Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16A3 [JG] - zsuwająca się gumka


Recommended Posts

Witam!

 

Mam taki problem.. W mojej emce wymieniłem sam gumkę hop-up na silikon guardera. Wszystko było ok, a po jakichś 3000 kulek replika mi się "zapchała". Po rozebraniu zauważyłem, że gumka hop up zsunęła mi się w kierunku gearbox'a i strzelając kulki się o nią ocierały i w pewnej chwili po prostu ją lekko wgięły powodując zatrzymywanie się tam kulek. Nasunąłem więc z powrotem tą gumkę tak jak miała być lecz tym razem po jakichś 500 kulkach znowu mi się to stało. Znowu ją więc poprawiłem i znowu się ześlizgnęła - tym razem po 100 kulkach. Zdenerwowało mnie to już trochę i wsunąłem tą gumkę na lufę głębiej niż zazwyczaj. I ku mojemu zdziwieniu właśnie znowu mi się to stało po około 300 kulkach..

 

Patrząc na gumkę wydaje mi się, że wszystko z nią okej i nie mam pojęcia czemu tak się ześlizguje. Wie ktoś co może być tego przyczyną lub jak temu zapobiec?

Link to post
Share on other sites

A ja mam takie pytanie związane właśnie z silikonem Guardera:

Która część gumki powinna trzymać kulkę wprowadzoną do komory hop-up? Kołnierz czy może kulka powinna zatrzymać się na wypukłości powodowanej przez dystanser?

Link to post
Share on other sites

Kołnierz i dysza odpowiadają za poprawne wprowadzenie poprawnej ilości kulek do komory.

 

"Gumka po prostu nie trzyma się porządnie na lufie. Owiń po prostu trochę lufę w miejscu, w którym znajduje się gumka i dopiero ją załóż."

 

Zapewne koledze chodziło o taśmę teflonową i tzw. teflon-fix (wewnętrzny). To rzeczywiście powinno pomóc.

Link to post
Share on other sites

No więc kumpel wziął tą replikę, i tak jak polecaliście walnął warstwę teflonfiksa i nasunął gumkę głęboko. Jak na razie wystrzeliłem około 150-200 kulek i trzyma, a jak będzie potem to się zobaczy :).

 

Dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Więc jeśli w zdjętej z lufy gumce kołnierz ma większą średnicę niż kulka i jej nie "łapie" to znaczy, że coś jest nie tak? Zresztą przy założonej na lufę i zmontowanym hop-upie też nie łapie... Chodzi o silikon Guardera.

Link to post
Share on other sites

Hm, trudno powiedzieć. Nigdy nie sprawdzałem jak to jest z guarderami, ale moja gumka (G&G) ma kołnierz dość ciasny. Generalnie najważniejsze, żeby po założeniu gumki i zamontowaniu lufy replika strzelała jedną kulką na raz i żeby kulki nie wypadały z lufy po skierowaniu jej w dół. Ale możliwe, że gumka jest jakaś rozciągnięta...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...