Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Umocnienia , stanowiska obronne w ASG


Recommended Posts

Mimo ,że mam zaledwie 15 lat o wojsku wiem dośc wiele ,chociaz by z tego powodu , ze mój ojciec jest oficerem :uśmiech: . Interesując sie wojskowoscia sięgam do wielu zródeł,ksiązek , telewizji ,gazet ,filmów ,internetu ,gier . W ASG siedze od 3 lat , mam swój kilkunasto osobowy team .

W praktycznie w kazdym starciu na wojnie dzieli się armie na obrońców i agresorów (oczywiscie są wyjątki ). Niestety wokół mnie nie ma zadnych opuszczonych i bepiecznych od zawalenia budynków :wink: , więc strzelamy się w terenie zalesionym .Brakuje mi budynków w których mozna by realizowac konkretne scenarisze i zadania .Więc wykorzystujemy teren jaki mamy jak sie da . Uzywając łopat i rąk tworzymy przyzwoite umocnienia i stanowiska dla pojedynczych strzelców .Używajac gałezi maskujemy je jednoczesnie osłaniając przed gradem serii z AEG.

Chciałbym poznac wasze opinie na ten temat oraz pomysły na inne ziemianki itp .

Link to post
Share on other sites
  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jav ma rację, kopcie jakieś płytkie doły i obsadzajcie workami z piachem. No najwyżej, jeśli macie jakieś jeszcze okopy na poligonach po wojsku to je możecie odbudować. Tak jak my.

 

I nie bawcie się w tunele... to nie vietnam, a krzywda może się stać.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak poprzednicy piszą - okopy (płytkie!) i nic więcej. Do robienia ziemianek czy tuneli trzeba by mieć niejakie pojęcie o mechanice gruntów albo przynajmniej trochę popraktykować pod okiem mających doświadczenie w wykonywaniu tego typu konstrukcji.

Link to post
Share on other sites

Oprócz kopania dziur - można coś postawić - jakąś wartownie czy też niską wieżyczkę - oczywiście należy zrobić to profesjonalnie by nikomu się krzywda nie stała oraz zgodnie z prawem - czyli mieć pozwolenie na postawienie takich budowli.

 

Dodatkowo tak jak poprzednicy napisali - warto wokół okopów obsadzić workami - i miejscami skąd można prowadzić "ogień"

 

Czy jest sens budowania - zawsze gdyż coś takiego urozmaica spotkania i zabawę - ale pamiętajmy by mieć stosowną zgodę właściciela terenu.

Link to post
Share on other sites

U nas w teamie zrobiliśmy okop 2 m długi 0,5m głęboki i obsadzony wielkimi kamieniami na to ziemia kamienie tak ułożone żeby szpary były a te głazy są wielkie i ciężkie żeby sie nie przewróciły to tego ziemno drewnianego murki ulorzone w półksiężyce do szturmu na okop.

 

Postaraj się pisać mniej chaotycznie i popracuj nad ortografią

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites

My to robimy coś w rodzaju małego bunkra. Kopiemy niewielki dół w ziemi(tak żeby jedna osoba bez problemowo mogła sobie tam kucnąć i się schylić) i robimy nard nim okrycie z gałęzi i liści które trzyma się na szkielecie z kołków.

Link to post
Share on other sites

Kiedy my chcieliśmy zrobić sobie poligon w lesie, nadleśnictwo było skore wydać takową zgodę ale na 3 miesiące(od stycznia do marca) tylko pod warunkiem, że nic innego jak płytkie okopy się tam nie pojawi a po zakończeniu zezwolenia na użytkowanie tego kawałka gruntu wszystko zasypiemy i wyrównamy. Ale jak sie okazało później było to teren prywatny i itak pozwolenia nie otrzymaliśmy..... także zastanówcie się zanim coś wybudujecie bo tak jak mi nadleśniczy powiedział, takie bunkry i okopy mogą stanowić przeszkodę, przed dotarciem na miejsce straży pożarnej w razie pożaru lasu...a wtedy nie wypłacicie się do końca życia....a świat będziecie oglądać w kratkę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

U mnie w okolicy jest teren po kopalniany-zalesiony, tak wiec nie ma większych problemów ze znalezieniem wgłębień w ziemi :uśmiech: A takowe wystarczy już tylko przyozdobić gałęziami tudzież kamieniami i cacy,ze tak powiem;)

Link to post
Share on other sites

Na lesie to trzeba rzeczywiście uważać. Najlepiej żeby las był prywatny i mieć zgodę na kopanie. W lasach państwowych mandat można dostać już za samo rozkopanie ściółki;D a jak już ktoś wspomniał jeśli taki okop utrudni dojazd na miejsce pożaru... uff wolę nie mówić o jakie kwoty chodzi ;)

Link to post
Share on other sites

Co wy męczycie tak te okopy :-P Zamiast w dół pójdźcie w górę. Ja sie z kumplami strzelam na zapleczu składu budowlanego i małego skrawka ziemi zarośniętej krzakami (wszystko należy do jednego z kumpli). Zrobiliśmy sobie umocnienia z palet. Nam na razie wystarczy. Szczególnie jak wypracowaliśmy sposób wytwarzania bardzo prostych granatów. Jak ktoś ma kupę dech i dużo czasu zamiast murować, polecam zbijać z desek. Szczególnie, że jest bardziej mobilne. Jak ktoś się postara, to może nawet zrobić jakieś drewnianie umocnienia składane modułowo. ;-) Na okres strzelnaki rozkładasz, po strzelance rozbierasz, wkładasz do samochodu i nima :uśmiech:

 

P.S. Też mam 15 lat ;-)

Link to post
Share on other sites
Ja sie z kumplami strzelam na zapleczu składu budowlanego i małego skrawka ziemi zarośniętej krzakami
Nam na razie wystarczy.
To sobie tam siedźcie, nie każdemu to wystarczy i nie każdy się strzela w ekipie 10 osób.
Link to post
Share on other sites

wolus113, jak ci się życie nie znudziło to tam nie właź. Konstrukcja absolutnie niestabilna. To się wcześniej czy później zawali. A jak ktoś stanie na dachu to prawie na pewno. Widzisz, mechaniką gruntów to ja na chleb (i kulki też) zarabiam...

Link to post
Share on other sites

OK wolus123, a może tak przedstawisz swoje zawodowe przygotowanie konstrukcyjne, pozwalające ocenić bezpieczeństwo tego co zbudowałeś? Niech będzie z budownictwa ogólnego, nie musi być dokładnie z geotechniki.

A z tego że raz wytrzymało siedzenie na dachu nie wynika że wytrzyma po raz drugi czy n-ty. Wyboczenie tej ściany z dykty podpierającej dach masz jak w banku.

Link to post
Share on other sites

Nie machnę bo zastosowane rozwiązania zależą od lokalnych warunków gruntowych. A te mogą być bardzo różne. Nie będę brał na siebie odpowiedzialności za zastosowanie czegoś co wymyśle bez sprawdzenia podłoża. I to samo powie ci każdy kto miał cokolwiek wspólnego z geotechniką.

 

"Na szybko" to można co najwyżej poradzić (jak już pisałem) płytki okop (do postawy klęcząc, nie głębszy) - nawet jak się ściany zawalą to nie powinno nikogo przysypać.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...