Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Guest gecko123

Szukam plecaka, wymagania

- Cordura

- Coyote Brown/Marpat

- wygodnie da się go nosić z RRV

- system 25mm

- nie może być za wielki, jestem drobnej postury i dość niski :<

Miałby służyć głównie do ersoftu, na 2-3 dniowe wypady, w plecaku nosiłbym takie rzeczy jak:

- 2l wkład od camela

- kurtkę przeciwdeszczową (nieduża, SR), jakieś zapasowe ciuchy, polar

- green gas

- żarcie

- apteczka

- nieduży śpiwór (może być na zewnątrz)

Chciałbym aby było jeszcze trochę miejsca na inny sprzęt dopasowany do wycieczki.

 

Chciałbym wydać 200-300 zł, jestem skłonny wydać więcej, jeśli nie byłoby innego wyboru. Niby najlepiej pasowałby mi PP25, jednak zupełnie nie pasuje do mojego oporządzenia i munduru, a głównie tak będe nosił ten plecak. Myślałem nad małym plecakiem z ILBE. Wie ktoś coś o guarderowskim 3-day'u? Jest teraz w dużej promocji :D

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites
  • Replies 338
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tri-zip będzie za wielki (postura), poza tym w lesie taka wielka plama coyota. Ew. multicam ale to już się nie schodzi z wymaganiami.

 

ILBE małe świetnie spełni podane wymagania, sam używam i jestem bardzo zadowolony. Do 300 zł kupisz w dobrym stanie, ja moje kupiłem za 150 z dwoma dziurkami. Chowany pas biodrowy to też przydatny myk jeśli masz też bardziej masywnego PC.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Miałeś kiedykolwiek na sobie TriZip'a, czy tak sobie tylko gdybasz? To nie jest duży plecak wbrew kształtowi, który sugeruje duże plecaki turystyczne. Dodatkowo w pełni regulowany system nośny Mystery Ranch da radę nawet z najdrobniejszymi osobami. ILBE to plecak robiony dla dużego odbiorcy, jest dobry, ale tylko dobry, nic więcej.

 

 

Co do "wielkiej plamy CB" - chyba nie widziałeś Coyota od Camelbaka. http://img828.imageshack.us/g/dsc02710hx.jpg/ - akurat takie zdjęcia mam na kompie, są sprzed roku. Wprawdzie kbk zasłonił plecak na 2 zdjęciach, bo to on był głównym motywem zdjęcia (akurat wtedy sprzedawałem G36K), ale kolor widać bardzo dobrze. Jest świetny.

 

 

Taaak, jestem subiektywny i jednostronny, ale czekam na zdanie ekspertów (ja takowym nie mogę się nazwać), którzy mi ten plecak polecili.

 

 

EDIT: http://www.equipped.pl/?p=471 - polecam przeczytać przed wyborem.

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites

Hmm, faktycznie nie jest taki wielki. Po prostu widziałem zdjęcie na człowieku, ale to musiał być jakiś krasnoludek (wyglądał normalnie proporcjonalnie więc uwierzyłem :D).

 

Mimo wszystko nie dam się przekonać, że czysty CB jest lepszy niż Marpat (do lasu).

 

Cóż, teraz pytanie, czy chcemy mieć ostateczny wypas (jesli te wielkie szelki będą leżały dobrze na RRV) za ~550 zł (bez bukłaka) czy nieco mniejszy, uczciwy i całkiem fajnie przemyślany plecak za ~200 zł do wyrwania w dobrym stanie. Tri-zipów jeszcze nie widziałem używek w Polsce i w sumie nie ma się co dziwić - ciekawe kto by puścił taki sprzęt dalej bez żalu.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Oczywiście, że MARPAT będzie lepszy, ale CB nie będzie demaskujący. Z resztą CB na marpacie utworzy swego rodzaju całokształt. Nie bez powodu CB to kolor oporządzenia USMC (uniwersalny, bo tak jest taniej i wygodniej, ale w sumie nie aż taki zły).

 

Co do plecaka - nie wiem gdzie widziałeś za 550 zł TriZip'a. Na RWS po podwyżce VATu kosztuje 660 zł, pamiętajmy jednak, że w komplecie jest 3 litrowy bukłak OMEGA, czyli za sam świetny plecak płacimy niecałe 500 zł.

Link to post
Share on other sites

Też kupiłem Tri-zipa i plecak jest świetny.(wazelina)

Ale co do Twoich zastosowań gecko123 myślę, że bardziej podpasuje coś mniejszego. Np. Camelbak Linchpin(540zł)

 

Tym bardziej musisz uważać na dopasowanie plecak-chest, jeśli obydwa produkty mają comfort-pady może być średnio ciekawie.

Szukaj czegoś do 30l i żeby miało możliwość mocowania śpiwora. Śpiwór w plecaku to jest pomyłka, bo zajmuje tylko miejsce, lepiej już się zastanowić nad mocowaniem, aby nie haczył o nic.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Na 3 dni Linchpin może nie wystarczyć biorąc pod uwagę, że kolega chce nosić w plecaku kurtkę, polar, żarcie i "coś jeszcze". Do TriZipa można przytroczyć śpiwór. Na dole plecaka są taśmy MOLLE (tak, nawet tam :cool: ), więc można tamtędy przepleść chociażby proste tasiemki z fastexami. Ludzie to w większości (a może w mniejszości?) istoty inteligentne, więc kolega gecko powinien sobie poradzić.

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Więc będę chyba szukał TriZipa, martwi mnie jednak to, że jest razem z wkładem, a ja już jeden mam. Jednak ciągle ten plecak wydaje mi się wielgachny. Może najpierw spróbuje go gdzieś przymierzyć, bo na jednym zdjęciu jest większy od człowieka, a na drugim wygląda na średni plecak.

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

Też mam Trizipa ale to wcale nie powód by od razu wywalać 6 stów na plecak, który ma służyć głównie na max 3 dniowe wypady ASG. Są tańsze i równie dobre plecaki Camelbaka, które będą spełniały Twoje oczekiwania, są plecaki Wisporta które również spełnią Twoje oczekiwania, są w końcu plecaki Arrizona/Wolverine (kolor może nie podchodzić, ale to już Twoja decyzja).

Link to post
Share on other sites

Obecnie w Polsce tylko RWSCetus ma w ofercie TriZipa. Firma jest w którymś większym mieście na wybrzeżu(nie pamiętam którym). Sklep arizzona też ma produkty Camelbaka, ale tylko starsze modele.

TriZip pomimo zdjęć nie jest, aż tak dużym plecakiem(imo). Popytaj znajomych o plecaki z litrażem ~37L, on ma właśnie tyle i porównaj w ten sposób.

Jeśli chodzi o Wisport to mam ich plecak 70L i też mogę polecić, wygodny, uszyty w cordurze(jakiejś kopii, bo metka nie jest oryginalnej cordury), bardzo wytrzymałe produkty. Szyją dla Arizzona(i nawet były afery, że podkradają ich projekty).

Pojemnościowo plecak AIII od Guardera jest podobny do Trizipa i myślę, że jeśli chcesz ekonomicznie wybrać to też powinien dać radę. Dla przykładu mam chesta guardera i jest bardzo fajny, szyty z prawdziwej cordury.

 

 

@Mati13k

Wiem o tych taśmach molle pod spodem, ostatnio miałem tam karimatę, a na tych taśmach z tyłu śpiwór. Co prawda sylwetka trochę lipna. Najlepiej karimatę na górę(są tam takie uszka przez które można paracord przewlec), a na dół śpiwór. W każdym razie taką kombinację przetestuję następnym razem i sprawdzę czy zda sprawdzian.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Trudno rzec. Source od niedawna bawi się w szycie plecaków, CB ma większego "skilla". :wink:

 

To tak w ramach gdybania, może akurat Source okaże się lepszy, nigdy nic nie wiadomo.

Link to post
Share on other sites

Trudno rzec. Source od niedawna bawi się w szycie plecaków, CB ma większego "skilla". :wink:

 

To tak w ramach gdybania, może akurat Source okaże się lepszy, nigdy nic nie wiadomo.

 

Plecaki Source'a testowaliśmy, kolega nawet kiedyś w "Strzale" artykuł napisał (chyba 2008 rok). O ile zbiorniki i małe zasobniki można porównywać pomiędzy CB a Sourcem i wynik będzie zależny raczej od preferencji użytkownika. To większe plecaki Source są w mojej opinii słabsze - zawieszenie skrzypi, szelki niezbyt wygodne, taśmy polipropylenowe, rygli brak (tak było w Patrolu którego dostaliśmy bezpośrednio od Izraelczyków).

Link to post
Share on other sites

No to wogóle chybione porównanie. tego Sourcowego Patrola możesz porównywać z Motherlode powiedzmy, do Trizipa który ma regulowany system nośny porównać to ciężko.

 

Mi layout Source nie leżał zupełnie, może poza kieszenią do której dobrze wchodził laptop. Mam porównanie i trzymam się Camelbaka, ostatnio Urban Transport który jako EDC jest idealny na moje potrzeby.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Guest Mati13k

Co masz zamiar w nim nosić podczas strzelanek, a co w cywilu? W tej cenie raczej nie znajdziesz nic lepszego niż Linchpin, no i w wyższej cenie też nie (do pewnego progu ;)).

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...