Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nóż survivalowy


Recommended Posts

  • Replies 546
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kukri Kukri Kukri cały czas to samo :P chciałem się zapytać właścicieli nożna Glock jak im to się sprawuje w terenie ;p aha i o samo rzucanie tym nożem czy się nie rozleci jak wz 92 ;p

 

rozlecieć się nie rozleci ale pognie na 100%

pozatym ma łatwość ostrzenia porównywalny z cegłą a trzyma ostrość jak kostka brukowa

Link to post
Share on other sites
ciekawe czemu. Pewnie na złość.

 

Nie wiem czy na złość ale ja nie szukam maczety,szukam noża do 110zł To ma być nóż do użytku nawet ekstremalnego a nie nóż za 500zł na pokaz zresztą nie mam tyle na wywalenie, sry ale chyba survival nie polega na wywaleniu 5tyś na sprzęt i lansu. :wink:

 

Arend "Mądrego aż miło posłuchać" Dzięki za poradę, nie będę nim rzucał :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

I Glock, i wz.92 to wynalazki skonstruowane do jednego celu: wysyłania ludzi do Abrahama na piwo. Jasne, że wyglądają "cool" - ale do lasu nie potrzebny Ci cool wygląd.

 

"Patyczek" 10cm średnicy to kawał solidnego drąga. Skoro masz porządną finkę i siekierkę, to moim zdaniem nie ma co się brać za to z nożem, zdecydowanie należy wyciągnąć siekierkę. Ba, nawet przy badylu o połowę cieńszym. Zwłaszcza, że gdzie i kiedy będziesz takie rąbał? Jeśli musisz sobie torować drogę w czymś takim, to znaczy, że jesteś w dżungli - i zdecydowanie należało zaopatrzyć się w maczetę.

Link to post
Share on other sites

 

 

Arend "Mądrego aż miło posłuchać" Dzięki za poradę, nie będę nim rzucał :mrgreen:

 

Tu się nie ma co obrażać bo naprawdę oba te noże są wykonane z materiałów tak niskiej jakości że aż strach (no moze wz98 ma lepszą stal ostrza). To typowe wojskowe masówki. Nóż glocka wygiołem otwierając konserwę.

W temacie kukri (jeżeli chcesz) na aledrogo pojawiają się bardzo porządnie wykonane noże w cenie 129 pln (więc naprawdę niewiele przewyższające Twoje założenia.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy na złość ale ja nie szukam maczety,szukam noża do 110zł To ma być nóż do użytku nawet ekstremalnego a nie nóż za 500zł na pokaz zresztą nie mam tyle na wywalenie, sry ale chyba survival nie polega na wywaleniu 5tyś na sprzęt i lansu. :wink:

Cholera a ja się zmieściłem z trzema nożami w 110 zł :( Widocznie mało ekstremalny jestem i lansu też brakuje :(

 

Zamiast się upierać przy glocku (lans?), zastanów się jaki powinien być nóż, żeby nim rąbać 10 cm gałęzie.

Link to post
Share on other sites

Dopiero jak zaglądnąłem na knifes.pl to tam dopiero poznałem znaczenie słowa LANS :nożyki za tyś. zł, zegareczki, latareczki, plecaczki i inne drogaśne pierdołki a wszyscy taktyczni i survivalowcy że strach.

Glock, Gerlach i inne sztyleto-bagneto podobne blachy służą jedynie temu by komuś w bebechy to to wsadzić i z survivalem nie mają nic wspólnego.

Ostatnio Mora wydała nowe noże min Mora Bushcraft, nóż czysto użytkowy, leśny, terenowy jak kto woli- "0" lansu cena 110zł

Link to post
Share on other sites

Enzig, popatrz na customknives :)

Tyle że nikt nikomu nie wytyka "noża za 110 zł" tylko dlatego, że kosztuje on 110 zł. Za te pieniądze można kupić Morę i Victorinoxa lub dwa Sanrenmu, i na pewno nie zostanie się przerobionym na pokarm dla wron - ani na knives, ani na customknives.

 

Natomiast propagowanie blaszek z all... z kompasem, zapałkami i żyłką jest ścigane z urzędu i to rozumiem.

 

A jeżeli ktoś ma pieniądze, żeby kupować sprzęt Arc`teryxa, zegarki za trzy średnie krajowe i kolekcjonować Mad Dogi, to ja mogę tylko pogratulować, jeżeli ta kasa została zarobiona własną, uczciwą pracą. Nic mi do tego, na co inni wydają swoje pieniądze, a można się wiele ciekawego dowiedzieć ;)

Link to post
Share on other sites

A bo to trzeba na knivesie szukać - bo tutaj mało fetyszystów :D Co prawda to prawda że póki nóż jest sensowny, to czy kosztuje 35 zł czy 1035 zł, nie ma co nadawać na nabywcę. Gorzej jak ktoś uparcie szuka potwierdzenia że kupno noża rambo speszyl ediszyn ma sens.

Link to post
Share on other sites

Opcją takiego noża jest też lapońskie leuku - wymyślone właśnie do prac na patyczkach do kilku cm grubości, acz lżejsze i od kukri i od siekierki.

 

Tu masz głownię do leuku 21 cm http://www.birkashop.pl/index.php?option=c...3&Itemid=30

 

Pozostaje oprawić w rękojeść i zapochwić. Mieścisz się poniżej 100, ewentualną nadwyżkę możesz przeznaczyć dla kogoś, kto oprawi ją dla Ciebie jesli stwierdzisz, że nie podołasz.

 

Inna opcja - brytyjska maczeta PLCE (z demobilu lub kopia): http://www.vest.pl/product-pol-1795-Maczet...E-oliwkowa.html

 

I jeszcze jedna uwaga: zasada ekonomiczności (czyli maksimum zysku przy minimum nakładu) słabo się sprawdza w przypadku takich wymagań dla noża i ceny 100 zł. Czyli albo kupisz nóż, który spełni Twoje wymagania (te konkretnie, które opisałeś) albo kupisz nóż za stówę. Twój wybór.

Link to post
Share on other sites

Właściwie to zasada "minimum nakładów-maksimum efektu" nie istnieje, jest dziełem marketingowców :) Można dążyć do maksymalizacji efektu przy założonym koszcie lub minimalizacji kosztu przy założonym celu/efekcie. Stosując zasadę "MN-ME" dostalibyśmy Maybacha w cenie Tico. Tego nawet Sapkowski nie wymyśli ;)

 

Czyli: szukam "dającego noża w cenie do 100 zł, lub szukam najlepszego noża, a kasa nie gra roli.

 

Arend, niezłe cacko :)

Link to post
Share on other sites

Poczytałem, poszukałem, i mam kolejne 2 propozycje:

1, 2.

Jest jeszcze trzecia opcja, kupić samo ostrze tak jak radził Sybir i zrobić samemu nóż, ale nie znam się za bardzo na producentach.

Któryś z w/w noże jest dobrym rozwiązaniem?

Ktoś to widział, macał?

Link to post
Share on other sites

Może jeszcze Kopromed ujdzie w tłumie, ale nie ten ze sznurkiem tylko z normalną, koszerną rękojeścią.

Ech, brakuje czasem Cynika, On miał dar przekonywania...

 

Sybirze drogi, nie bierz tego do siebie! Sam "skrót myślowy" jest niestety rozpowszechniony, i to pod najróżniejszymi postaciami, np. "tyle zniżki ile lat" ;) Ale jakąś pracę organiczną można uskutecznić, zasiać ziarno zwątpienia w slogany ;)

 

Co do metitum, to jeżeli odpuścić im rąbanie - Mora 2000 albo 2010 będzie najlepsza

Edited by Okruch
Link to post
Share on other sites

Spoko, nie biorę do się ino ustosunkowuję się do wypowiedzi skorom wywołany :) Pozytywizm zaś mam we krwi, tyle, że sił nie raz nie starcza a i humory się trafiają :P

 

Wracając do tematu - w cenie do 100 i do w/w zadań nada się jeszcze to:

http://www.military.pl/master-cutlery-noz-...306-_4504t.html

Stal przyzwoita choć chińska i słabsza niż zachodnie 440. Niezła pochwa a'la kydex. Po naostrzeniu sprawuje się nieźle. Poleciłem koledze, naostrzyłem mu i hula.

 

Podobnie do tego wygląda to, choć nie macałem:

http://www.military.pl/frost-safari-nighthawk_10260t.html

 

Przyznam jednak, że w tym przypadku wolałbym klasyczne "cudzołożne" kukri za pół ceny, takie jak pisał michall.

Edited by Sybir
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...