Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 737
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Mam pytanie odnośnie Operacji Redwing w prowincji Kunar, w Afganistanie (2005r.). Jakich kamizelek używano w tym czasie? Na zdjęciach przewijały mi się RRV i chyba CIRAS'y Maritime. Co do mundurów to 3 color? Jaki producent miał wtedy kontrakt na ten mundur? Jakich head setów używali? Na zdjęciach przewijały mi się bowman'y i MSA Sordin"y, ale pewności nie mam. Jakich butów używali? Jakie nakrycie głowy? Z tego co widziałem to kapelusze w 3C, ale widziałem też chyba hełmy IBH.

 

Jaką kamizelkę ma na sobie Śp. Michael Murphy? klik

 

Ogólnie proszę was o doinformowanie mnie jakiego oporządzenia używali SEALsi podczas tamtej operacji/tamtego okresu.

Link to post
Share on other sites

Dużo fot masz tutaj http://www.mattaxelson.com/album/afghanistan/index.html

 

 

Z headsetów to sordiny i INVISIO M3-S. Bowmany odpadają.

 

Kontrakt na mundur to chyba bez znaczenia,ustalić można ale po co? Mundur uszyty w 2005r raczej nie miał szans być używany ( długa droga od producenta do magazynu)

Na głowach widać mich'e 2000,kaski pro-tec fullcut,czapki z daszkiem, kapelusze też są.

Najłatwiejsze do dostania buty to desert boots'y

 

Kamizelka jaką ma na sobie Murphy to mbss z shoulder pads'ami

 

Wszystko jest na fotach tylko szukać i dopiero potem pytać :biggrin:

Link to post
Share on other sites

Ale burdello...

 

Operacja Red Wing odbyła się pod koniec czerwca 2005r. Działało tam kilka plutonów z SDVT-1 i ST-10. Szpej był różny, ale IMO praktyczny i lekki.

 

Headgear: żadnych IBH! To jest hełm którego wyprodukowano mniej niż 1000 sztuk i używano ich głównie na przełomie lat 90. i 2000. W tym okresie królowały MICHe 2000 i rzadziej 2001 oraz kaski- Pro Tec B2, Classic i Fullcut. A na głowe kapelusz w 3C i czapka baseballówka sie zdarzała.

 

Kamizelki: CIRAS był, ale rzadko, bo to to ciężkie i duże jest. Częściej RRV ( w różnych konfiguracjach ), MBSS PC i chesty: LBT1961. Wszystko w kolorach TAN i Khaki/MJK. W ostatnim przypadku płyty SAPI były wsadzane pionowo w kieszonkę w cheście.

 

Mundury: DCU w 3c, TAN proppera, BDU woodland i czasem kurtki/spodnie od PCU. Producent dowolny.

 

Obuwie: Różne, od wojskowych, pustynnych altam, przez belleville, oakleye, merrell sawtooth, meindle- ogólnie treki z tamtego okresu+oakleye+ armijne.

 

Headsety: MSA Sordin, Invisio, może być TASC Swimmer.

 

Kabury: Comptac i Uncle Mike's pod SIGa p226, czasem też trzymali pistolety w ładownicach.

 

Broń: od Mk18 mod 0 po M4 i Mk12 mod 1, SR25 ( mk11 mod 0 ), o wiele rzadziej Mk46 i mk48.

 

Coś jeszcze? Wbij na PW to sie dogadamy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Wpadłem na pomysł zrobienia reko (jeżeli okaże się za drogie - stylizacja) SEALsów z Wojny w Zatoce Perskiej. I tutaj mam mały dylemat. Interesuje mnie głównie Desert Storm z racji munduru 6c, :wub: ale żeby nie było za pięknie:

1.NIE podoba mi się system szelek ALICE. Przestarzałe, nie wygląda zbyt ciekawie, nie wiem jak jest z wygodą.

2.Będę miał replikę GBBR M4A1 R.I.S., która ni cholery nie pasuje do I Wojny w Zatoce

W związku z tymi dwoma powodami myślę nad reko II Wojny w Zatoce, ale tu jest jeden problem: mundur 3c jest nudny i nieciekawy, nie podoba mi się tak, jak 6c.

Pytanie: zetknął się ktoś z SEALsami używającymi 6c w Iraku w roku 2003? Mogą być także fotki po 2003 do 2010 (stabilizacja Iraku). Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

następny...

 

może się najpierw zdecyduj co ty chcesz robić, rekonstrukcję czy stylizację na jebankę, bo chyba ci się mylą te dwie sprawy.

 

Jak ci się tak bardzo podoba 6C to proponuję reko irackiego tłumacza działającego z fokami, nie zapomnij tylko o dużej ilości samooopalacza

 

2006 rok:

gunfightcountdownmoreIMG_3739.jpg

Link to post
Share on other sites

Nie no, pomysł był taki, że robię to reko, na które mnie będzie stać :P Pierwotnie afgan miał kosztować koło 10k, ale że wyszło mniej to robię Afgan. Zatoka była backupem. Ogólnie podoba mi się każdy okres, każdy mundur i każda broń, jedne mniej, inne bardziej (jeszcze 2 miesiące temu miał być NAM, ale wychodziło drożej niż Afgan).

Link to post
Share on other sites

Jez... jeny... wiadomo przecież, z góry że reko czy super-mocna-stylizacja ( coby nie być zjedzonym przez resztę ) wszelakich jednostek specjalnych; nie ważne czy SF z Sudanu czy USA, będzie i jest drogie. Dlaczego? Ano dlatego że tego szpeju nie robi się na tak wielką skalę jak dla liniowej armii.

 

Przykład: ja zakładałem stylizacje na SEALs z Ramadi- miałem zamknąć się w 1000zł + ewentualne replika. Wystarczyło? Nie.

 

Teraz zabieram się za raczkujące reko tego okresu i na sam 2012 rok wydatki mają mnie kosztowac koło 3 tyś zł, a to nie wszystko. Rekonstrukcja to nie jest prosta sprawa. Nie wystarczy znaleźć 1 czy 2 zdjęcia, męczyć ludzi co to za szpej i kupować wszystko co leci. Warto przeanalizować zakupy, przejrzeć osobę i szpej, na której się wzorujemy oraz poznać okoliczności tego wydarzenia/operacji/bitwy/działania. Oczywiście- ważne jest skupienie się na 1 czy 2 wybranych setach, na 1 jednostce- to pomaga nam rozeznać się, co nosili operatorzy w tym okresie, jak i dlaczego. Reko to są godziny spędzone w necie, przy zdjęciach czy rozmowach na forum, przy książkach i gazetach. Mówię to po sobie i po znajomych, którzy w rekonstrukcji siedzą X lat i znają się na rzeczy. Sama kasa nie rozwiązuje problemu reko- tu trzeba poczuć klimat.

 

Ot, tyle ode mnie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...