Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Umocnienia , stanowiska obronne w ASG


Recommended Posts

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najlepiej to wykopac dol jaki tam chcecie wlozyc do niego jakas folie, albo narzute obsypac kĄty tej foli ziemia i siedziec. Jak deszcz napada to poprostu bierzesz wyciagasz ta folie czy cos innego wylewasz wode i odnowa wkladasz. Ja mam taki u siebie na ogrodzie tylko ze jeszcze 5 rurek drewnianych taki 2x wiekszych niz kij od szczotki na to blacha aluminiowa i opierdzielona z wszystkich stron liscmi, kijami jakimis galazkami i trawa.

 

 

widzialem ze ktos gadal ze jak deszcz napada do okopu to jest jak w bagnie.

Tylko o ile sie nie myle to w asg chodzi o jak najwieksze odwzorcowanie warunkow panujacych na prawdziwej wojnie, a w realu to jest inaczej czasami zolnierze w takich okopach po kilkanascie dni a nawet pare tygodni czy miesiecy siedzieli wiec dla tych co sie nie boja przemoczonych skarpetek i spodni a w skrajnym wypadku przeziebienia moga w takich okopach sie bawic :)

 

[stosuj polskie litery i interpunkcję.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

 

Tylko o ile sie nie myle to w asg chodzi o jak najwieksze odwzorcowanie warunkow panujacych na prawdziwej wojnie, a w realu to jest inaczej czasami zolnierze w takich okopach po kilkanascie dni a nawet pare tygodni czy miesiecy siedzieli wiec dla tych co sie nie boja przemoczonych skarpetek i spodni a w skrajnym wypadku przeziebienia moga w takich okopach sie bawic :)

 

Z tego co kojarzę, to tyle czasu w okopach ostatnio spędzono podczas 1WŚ

Link to post
Share on other sites
Masz okopy w ogrodzie? maniak_strach.gif

 

przeczytaj jeszcze raz moj post ze zrozumieniem ;/

 

@up

 

dobra podalem to za przyklad nie naRZucaj tak mi sie na kazde slowo ;d

 

[stosuj polskie litery i interpunkcję! Pisz poprawnie.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

A mam jedno interesujące pytanie, wiadomo w lesie na dziko modernizować terenu nie można.... no już pomińmy 2 gałęzie a na to trochę wysuszonej sosny ;) I teraz moje pytanie, próbował ktoś zagadać z leśniczym o "zgodę" na modernizacje terenu walki ? Chociażby pod pretekstem, że bawicie się w zabawy harcerskie, podchody i innego rodzaju rzeczy i chcielibyście wykopać sobie 2-3 okopy-dołki, wszystko naturalne, bez śmiecenia w lesie. Można wogule spróbować uderzać do leśniczego z takim pytaniem/prośbą czy w lasach państwowych jest odgórny zakaz ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A mam jedno interesujące pytanie, wiadomo w lesie na dziko modernizować terenu nie można.... no już pomińmy 2 gałęzie a na to trochę wysuszonej sosny ;) I teraz moje pytanie, próbował ktoś zagadać z leśniczym o "zgodę" na modernizacje terenu walki ? Chociażby pod pretekstem, że bawicie się w zabawy harcerskie, podchody i innego rodzaju rzeczy i chcielibyście wykopać sobie 2-3 okopy-dołki, wszystko naturalne, bez śmiecenia w lesie. Można wogule spróbować uderzać do leśniczego z takim pytaniem/prośbą czy w lasach państwowych jest odgórny zakaz ?

 

 

My próbowaliśmy jednak zgody nie dostaliśmy :( więc znaleźliśmy spaloną działkę ( w lesie) i cichaczem odbudowaliśmy, wykopaliśmy bunkier i okopy.

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pff a czego ty sie spodziewales ?? Ze bedzie stalo 1000 lat i nikt sie nie zainteresuje ?

Popatrz na mlodziez oni rozwala wszystko chocby bylo w miescie a jak to bylo na opuszczonej dzialce to juz wogole !! Pomysl jacy sa ludzie ?

 

A pomyslales o tym ze mogla to byc rodzina wlasciciela albo ludzie ktorzy kupili ta dzialke ?? :poddanie:

Link to post
Share on other sites

Niestety, w niektórych regionach naszego kraju ASG nie spotyka się z aprobatą wielu osób. Te umocnienia mógł zniszczyć dosłownie każdy - nawet przysłowiowe lumpy z sąsiedztwa - Cóż zrobić (oprócz monitoringu xD)...

 

Ja z 20 kolegami zrobiłem linię umocnień typu otwartego (żadnych jam czy innych takich) z 5 zakrytymi bunkrami.

Schemat:

1. linia - Worki z piaskiem

2. linia - 3 bunkry zakryte dachem - połączone ze sobą okopami. (odstępy 20 - 30 m)

3. linia - Duże bunkry też połączone okopami razem oraz z 2 linią - jeden bunkier to dowództwo, a drugi to stanowisko wsparcia ogniowego - Mamy tan CKM na obrotowym jarzmie (m60 8) ) i wyrzutnię rakiet (m72a1). Ogół to mój pomysł, a w trakcie tworzenia doszło parę innych koncepcji.

W tworzeniu linii obrony pomagało nam aktywnie 2 architektów i 3 techników budowlanych.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej piszcie na priv. lub na forum.

 

P.S: Budowa zajęła nam 3 tygodnie

Linia znajduje się oczywiście na działce prywatnej

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Guest british

Jedna uwaga - z racji studiów miałem co nieco do czynienia z "robotami ziemnymi" i kiedyś obiła mi się o uszy anegdotka:

Robotnik został przysypany od pasa w dół ziemią - wyciągnęli trupa - gość miał zmiażdżone narządy wewnętrzne.

Powodzenia przy zabawie w ziemii :F .

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jeden z hobbystów takich domowych umocnień był zeszłorocznym nominowanym do nagrody Darwina ;)

 

http://deser.pl/deser/1,83453,7414077,Nagr..._pomyslowi.html

Sporo głosów otrzymał również mieszkaniec Indii, któremu przyśniło się, że pod jego domem zakopane jest złoto. Poniósł śmierć, gdy zawaliły się na niego ściany pięciometrowego tunelu, który sam wykopał pod swoją posesją.
Link to post
Share on other sites

I teraz moje pytanie, próbował ktoś zagadać z leśniczym o "zgodę" na modernizacje terenu walki ?............ Można wogule spróbować uderzać do leśniczego z takim pytaniem/prośbą czy w lasach państwowych jest odgórny zakaz ?

 

Nasz przysłowiowy leśniczy, oczywiście zgody takie nie da. Rozkopywanie ściółki jest karalne. :roll:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Hmmm...

U mnie sprawa się sama "wykonała".

W pobliskim terenie (lesie) pracują, oczywiście - nielegalnie, odkrywkowe amatorskie kopalnie węgla. ('Biedaszyby'.)

To, co po nich zostaje świetnie się nadaje na np. okop, i raczej się już po raz 40 nie zawali, ponieważ jest zasypane w 90% przez władze - czyli jak się tam pobawimy - nas nie oskarżą...

 

 

Ale, jeżeli nie masz do pomocy kilku, najlepiej tak z 10 lat, oraz grupy kilkuset mężczyzn z workami, łopatami itp. do kopania węgla na lewo - polecam poustawiać parę patyków na krzyż, porobić z nich płaskie szałasy z zabudowanym wejściem w 50% - szałas legalny jest, a bunkier niezły :)

 

Pozatym leśniczy nie będzie płakać, ponieważ nie rozkopujemy jego robaczką willi.

Tyle teori.

A w praktyce to różnie może być.

Edited by Eragonix
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...