Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 737
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mundury/ciuchy w kamuflażu będącym wariacją nt. AORa, szyte przez Blackhawk Industries.

 

Ze strony BHI:

 

The BLACKHAWK!® High Performance Fighting Uniform (HPFU) is a revolutionary approach to the combat uniform, featuring a lean, athletic cut with articulated knees and elbows for increased performance, mobility, and reduced bulk. Constructed with no-melt, no-drip materials, the HPFU uniform integrates four life-saving tourniquets into the arms and legs of each garment and meets U.S. Army Institute of Surgical Research tourniquet requirements (USAISR).

 

• Padded, adjustable waistband provides increased comfort and mobility when wearing fully loaded tactical belts

• Gusseted crotch and reinforced seat

• Vertically mounted zipper pocket on top of cargo pocket allows for easy access while seated

• Extra-wide belt loops accommodate BLACKHAWK!® CQB/Rigger’s Belt (belt sold separately, #41CQ00)

• Blousing ties on leg cuffs

• Textured knee patches for abrasion resistance

• Integrated knee pad pockets (pads sold separately,#86KP00BK)

• Cinch straps on back of knees can be used to stabilize slip-in pads

• Externally mounted guide loops stabilize BLACKHAWK!® knee pads or other knee pads for outside-the-pants wear (1” or 2” width)

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich, nie wiem czy to pytanie juz bylo ale szukam jednej rzeczy. Pytanie brzmi czy w okresie 2003 - 2005 Irak operatorzy US Navy Seals uzywali helmow mich 2000 w koloze tan, czy uzywano innych i kladziono spray na nie w kolorze tan? Jesli jest taka rozmowa to poprosil bym o link albo jakis odnosnik.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

HPFU były noszone przez NSW, kiedy jeszcze nie było wystarczającej ilości AOR-ów.

 

Ja z kolei czytałem, że Crye jeszcze wtedy nie był gotowy produkować zestawów w AOR1 (cokolwiek to znaczy), ile w tym prawdy - nie wiem. Z kolei na aukcjach lgtkit na eBayu czytałem, że żołnierze narzekali na rozmiarówkę HPFU, która nie pokrywała się z rozmiarówką BDU.

Link to post
Share on other sites

Witam znawców tematu. Jestem świeży w temacie i robię gruntowny rekonesans, bo zakupiłem pory w AOR1 z tmc nie przeczytawszy wcześniej waszych opinii, no i faktycznie od rozpakowania razi zbyt dużym natężeniem barw. Moje pytanie jest takie czy ktoś próbował jakimś pomysłem je trochę wyblaknąć (myślałem o jakimś maczaniu w detergencie albo coś w ten deseń) lub jakkolwiek inaczej zbliżyć je do bardziej znośnych kolorów? Prane były już wielokrotnie i przeczołgane nieraz ale wciąż idzie to bardziej w jakąś brzoskwinię niż w piaskowy. Pytam bo mierzę siły na zamiary z wydatkami a nie planuję rzetelnej rekonstrukcji, po prostu podoba mi się aor1 i jak czegoś z tym kolorem nie wymyśle to nie kupie już nic tmc w tym kamuflażu. Docenię wszelkie pomysły lub doświadczenia, a jak już bedzie po zabiegach dam znać jak wyszło. Pozdrówki

Link to post
Share on other sites

Mogłeś je sprzedać jako nówki ;) Jak nic nie idzie to spróbuj może prysnąć trochę jakimś Krylonem czy czymś. Nie wiem jakie to będzie miało skutki, więc możliwe że bredzę. Myślę, że najlepszym dla Ciebie sposobem będzie po prostu kupienie Combat Set od Allwin'a (może jest drogi, lecz wykonanie i kolor wiele wiele razy lepsza niż TMC). Ja sam miałem CP od TMC lecz w MC. Wykonanie było straszne (o czym się pewnie dowiedziałeś) a Knee padsy wypadały bo większym zginaniu kolana...

Link to post
Share on other sites

Ano mogłem :icon_confused3: Dzięki za pomysł z Allwinem, jak najbardziej zapoznam się. Problem z knee padsami polecam rozwiązać paskami velcro, ja mam wszyte po dwa na każde kolano po bokach (nie góra-dół, bo tam ta czarna kształtka dostatecznie trzyma imo) 1,5cm szerokie wystarczą choć miejsca jest na dwukrotnie szersze. Wracając do problemu z kolorami jak na razie mam bluze bdu ze zbliżonego materiału na której w wolnej chwili zrobię testy z kilku rozwodnionych środków czystości, vanisha i sody oczyszczonej. Mam też na podorędziu scansol (chemia przemysłowa do usuwania powłok lakierniczych) i popróbuję z roztworem i glutem prosto z puszki. Nie chcę niczym psikać ani barwić, raczej doprowadzić do wyblaknięcia żeby to było permanentne i efekt był równomierny na całej powierzchni więc jakieś maczanki, wygotowywanie itd mi bardziej chodzą po głowie

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jestem świerzy w temacie sealsów ale próbuje się zabrać za stylizacje. Mam 2 pytania:

1. Czy używali kamizelki mbss czy jakiejś podobnej? Bo kupiłem replikę mbss z charakterystycznym rzepem na dole pleców a widziałem zdjęcia bez zapięcia.

2. Jaki pas taktyczny powinienem sobie sprawić? Czy lc3 używane z ładownicami w molle to błąd czy też tak robili?

Link to post
Share on other sites

1. Tak, EI/AI, odnośnie rzepa - nie wiem. czy używali podobnych - tak.

2. Najlepiej EI, LBT, rzadziej BHI, LC3 - tylko jako baza pod beltkit do lasu, ale przydałyby się do tego szelki SOE,LBT,BHI i ew. comfortpad. Pas taktyczny to szerokie pojęcie, niektórzy noszą 1 linię na rigger beltach, niektórzy używają ich tylko do zjazdów, a niektórzy "pas taktyczny" traktują jako część 2 linii - doprecyzuj.

 

Koledzy zaraz pewnie napiszą bardziej szczegółowo.

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o pas do którego mogę podpiąć jakieś ładownice czy torbę zrzutową jak na zdjęciu

30179108dg2.jpg

Nie o sam pasek do zjazdu. I mógł byś podać jakieś fotki do EI i LBT. nie mogę ich wygooglować.

DSCN0544.jpg

na tej fotce widać po prawej lc3 ale wydaje mi się że to szpej jakiegoś airsoftowca dlatego chciałem się upewnić co do tego pasa.

Link to post
Share on other sites

Ładownice i zrzut możesz założyć na dowolny pas :) pierwsza fotka, którą wkleiłeś była rozpracowywana na wielu forach. Myślę, że najtrafniej będzie wyposażyć się w "Duty Belt" EI. Ale z braku laku i kasy - użyj tego co masz, wszystko zależy jak bardzo chcesz być tró i pro :)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz się stylizować- chinole pomogą, flyye czy pantac robią fajne rzeczy, ale tylko do stylizacji gdzie będzie widać braki.

 

Na zdjęciu jest kilku żołnierzy Navy SEALs, ST-3 z Ar-Ramadi, kwiecień 2006. Po lewej stoi pierwszy SEALs zabity w Iraku, PO2 Marc Alan Lee. Na sobie ma kamizelkę MBSS Plate Carrier od Allied Industries, ładownice AI/Eagle Industries z pakietu MLCS , kamizelkę PACA ( wkłady SAPI i BALCS ) oraz plecak MAP z pakietu MLCS. 2 duże piaskowe ładownice to najprawdopodobniej kieszenie na box od M60 LBT bądź BHI. Buty- Merrell Sawtooth. Normalnie Lee nosił też Mk46/Mk48 ( też widać na "dachu" ). Co ciekawe jako jeden z nie wielu na swoim CQBR miał EOtech 552 a nie Aimpointa M2.

 

Wracając do szpeju- co chcesz konkretnie robić? Widzę standardowe podejście- kupiłem kamizelkę i chcę robić reko SEALsów tylko nie wiem jak się za to zabrać.

Link to post
Share on other sites

Właściwie nie upatrzyłem sobie nic dokładniej i na razie mam mało bo tylko kamizelkę z plecakiem mbss pełny d3c, hełm pasgt (który chyba też pasuje, mam jedno zdjęcie ale nie jestem pewien czy to seal czy ktoś inny z sof) i spodnie od woodlanda + jakieś treki na które mi wystarczyło. Info co kupić brałem głównie z militaryphotos. Ale mam już plan na replikę micha 2000, rękawice nomex, replike kamizelki paca i później złożenie emki. Chyba wystarczy :icon_biggrin: Nie będę się bawił w reko bo uzbieranie kasy potrwa u mnie baaaardzo długo.

Edited by gu-pifaj-fus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...