Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nóż survivalowy


Recommended Posts

  • Replies 546
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A że tobie się podoba to nie świadczy że jest to dobry nóż surwiwalowy.

Spróbuj za jego pomocą pokroić pomidora, bo to że da się nim rozrąbać konserwę to wiem.

Chleba też nim nie pokroisz. no chyba że w 5 cm pajdki.

Nie porąbiesz drewna na ognisko bo za krótki.Dzika też nie pokroisz bo tępy jak nieszczęscie

Jedynym jego surwiwalowym zastosowaniem jest zastosowanie jako śledż do namiotu jak zgubisz jeden oryginalny :wink:

 

Ale faktem jest że w sytuacji koniecznej lepszy bagnet do kałasza niż nic.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Nie wiesz co mówisz

Uwierz mi, wiem ;)

Jak pochwa może byc tępiąca jak nawet jej nie widziałes? Podpowiem ci - jest skórzana :)

A to w takim razie przepraszam — mówiłem o oryginalnej pochwie od niego, do głowy by mi nie przyszło że komuś chciało się klecić samoróbkę na taki szajs ;p

A widziałeś jak sieka drewno? Chyba też nie :)

Widziałem, i widziałem również jak sieka moje kukri- uwierz mi, jest różnica ;p.

To tak jak jechać przez europę kaszlakiem i mercedesem- ten pierwszy też ma cztery koła i też jeździ, nawet dojedziesz, ale komfort zupełnie nie ten sam. Bagnet jest do rąbania za krótki i za lekki.

 

Może i jest nieporęczny i "niesurvivalowy", ale mi jakoś się podoba.

No, i to jest argument który rozumiem :)
Link to post
Share on other sites

No i bardzo się cieszę ze udało nam się miło wybrnąc z tego tematu, bez kłótni :) . Ja sobie doskonale zdaję sprawę, że to nie jest survivalowy nóż. Może i dla was jest lipny. W każdym razie lepszy niż scyzoryk :wink: Narazie nie stac mnie na lepszy, bo całe zarobione pieniadze poswięcam na aega. Na razie tylko zbieram. Ale myślę, ze przyjdzie czas na jakiś dobry nóż. Narazie muszę się tym zadowolic :)

Arend - kto ci mówił, że ja nie lubię grubych pajdek? Uwielbiam wprost :)

Link to post
Share on other sites

do lasu dobre jest miec zestaw: vicek + siekierka/kukri :]

a tak seryjnie, wspomniane juz srk jest najbardziej taktyczny z surwiwalowych nozy, dosc tani i fajny. poza tym fallkniven a1, rat'y, tyle ze to juz po taniosci nie bedzie. jak ma byc tanio to bushman, finn bear, lub bardzo tanio to mora.

 

a jak cie stac mozesz sobie zamowic u ktoregos z polskich makerow taki noz jak tylko bedziesz chcial. i na pewno bedzie to dobry zakup.

 

ja sam do lasu biore wlasnej roboty duzy fixed i maly folder. siekierki nosza inni :)

 

aha. i unikaj ostrzy przemegataktycznych american tanto (geometrical tanto). nie nadaje sie toto do niczego. procz wbijania...

Link to post
Share on other sites

Piszecie o cudach techniki ALE za jaką cenę.

Ja posiadam w swoim dorobku KABARA podróbę nie do odróżnienia z orginałem taki chiński siajs, ale mam go już 5 lat nie narzekam można zrobić wszystko ,jak na swoje latka ostrze jeszcze nie zniszczone może posłużyć jako młotek i jako ,argument by moja żona puściła mnie na wypad.A kosztował mnie jedyne 80pln-ów

Link to post
Share on other sites

A więc przyjacielu miałem na myśli to,iż te cuda miały by być lepsze od zwykłego chińskiego siajsu z bazarku ,moim zdanie nóż to indywidualna część każdego człowieka jak skarpetki czy buty kupujesz je dla siebie i to,tobie ma to dobrze służyć

Link to post
Share on other sites

Od 2 lat używam SOG-a REVOLVER-HUNTER z obrotowym ostrzem .

Z jednej stron jest normalne ostrze a z drugiej piła .

Bardzo przydatne uRZądzenie i wielofunkcyjne na leśnych wypadach.

Cena na ALLEGRO to około 250-340 zł.

Ja swojego kupiłem na E-BAY za 150zł razem z przesyłkĄ

Edited by AWR_Ronin
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
a nożem czasem trzeba (...) wykopać dołek.

 

Co jakiś czas na forum ktoś pisze o kopaniu nożem, a ja jakoś nie mogę sobie wyobrazić sytuacji, w której to faktycznie nie byłoby innego narzędzia do tego zadania. Przecież nóż to nie łopatka i kopiąc nim możemy uszkodzić lub chociażby stępić ostrze. Nie prościej płasko ostrugać koniec dowolnego kija/patyka o średnicy zbliżonej do ostrza i nim kopać... Efekt będzie podobny a ostrze nie ucierpi - ja w każdym razie tak robię kiedy potrzebny mi mały dołek, ot choćby na ognisko, a akurat nie mam ze sobą saperki (łopatki piechoty). Ja rozumiem, że na ostruganie kawałka kija może nie być czasu, ale takie sytuacje są raczej wydumane.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Grylls używa go dosłownie do wszystkiego , oprócz lansu musi mieć coś w sobie że zaprojektował taki a nie inny 8)

Koleś wcale nie musiał mieć nic wspólnego z projektowaniem tego noża. Mnie tam to że jest firmowany jego nazwiskiem jakoś odpycha.

http://www.youtube.com/watch?v=p0qyKyWaNEQ

http://www.youtube.com/watch?v=p0qyKyWaNEQ

Edited by _qbon
Link to post
Share on other sites
Co jakiś czas na forum ktoś pisze o kopaniu nożem, a ja jakoś nie mogę sobie wyobrazić sytuacji, w której to faktycznie nie byłoby innego narzędzia do tego zadania. Przecież nóż to nie łopatka i kopiąc nim możemy uszkodzić lub chociażby stępić ostrze. Nie prościej płasko ostrugać koniec dowolnego kija/patyka o średnicy zbliżonej do ostrza i nim kopać... Efekt będzie podobny a ostrze nie ucierpi - ja w każdym razie tak robię kiedy potrzebny mi mały dołek, ot choćby na ognisko, a akurat nie mam ze sobą saperki (łopatki piechoty). Ja rozumiem, że na ostruganie kawałka kija może nie być czasu, ale takie sytuacje są raczej wydumane.
Po pierwsze, jak wspomniałeś, nie zawsze jest czas na bawienie się w struganie kijków, po drugie gleba może być zbyt twarda dla drewna - chociażby glina.

Nie mówię, żeby używać noża zamiast łopatki, ale jak najbardziej mogą się zdarzyć sytuacje kiedy tak się użyje noża.

Link to post
Share on other sites

Nóż jak nóż - jakoś szału nie ma jeśli chodzi o kształt. Może jakieś kosmiczne materialy albo cuś...kto wie... no coś musi powodowac taka cene ;)

 

A ten zestawik dla mnie troche bez sensu. Składany nóż i...składany nożyk z kombinerkami... chociaż w tym multitoolu jakoś szału nie ma z narzędziami.

 

Moim zdaniem lepiej sie zaopatrzyć w multi z ciut większym ostrzem i piłką, jak w scyzorykach victorinoxa (tzn te rozmiary) i jakiś nóż ze stałym ostrzem. Dużo wiecej możliwości da taki zestaw niż to co w linku.

 

Ja używam od niedawna Lethermana Wave i polecam bo jest super. Daje mase możliwości, do tego w las noszę jeszcze większy nóż ze stalym ostrzem (chinol z allegro, ale z mocnej stali, działa nawet jako łom jak trzeba i nie żal niż walnac jak młotkiem).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...