Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 737
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Littlebird, te foty pochodzą mniej więcej z operacji Redwing, operatorzy używali wtedy ACOGów, bo ten celownik znacznie lepiej się spisywał na otwartych terenach w górach Hindukuszu, jednak ACOGi głównie były widywane na zwykłych M4 (Ja osobiście widywałem M4 z ACOGami i granatnikami) i były one czymś w rodzaju broni wsparcia (Nie wiem jaki SEAL chciałby w góry hindukuszu gnać z LKM'em). A co do stricte MK.18 Mod.0 to generalnie Aimpointy, jednak góry hindukuszu to otwarty teren i tam bardziej spiszę się ACOG, a zdjęcie littlebirda pokazuje SEALsów z setem pod taktykę zieloną (m.in. właśnie hindukusz).

Link to post
Share on other sites

W 2006 roku. Zdjęć z 2005 roku nie uświadczysz. Za to foty z 2006 już są, i to nawet 3 teamów.

 

Ogólnie przez Ramadi przetoczyło się kilka drużyn, od ST-3 po ST-5 i ST-7. W każdej rotacji można zauważyć coś nowego, ale też jest i wiele spójności. Panowie z NSW musieli się też częściowo przystosować do armii z którą działali ( szczególnie ST-3 w drugiej połowie 2006 ).

 

Wiadomo że terenem ich działań nie były góry i doliny Afganistanu lecz irackie ciasne domy i ulice, dlatego ich szpej jest całkiem inny. M4 tam na dostępnych nam zdjęciach i filmach widać aż dwie, dalej to CQBRy, Mk46 i Mk48 oraz wszelkie Mk11, Mk14 mod 0 i ten ich legendarny customowy karabin na amunicję 300 win mag.

 

Przejrzyj dokładnie fotki które wrzuciłem na forum ST-3, czasem wyświetlają się na portalu pt: " group pic". 2 EOtechy jak z bicza strzelił.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Offtopik taki zrobię mały.

 

Jakiś czas temu już bo w 2009 wyszedł nr MMS Komandos [1/2009] w którym głównym tematem była Operacja Redwing, mam ten numer, ale nie mam następnego, gdzie jest druga część tego artykułu, mógłby ktoś go zeskanować? będę wdzięczny bardzo icon_wink.gif

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...