Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nóż survivalowy


Recommended Posts

Odżałuj na :

http://www.allegro.pl/item1058208913_khuku...w_promocja.html

a naprawdę się nie zawiedziesz.

Obie kopie coldstela zajechałem w przeciągu niecałego miesiąca (poszły rękojeści wykonane z lichego tworzywa).

Oryginalny cold steel z tego samego powodu poszedł w miesiące trzy.

Ta maczeta trzyma się drugi rok a pracuje ciężko (rąbie nią trzy razy w tygodniu bloki zamarzniętego mięsa i kości coby psie nakarmić)

 

 

A od Mueli trzymam się z daleka. Niska jakość, słabe stale a cena zdecydowanie zbyt wysoka. Po prostu badziew.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites
  • Replies 546
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam.

Chciałbym sprawić sobie niedrogi, ale solidny nóż. Będę go nosić przy pasie w czasie rozgrywek ASG i do wypadów na ognisko, obóz itp.

Będzie służył do:

-Ostrzenia patyków.

-Strugania

-Rąbania (delikatnego)

-Przecinania sznurków

-Przygotowania drewna na opał

 

Co myślicie o tym nożu

 

http://allegro.pl/item1031523849_master_cu...ze_sztylet.html

 

Czy ten nóż nie rozpadnie się po kilku uderzeniach w gałąź?

Master Cutlery to chyba dobra firma skoro robią licencjowane noże Rambo ze wszystkich części. Może się mylę.

Proszę doradźcie mi.

Link to post
Share on other sites

Fajny czytałem o nożach MORA, ale nie wydaje mi się , że nadawałby się do rąbania.Po za tym mi się nie podoba. Tak wiem że nóż nie ma się podobać tylko być funkcjonalny, ale dziwnie operowałoby mi się czymś co mi się nie podoba! Wolałbym coś większego.A co myślicie o nożach z zasobnikiem w rękojeści. Np. Podróba Jungle Kinga: lub inne tego typu.

 

http://allegro.pl/item1054864658_noz_survi...datki_wawa.html

 

Co o tym myślicie?? A co myślicie o tym Master Cutlery?

Link to post
Share on other sites

Kolega ma chyba kompleks "małego penisa" skoro go interesują wielkie, niepraktyczne noże rodem z filmów z Johnem Rambo. Albo idź do chirurga, może da się coś z tym zrobić, albo kup sobie po prostu Opinela. Do czynności, które wymieniłeś ich większe serie, nr. 10/11/12, nadadzą się idealnie, są w zasięgu Twojego portfela. Ale niestety, to noże generalnie małe, słabo wyglądają i atrybutu Ci nie powiększą.

Link to post
Share on other sites

Tam zaraz zjedzą... ;)

 

W sytuacji gdy podstawowym zadaniem noża jest cięcie, Mora 2000 spisałaby się rewelacyjnie.

 

Natomiast jeżeli nóż "ma wyglądać" to choćbyśmy pokazywali cuda na kiju i tak nie przegadamy. Arend pokazał chyba najlepszą opcję w tych warunkach.

 

Każdy z nas miał po te naście lat i tak sobie wyobrażał wymarzony nóż. Życie weryfikuje te i inne poglądy, i zamiast silikonu zaczynamy doceniać umiejętność gotowania i śliczny uśmiech....

Link to post
Share on other sites

Tego MT to bym tak szybko nie skreślał. Z plasteliny ale jako pierwszy nie jest zły, choć nie widzę pochewki. I człowiek się szybko ostrzyć nauczy :) No i nie szkoda. Wiadomo, że mówimy o nożu do zabawy a nie na poważnie.

Link to post
Share on other sites

nie no co wy? Do zabawy to mogę sobie kupić gumiaka :)

Chyba zdecyduję się na tego Master Cutlery, ale jeszcze nie wiem. Pochewkę ma lipną ale pomyślę nad kupnem a może zrobieniem pochwy skórzanej. Rozważę wszystkie propozycje i na pewno się odezwę.

Dziekuję :D

Link to post
Share on other sites

Dobra, to ja się poddaję. Tak dziecinko, gumiaka (jak rozumiem nóż treningowy) jako nóż terenowy. Nie pomyliłeś działów? Nie ulega jednak wątpliwości, będziesz jak Misiek Grylls z tym nożem ... A na poważnie... Idź do lasu, dowiedz się czego potrzebujesz (może być ten MT jak mówiłem wcześniej). Jak przestaniesz teoretyzować idź do pracy i zarób sobie na nóż wedle swoich potrzeb (co i tak będzie oznaczało z 3-4 noże zanim znajdziesz ten dla ciebie idealny). Wróć zawracać głowę za 4-5 lat, pogadamy.

 

PS> Tylko wszystko rób pod nadzorem rodziców.

Edited by Wukasz
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie przymierzam się do zakupu noża. Na razie mam Victorinox'a, i rzadko kiedy się z nim rozstaje.

Potrzebuje czegoś większego, ze stałą głownią, w miare porządnego, bo nie wiem do czego może mi być potrzebny w danym momencie(zdarzyło mi się używać telefonu jako śrubokręta i młotka...). Czyli:

-stała głownia

-do cięcia

-czasem do rąbania

-czasem jako łopata, widelec*

-czasem jako środek "obrony koniecznej"

 

*(zależnie od sytuacji)

Fundusze to ok 100, max 120.

 

Wypatrzyłem coś TAKIEGO, chociaż "przeraża" mnie ilość tych bajerów, nie mówie im "NIE" ale wolałbym zainwestować kase w samo ostrze zamiast w dodatki.

Link to post
Share on other sites

Witam a takie pytanie mam dobrą finkę prosto z Norwegi :D Ostra jak brzytwa sprawdzałem na nogach :D jedna ogoliłem xD Poszukuje nożna takiego bardziej do podrąbania jakiegoś grubszego patyczka itp nie na rąbanie pniaków bo od tego mam siekierkę fiskarsa też z norwegi ;p Byłem posiadaczem wz 92 ale nie był full tang i go szlak trafił :D Myślę o Glock 78 albo Glock 81 i pytanie kto to posiada i czy to to się nada :D Widać na tym filmiku że stal jest naprawdę mocna.Chyba że to jakaś bajka xD

 

http://www.youtube.com/watch?v=qf2GjjuJDxE

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...