Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Hej chłopaki takie pytanko czy taki set pasuje do bardzo luźnej stylizacji komando foki z okresu 2007/2008

-Spodnie BDU Woodland na górę bluza DCU 3 colour

-Mich 2000 Olive od A.C.M

-Kopia zestawu słuchawkowego Selex Tasc 1 ,narazie zestaw słuchawkowy później ptt i radyjko

-Plecaczek 3 day patrol pack 3c

-Kopia kamizelki PACA od TMC

-Kamizelka LBT1961A Flyye

-Takie buciki mające imitować Asolo,nie posiadam zdjęcia ale są one dosyć podobne do tych bucików

-Pytanko co będzie lepsze do późniejszej przeróbki na Mk18Mod0

to-http://gunfire.pl/product-pol-1152194760-Replika-karabinka-szturmowego-M-CQB-A-K.html

czy to-http://gunfire.pl/product-pol-1152194762-Replika-karabinka-szturmowego-AK-4A1.html

Pozdrawiam Mistrz25.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 737
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A w twoim mniemaniu luźna stylizacja to co oznacza chyba nie wszystko kontrakty np. taka kamizelka PACA kontraktowa kosztuje 400 zł i co a takie oryginalne LBT1961 kosztuje od 800 do 1400 zł.Na mundur mnie stać, na Selexa też mnie nie stać bo czytając temat o SEALs

doczytałem się,że oryginalny selex kosztuje ok.1000-2000zł.Buciki wachają się cenowo od 420-700zł.Narazie mam dosyć podobną kopie, plecak to będzie oryginalny kontraktowy 3 day pack na niego mnie akurat stać,na hełm mnie też narazie nie stać,na przeróbke zwykłej M4 CQB na Mk18MOD0 też mnie nie stać narazie hajsu nie za dużo i czasu też brak.Myśle,że zacznę od bardzo luźnej stylizacji a powoli będzie to zmierzać w mega koszerną rekonstrukcje tylko trzeba będzie troche gratów posprzedawać na robotę jakąś iść i jakieś 4-5 tyś wygrzebie.A jak ktoś byłby miły ma i by podrzucił ktoś zdjęcia rekonstruktorów SEALs z tego okresu.

Pozdrawiam Mistrz25.

Edited by mistrz25
Link to post
Share on other sites

Co się spinasz? Jesteś w DZIALE REKONSTRUKCJA, a nie:

 

Ja robie raczej stylizacje na fikcyjny grom w którym są ludzie w moim wieku
Wybaczcie pomyłkę.Grom,Formoza coś w tym stylu.Miałęm namyśli coś typu fikcyjna jednostka specjalna podobna do Grom

 

^ - te cytaty to autentyki...

 

Nikogo nie obchodzi czy masz kasę, czy nie - chciałeś porad i wytycznych odnośnie stylizacji, to podali ci to co sprawi, że ta zabawa będzie miała ręce i nogi. W innym przypadku to jedynie chęć realizacji jakiegoś wyobrażenia po najniższej linii oporu.

Link to post
Share on other sites

Okej ale czy ktoś mi dał jakąś poradę czy tylko powiedział,że z takim sprzętem mam nie mówić,że stylizuje się na SEAL. Wiem,że to dział rekonstrukcja ale ok,w takim razie pytam się o tylko bardzo luźną stylizacje a nie rekonstrukcje,a ty mi mówisz,że coś mi podali tak chciałem porad żeby to miało ręce i nogi ale po co piszesz,że dali mi poradę skoro takowej nie otrzymałem,Jeszcze jedno po co umieściłeś te cytaty skoro one nic nie wnoszą do tematu tylko pokazujesz mi jakiegoś idiotę który chce się stylizować na fikcyjny grom :icon_eek2:.Ja nie chcę się stylizować na fikcyjną jednostkę a poza tym wiem nikogo nie obchodzi czy mam hajs czy nie ale luźna stylizacja nie polega chyba na kupowaniu kontraktów tylko i kontrakty i najlepsze możliwie kopie dostępne na rynku.

Pozdrawiam Mistrz25.

Edited by mistrz25
Link to post
Share on other sites

Po prostu nie ma czegoś takiego jak luźna stylizacja (patrz post 244: http://forum.wmasg.pl/topic/43359-special-air-service-sas/page__st__240#entry1636061 )... Albo robisz stylizację, która jest po prostu uboższą wersją rekonstrukcji (dopuszcza się zamienniki i tak dalej), albo robisz swoje wyobrażenie, które nijak się ma do prawdziwych jednostek. Koniec, kropka.

 

 

Link to post
Share on other sites

Złota porada :teeth: -> znajdź sobie jedną fotkę i zbierz sobie sprzęt, który na niej widzisz (nie ważne czy oryginały czy kopie). Bo zestaw, których proponujesz pochodzi zdaje się z różnych okresów i to takie pomieszanie z poplątaniem będzie.

Link to post
Share on other sites

Bulwersa czuję, wyluzuj ;-)

 

. taka kamizelka PACA kontraktowa kosztuje 400 zł

Żebyś się nie zdziwił XD, ale powiem że więcej nawet niż 400zł, czasem nawet więcej niż 400 dolarów.

 

i co a takie oryginalne LBT1961 kosztuje od 800 do 1400 zł.

I to że czasem oryginalne, czasowe LBT 1961 może kosztować więcej niż te Twoje 1400zł. O piekielnie rzadkim czarnym LBT 1961AF czy jeszcze rzadszym LBT 1951 nie mówię, bo to ceny liczone w Euro, 3 lub 4 cyfrowe.

 

Czytając kolejne zdania piszesz, że na to i na to i na to Cię nie stać. Ja to rozumiem, nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo. Chwalę za to, że przeczytałeś temat wyszukując informacje, jednak cały czas popełniacie jedną i tę samą gafę, o której wspominał Yahalom- nie oglądacie zdjęć.

 

Wybierzcie sobie kilka zdjęć z danego okresu, teatru działań, zapytajcie czy wasze zdjęcia tyczą się tego czy tamtego, popytajcie o rzeczy których nie znacie i dopiero bierz(cie) się na składanie listy.

 

Od razu podpowiem:

 

Kup jeden mundur, czy to BDU woodland czy DCU 3color, przeszyj go na RAID, kup rzepy. Zacznij od drobnostek, ważnych drobnostek.

Odpuść sobie chińskie słuchawki, szkoda tych 70 czy 100zł, psują się bardzo szybko ( o ile Bowman skośnym się udał o tyle TASC był chyba na głodniaka robiony :P )

Plecak też sobie odpuść- na strzelanki nie będzie Ci potrzebny, pod zdjęcia w sumie też. Lepiej małego camelbaka ( MULE albo thermobak ) sobie kup- kilka korzyści w jednym.

PACA też sobie odpuść, dokupisz później jeżeli zechcesz- zostań przy samym LBT1961.

Link to post
Share on other sites

Hejka w odpowiedzi na twój post Matrix

-Mówicie,że nie oglądamy zdjęć ale na podstawie zdjęcia opisałem sprzęt do stylizacji

Przewinęły mi się zdjęcie z 2006,2007,2008,2009 i jedno zdjęcie było albo irak albo afganistan

-DCU 3c właśnie z rzepami,nie kojarzyłem,że to może być RAID

-Był tam Mich2000 ze strobo i odciągiem i blachą

-Paca a na niej ukochane LBT1961 w Olive Drab

-Właśnie plecaczek 3 day patrol pack w CB albo 3 c

-Miał zestaw słuchawkowy właśnie selexa który tak jak mi radzisz sobie odpuszcze

-Miał jakieś trekkingi bardzo podobne do Asolo

-No i oczywiście emeczka tylko nie wiem czy już przerobiona na MK18

A jeżeli chodzi o plecak to musze go mieć gdyż ćwicze powoli do milsimów i dłuższych strzelanek-12h,a camela za bardzo nie chce.

Pozdrawiam Mistrz25.

Edited by mistrz25
Link to post
Share on other sites

Nath, tak, nie wszystkie foki używają krótkich eMek. Zwykłe 14,5" też są na stanie, ostatnio bardzo popularne są MK17. Bardziej mnie zastanawia czy pan na fotce nosi jeden z tych FAST Carbon w Mass Grey :icon_rolleyes:

 

Mistrzu, wybierz sobie konkretną fotkę

Link to post
Share on other sites
Przewinęły mi się zdjęcie z 2006,2007,2008,2009 i jedno zdjęcie było albo irak albo afganistan

 

Czyli tak de facto masz przed sobą jakieś 8 różnych możliwych kombinacji :P

Każdy rok i każdy 'teatr działań' to dosyć zróżnicowany sprzęt, nie patrz więc na takiej przestrzeni czasu...

Link to post
Share on other sites
-Paca a na niej ukochane LBT1961 w Olive Drab

Jeżeli już 1961, to tylko w Khaki/MJK. Na TAN Cię nie stać, AOR i Woodland Ciebie nie interesują a czarny to nie ta epoka.

 

-Był tam Mich2000 ze strobo i odciągiem i blachą

Jeżeli była tam blacha z odciągiem, to Ty chyba zdjęć SEALsów nie oglądałeś.

Masz galerie w tym temacie, pewnie działające naładowane zdjęciami od 2001 roku do czasów współczesnych, od Iraku po Afganistan i różnego rodzaju treningi. Wybierz foty i wrzuć je tu, wtedy Ci powiemy czy to się trzyma kupy w ogóle.

 

Właśnie plecaczek 3 day patrol pack w CB albo 3 c

Wątpie by istniał 3day ( czy od BHI, EI czy LBT ) w 3color. W CB dopiero gdzieś od 2009-10 zaczęli nosić. Wcześniej nosili 3daye w OD, czarne i w kolorze MJK/TAN.

 

-DCU 3c właśnie z rzepami,nie kojarzyłem,że to może być RAID

RAIDa bardzo łatwo poznać po kieszeniach na rękawach oraz często osobistych przeróbkach, niespotykanych na BDU/DCU.

 

2006,2007,2008,2009

 

Ojoj, to tu możemy zmieścić Irak ( UCP, 3col, MJK/Khaki, MLCS/DGLCS, MBSS, customowe szpeje, pierwsze generacje vestów od Vel-Tye, LBT oraz chesty pamiętające końcówkę lat 90-tych- LBT 1879, LBT 0290 itp ), Afganistan ( pierwsze LBT 6094, stare chicken plate carrier, RRV, stare chesty EI, LBT ) oraz całą gamę AORa. Nie zdajesz sobie sprawy jak w ciągu 3 lat zmieniło się wyposażenie SEALsów.

 

 

 

Krave- ostatnio na fotach NSW ( nie DG ) przewinęły się zwykłe emki 14,5, zaraz obok przy Mk18mod1 i Mk17. W ogóle "chłopaki" przechodzą ostro na kalibry 7,62 i wyżej.

 

I chyba masz rację co do tego Ops Core'a :-(

Link to post
Share on other sites

Z MK17 to mam sporo foteczek. Powoli ogarniam swoją galerię modernów na Picasie, jak powrzucam to dam sznurek. Z innej beczki-szukam fotek współczesnych kaemistów sealsowych z MK46 Mod 0. Ktoś może dysponuje takimi fotami?

Link to post
Share on other sites

Najbardziej mnie ciekawi czy noszą ładownice na PC czy może na szelkach. Czy stosują kombinację 6094+1961, generalnie interesuje mnie wszytko co byłoby mi zniezbędne do stylizacji na dość współczesnego sealsowego kmistę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...