Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[NIE POLECAMY] Gogle GX-1000 - chińska podróba Bolle X800


Recommended Posts

a czy ja napisałem, że nie może? Napisałem tylko, że im większe szpary między obudową a szybą tym większe niebezpieczeństwo, że coś nam jednak bokiem do oka wpadnie, więc to taki wielki plus nie jest bo jest też i tego minus-to chyba logiczne ?

 

 

Ale wpaść do oka co? Kulka? Czy paproch? Bo paproch do oka to może wpaść idąc po ulicy, więc najlepiej nigdzie się bez gogli nie ruszać. Trochę dziwne podejście. :roll: Jakoś biegam w uvexach okularach ponad rok i nigdy nic nie wleciało, żadna mrówka nie weszła.

 

Do mnie idą te gogle stąd http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...products_id=403 chociaż to i tak te same :-P W tym tygodniu doszły już do PL, więc i ja skrobnę o tym niby ich nieuchronnym parowaniu.

Edited by AirBorne
Link to post
Share on other sites
  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kupiłem sobie te gogle wersję bezbarwną. Wykonanie ok, parowania jeszcze nie miałem okazji sprawdzić - nie biegałem w nich. Zrobiłem za to test wytrzymałości - 400fpsów z 3m. Efekt - wgniecenie w szybce. Wyraźnie widać gdzie uderzyła kulka. Po tym eksperymencie mam pewne obawy co do nich. Testował już może ktoś z silniejszej replik?

Link to post
Share on other sites

Mówisz, że na orginalnych Bollach także zostają ślady po kulce? To cholera, jak tu się skutecznie chronić przed utratą wzroku tymi goglami? :roll:

 

Zdecydowałem się na zakup gogli - na dobrą sprawę wyglądają tak samo jak oryginalne Bolle X-800, różnice są minimalne ale widać, że są solidnie zrobione. Razem z goglami dostajemy czarny nylonowy worek ze ściągaczem - do ich przechowywania. Gogle nie parują, są leciutkie i dobrze trzymają się twarzy :wink:

 

Przestrzeliłem gogle na replice 400 fps z odległości 1.2 m. Na szybce zostały białe ślady po odbitych kulkach. Ślady znikają po przetarciu materiałem - można wtedy dostrzec, że szybka w miejscu strzałów lekko się zdeformowała - są wypukłości o średnicy 0,5 - 1 mm (są ledwo widoczne i nie przeszkadzają podczas użytkowania gogli). Nadmieniam, że szybka nie pękła podczas testów. :uśmiech: I o to chodzi :!:

 

Identyczne ślady powstawały na każdych posiadanych przeze mnie goglach / okularach - w szybce mojej maski paintballowej, którą intensywnie nawierciłem aby poprawić wentylację, deformacje powstały co prawda dopiero po oddaniu strzału z przyłożenia ale sama szybka wytrzymała.

 

Nie udało mi się przetestować gogli w ekstremalnych warunkach (500 fps z 1,5m) ale wydaje mi się, że nawet oryginalne Bolle X-800 nie przetrwałyby takiego sprawdzianu. Kolejna sprawa jest taka, że nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się, aby mi ktoś z 1,5 m wypalił w twarz z 500 fps'ów - nie chodzę na takie strzelanki :-F Jeżeli cokolwiek się wydarzy z moimi goglami GX-1000 - na 100% napiszę w tym topicu.

Link to post
Share on other sites

Hmmm, to mnie trochę uspokoiłeś siemionman. Mówisz, że zostają minimalne odgniecenia. Przestrzeliłeś na semi czy auto? Może szukam dziury w całym, ale lepiej być pewnym - czy jakby tak puścić serię z auto z takiej odległości nie rozwaliłyby się ?

 

Wiesz, 500FPS z 1.5 metra to raczej mało prawdopodobne - ale chodzi o to aby przetrwały strzał z takiej repliki z odległości ok. 10metrów, bo już niestety, taka sytuacja jest możliwa.

 

 

BTW - potwierdzam, gogle nie parują. Na dzisiejszej strzelance, gdy padał deszcz najpierw biegałem w Uvexach I-vo. Parowały. Zmieniłem na Bolle X800. Zero parowania.

Edited by AirBorne
Link to post
Share on other sites

Przetestowałem je w ten weekend w boju i oczy nadal posiadam 8-) Gogle nosiłem razem z dołem od takiej maski: http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=43

Sprawowały się rewelacyjnie, nie parowały, nie obcierały.

Zauważyłem za to coś innego. Połamały się oprawki trzymające szybkę (te po bokach), nie wiem zbytnio od czego :evil: Na szczęści szybka trzymała się jeszcze na tym uchwycie nad nosem, a w domu całość posklejałem.

Link to post
Share on other sites

Airborne, ja bym się nie przejmował tymi wgnieceniami. Moje okulary, jakieś tam robotnice, też noszą ślady po kulkach ( i to nie mało ) a jednak żadnego pęknięcia nie ma. To, że robią się wgniecenia, oznacza, że materiał użyty do produkcji nie jest kruchy, a bardziej elastyczny. To nawet lepiej, bo po strzale z mocno podrasowanej repliki gogle nie pękną, a jedynie zostawać będą takie ślady.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kupiłem bo były w promocji w GF. Dzisiaj strzelano do nich z 500fps z ok. 2-3 metrów (m15A4 CA). Zostało małe, słabo widoczne wgniecenie, jednak gogle trzymają się dzielnie :P . Latałem w nich cały dzień, pot lał się ze mnie jak z prysznica, a gogle praktycznie nie parowały (tzn. zachodziły wodą, nie parą, ale po paru sekundach spływała). W najbliższym czasie kupie oryginalną szybkę od bolli i będzie git.

Więc jeśli nie macie w ekipie skrajnych fetyszów fps-owych to polecam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...