tego tematu nie wyrzucił w kosmos)

 

Snipesas - polece Ci wziąść sie za siebie bo inaczejd ługiej przyszłości na forum, zlotach Ci nie wróże

 

Pozdrawiam Eddie :!:

 

<za wszelkie błedy moderatorów przepraszam, klawiaturka mi sie rypie i gdzieś mógł sie jakis chochlik wkraść>

Edited by Eddie
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

siema, sory dużo kłótni w tym temacie ale ja chciałbym tylko poprosić o takie konkretne wymienienie co muszę wymienić w M24 aby osiągnąć zadowalające efekty (ok 550fps)? bo jak tak pomyśle to wychodzi drogo a może macie jakieś propozycje co do b. dobrych snajperek tak do 1600zl?

 

dzięki z góry za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...