Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

EA is a Bad Company


Recommended Posts

Powiem szczerze, firma EA parę ładnych lat temu dała mi parę wspaniałych gier, ale dobre czasy się skończyły. Mamy teraz do czynienia z największym monopolizmem na rynku gier komputerowych. EA porusza się jak ogromna gąbka, która wchłania biedne, ale kreatywne firmy. Dotknęło to Bioware, twórców KOTORa i Mass Effect. EA miało już na widelcu moje najukochańsze UBISOFT, ale na szczęście dobra sprzedaż Assassins Creed'a pozwoliła francuzom uciec od tej bezdusznej korporacji, która teraz chce wykupić Rockstar- tak, twórców uwielbianych GTA.

 

Ktoś powie- hej, może te firmy mając dofinansowanie będą robić lepsze gry, niż kiedy byli niezależni?

 

Nic z tego. Wystarczy zobaczyć co stało się z DICE, twórcami Battlefield 2- mając doskonały pomysł musieli wcześniej wypuścić niedopracowany produkt, bo tego wymagało nastawione na zyski Electronic Art- żądali oni też zmniejszenia realizmu gry. DICE na szczęście potem wypuściło patche poprawiające realizm i parę bugów, ale zły smak pozostał.

 

Teraz jednak EA przesadziło. DICE stworzyło kolejną część Battlefielda, która zapowiada się naprawdę znakomicie- Bad Company, gdzie dosłownie każdy budynek może zostać zniszczony w realistyczny sposób- kule zostawiają prawdziwe dziury w ścianach, a nie tylko teksturę jak w COD4.

 

EA musiało jednak całkowicie spieprzyć całą przyjemność grania w Bad Company. Czemu? Otóż po zapłaceniu 60 dolarów za grę na Xboxa mamy w grze dostęp tylko do 5 broni z możliwych 15. Jak odblokowujemy pozostałe 10? MUSIMY ZA NIE DODATKOWO ZAPŁACIĆ, ZA KAŻDY KARABIN Z OSOBNA!! Rozumiem kupowanie dodatków do gier dodających mapy czy tryby gry, ale EA żąda płacenia za każdy dodatkowy karabin osobno. Co więcej karabiny te są prawdopodobnie już na płycie, a konsolowiec kupi jedynie KOD, pod którego wpisaniu możliwe będzie użycie innych karabinów.

 

bfboycott1.jpg

Dlatego właśnie paru dziennikarzy z branży powiedziało- nie, EA trzeba powstrzymać, bo niedługo każą płacić za tekstury i muzykę w grze. Dlatego jeśli chcesz poprzeć ich akcję po prostu obejrzyj ten film na youtubie i jak chcesz dowolnie skrytykuj EA po angielsku lub innym znanym ci dialektem w komentarzach.

Bądź Polakiem, walcz o wolność.

 

KONIECZNIE OBEJRZYJ, OCEŃ I SKOMENTUJ FILM - Powiadom znajomych

 

Link do filmu na youtube

 

Nie tolerujmy takiej polityki, okażmy swoją lojalność z małymi studiami developerskimi.

Link to post
Share on other sites

Ja już od jakiegoś czasu zaczynam mieć dość EA games. Kiedy specjalnie cenzurowali gry do takiego stopnia, że nawet 5cio latek mógłby spokojnie grać, aby tylko obniżyć poziom wiekowy gry (Black bez krwi - bleee) wytrzymałem bo były to nadal dobre grywalne gry. Kiedy wypuszczali kolejne dodatki do gier, które po pierwsze kosztowały tyle co normalna gra, a po drugie nie były to dodatki typu stand alone albo odcinali kupony od moich ulubionych serii niekoniecznie zwiekszając jakość produktu wytrzymałem. Lecz gdy spier@#$%i konwersje orange boxa na PS3 (tak, to właśnie oni) coś we mnie pękło, bo gdy wydaję te pieprzone 219 zł to liczę, że produkt ma spełniać moje oczekiwania (najśmieszniejsze że na Xboxa konwersja wyglada lepiej) a jeśli nawet tnie gorzej niż na konkurencyjnej konsoli to przynajmniej bede mógł pograć w multiplaya (miałbyć patch ale doczekać się nie idzie). Teraz kiedy słyszę, że wprowadzają takie rzeczy to wcale się nie zdziwię jak więcej osób zacznie piracić. Miałem zamiar kupić Battlefielda: BC bo myślę, że będzie to niezła gra ale jak będe musiał płacić za coś za co zapłaciłem już w sklepie to rzygać mi się chce. Druga sprawa, że nawet jak bym chciał kupić te bronie i inne dodatki z PS Store to nawet nie mam jak, bo płacić można tylko kartą kredytową, karty bankomatowe czy przelewy nie bangla. Może Sony w końcu wprowadzi zdrapki bo to by ułatwiło życie wielu ludziom. Nie twierdzę, że nie będę kupować gier wydawanych przez EA bo pare tytułów zapowiada sie smakowicie ale też chyba nie będe ich kupować w sklepie bo skoro musze płacić za duperele to przynajmniej może zaoszczędze na grze. EA chyba nie szanuje graczy kupujących oryginały i wsadza wszystkich do jednego wora. Elektronicy się popsuli i kijeczek im w dupeczkę.

Aha i gra powinna sie nazywać EA games is BAD company.

Link to post
Share on other sites

Mnie osobiście denerwuje zagrywka z cyklu "dajmy nową nazwę zmieńmy grafę, ale nie tak mocno żeby się nie przepracować, jakiś duperel który nawet nie zostanie zauważony i nazwijmy to rewolucyjnym rozwiązaniem!"... To jest chore podejście do gier, w takim tempie niedługo zatrzymają się w rozwoju i zrobią grę a żeby w nią grać trzeba będzie płacić abonament. O.o Do tego chcą położyć łapska na serii GTA co mi w ogóle nie idzie w smak bo sam nigdy żadnej części nie ukończyłem wiele godzin się spędziłem świetnie bawiąc i wiem że tylko rockstar wie czego mi trzeba w nowym GTA, EA dałoby by pewnie jakiś bullet time jak dali to do NFSa.

Link to post
Share on other sites

Ej, ale wiecie, że jak kupicie wersję Gold, to nie będziecie musieli nic dopłacać, bo wszystkie giwery będą?

 

Poza tym, Rockstar się nie sprzeda, bo Houserowie do tego nie dopuszczą. Ci kolesie mają inną filozofię prowadzenia firmy, jaka by nie była, a poza tym dysponują marką i funduszami. Musieliby być głupi, żeby puścić cały dorobek życia za marną kasę.

Link to post
Share on other sites

Nie, nie wszystkie. W wersji GOLD dodane będzie 5 broni, pozostałe 5 będzie dalej do kupienia. Co jest po prostu chore, rozumiem płacenie za mapy, ale EA po prostu robi sobie żarty, tak jak kiedy zrobili Shaq-Fu na Super Nintendo. Dla niewtajemniczonych- jedna z najgorszych gier ever made.

Link to post
Share on other sites

Nierozumiem, jezeli kupie Battlefield Bad Company to bede musial doplacac za bronie itp. po $2 ? Jezeli tak to naprawde nie wiem co EA mysli robiac takie cos. Tak czy inaczej zarobia na tej grze pewnie duzo pieniedzy nawet bez doplacalnych broni itp. Pierwszy raz o takims czyms slysze i jestem bardzo zdziwiony, a smiac to mi sie z tego wszystkiego najbardziej chce. Capcom robi moim zdaniem tez dobre gierki np. Resident Evil 4 i inne, Czekam na Resident Evil 5 ( to niema nic wspolnego z tematem :neutral:

Link to post
Share on other sites

Co do sprzedaży R*, twórcy GTA nie mają akurat nic do gadania, bo należą do Take 2 Games. Więc jeśli szefostwo się zgodzi, to nie dość że GTA nigdy już nie będzie takie samo, to EA zdobędzie monopol na gry sportowe (nie licząc tylko piłki kopanej).

 

A co do dodatków do BF:BC to są one płatne w becie, pierwsze słyszę by w pełnej wersji też taki numer mieli wykręcić.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli kupisz sobie broń do wersji Beta, to będziesz je już miał po kupieniu wersji pełnej. Jeśli kupisz wersję podstawową to masz zablokowany dostęp do 10 broni, które JUŻ SĄ ZROBIONE i dostosowane do gry, jednak nie możesz użyć czegoś, za co już płacisz. Dlatego ja, nawet kupując wersję limitowaną mającą 5 dodatkowych broni muszę jeszcze dopłacić za 5 kolejnych.

 

Nie mam zamiaru zmieniać świata i wycofać Bad Company ze sprzedaży, chcę zwrócić uwagę na praktykę, która może się przyjąć, jeśli środowisko graczy nie wyrazi sprzeciwu.

 

Rozumiem takie Red Storm, które wypuszcza płatny dodatek do Ghost Recon, w którym pojawiają się dodatkowe mapy, misje, broń i oporządzenie.

Link to post
Share on other sites

po prostu znaleźli sie ludzie którzy te 2 dolce zapłacą bez problemu i nawet wielce płakać nie będą.

 

 

STICK EM' UP BITCH ! . Gry komputerowe to jeden wielki interes i jeśli ludzie kupią gre w takiej a nie innej postaci , to dlaczego mają ją jeszcze ulepszać, zmieniać, obniżać cene ? Jest popyt i tyle.

Edited by _Misza_
Link to post
Share on other sites

http://xbox360.ign.com/articles/865/865549p1.html

 

IGN: So there's no charge for the Gold Edition guns?

 

Karl-Magnus: No, there's no charge for any of the guns in the game. All of the guns in the game can be achieved without purchasing them. All guns are available to everyone. However, we want to give some exclusivity to those who buy the Gold Edition. They will get the five Gold Edition weapons from Day One when they put the disc in. People that don't buy the Gold Edition can get the five additional weapons by getting to the final rank in the game. There will be a golden, shiny five-weapon unlock when they hit level 25 in the game.

 

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=40414

 

koniec tematu

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak mi się też wydaje, że EA przesadza. Swoją drogą, jeśli za każdą broń mam zapłacić dodatkowe dwa dolce, to chyba lepszym posunięciem ze strony EA byłoby zwiększenie ceny produktu o połowę ceny wszystkich dodatkowych broni i uniknięcie skandalu i buntu. I tak zarobią chore góry kasy... :|

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...