Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 737
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na kilku zdjęciach widziałem operatorów SEALS w pustynnym MARPATcie, czy DIGI2 nie pamiętam nazwy. Czy m różni się toto od MARPATa?

Czy używana jest może leśna wersja, bo kiedyś gdzieś czytałem, że jakąś ilośc MARPATa dostała również US Navy.

Różnią się nieco wzorem. Kolory są podobne.

Leśna podobno istnieje, ale przynajmniej ja się w internecie z nią nie spotkałem, tym bardziej w użyciu.

A US Navy MARPATy powszechnie dostaje dla swoich EOD i Corpsmanów działających przy USMC.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś może rozwiać moje wątpliwości bo miałem zagwostkę: Doszedłem że pan na zdjęcie ma kaburę Safariland'a a w niej M9 :idea: Mylę się czy mam racje ??? Jesli tak to wskazywałoby to że SEALs oprócz Mk23 i Sig'a 226 używają też M9 :idea:

photo%20gallery%2011.jpg

 

 

Znalazłem opis tego foto:

030806-F-7823A-003 Naval Air Station Fallon, Nev. (Aug. 6, 2003) — U.S. Navy SEAL (Sea, Air and Land) Team members secure a downed pilot for extraction at Naval Air Station (NAS) Fallon, Nev. as part of Desert Rescue XI. The exercise simulates the rescue of downed aircrew behind enemy lines enabling other aircrews to perform Combat Search and Rescue (CSAR) related missions as well as experiment with new techniques in realistic scenarios. Desert Rescue XI is a joint service CSAR training exercise hosted by the Naval Strike and Warfare Center. U.S. Air Force photo by Staff Sgt. Aaron D. Allmon II. (RELEASED)

 

Źródło:

http://silentpro.wordpress.com/page/8/

Link to post
Share on other sites

Lol miszczu zglos sie do wywiadu, moga potrzebowac kogos do analizy zdjec jezeli potrafisz na tak kiepskim zdjeciu po krzywiznie rekojesci potrafisz rozroznic pistolety ktore maja podony krztalt wspomnianego

357662_kj-m9-l.jpg

Sig%20226.jpg

 

MK18 byl na poczatku samym recieverem dopiero pozniej sie pojawil jako karabinek, wiec razcej nie kolba nie mogla zostac wprowadzona razem z MK18 gdyz pierwsze MK18 mialy kolby takie jak M4 do ktorych podpieto recievera. Kolba weszla do uzycia w okolicach 2002-2004 roku

Edited by Yunior_5
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wiem, że to nie temat o książkach, ale coś dla maniaków NS "must read-must have"! Można dostać tanio, nawet używane z amazona (tam dostałem swoją). Więc do rzeczy... Chodzi o: Seals: The US Navy's Elite Fighting Force by Mir Bahmanyar and Chris Osman. Całkiem nowa książeczka, niestety nie dla wszystkich, bo w języku angielskim. :mrgreen: Do obejrzenia macie zajawkę tutaj

Link to post
Share on other sites

Średnia pozycja.

 

Roy Bohem czy Orr Kelly napisali zdecydowanie lepsze książki. Osman i Bahmanyar trochę poszli na "o ile fotek kolorowych i wrzucimy kilka opowiastek dwóch marynarzy."

Generalnie dobre dla zapoznania się z tematem ale nic więcej, szkoda że tak mało opisów nt. działań pre-9/11.

 

Wartoś historyczna jest również średniawa. Dobry jest opis BUD/S i przemiany jakie zachodziły w NSWC przez lata, jak też opis z obu misji w Panamie i czym dokładnie są NSWDG i plutony SDV.

 

Fot dużo, zarówno z Iraku jak i Afganistanu (tu jest zdecydowanie plus) ale wątpię czy maniacy kamizelek i skarpetek się nacieszą. Autorzy (jeden SEAL drugi Ranger) popełnili kilka rażących błędów w kwestii innych formacji SOF (głównie US Army SF i 160th) co mnie troszkę dziwi jako że obaj wywodzą się z sektora SOF i wielokrotnie pracowali z ODAs i Night Stalkers, ale widać że 99% nacisku na treść to plutony SEAL i nic więcej.

(tutaj już opinia ludzi z którymi konsultowałem się w tej kwestii)

 

Miałem nadzieję że będzie więcej nt. SQT - zawiodłem się.

Miałem nadzieję że będzie więcej nt. Iraku niż tylko inwazja (ciekawe są komplikacje zwązane z funkcjonowaniem plutonów w owym czasie) Al-Rhamadi i Fallujah. Opowieści skupiają sie jedynie na postaci Osmana (weterana OEF) i SEAL snipera Doug'a (doświadczenia z Al-Rhamadi i Fallujah).

Afganistan po 2001 i 2002 ogranicza się do krótkiego opisu operacji Red Wing i treści oświadczenia gdy Lt. Mike Murphy pośmiertnie otrzymał CMOH.

 

Autorzy ukazują po części 'kulturę' panującą w plutonach SEAL. Więc spodziewam się że niedługo będziecie pstrykać sobie foty w sprzęcie z logiem Punishera na karabinach, hełmach i majtkach.

 

Jeżeli macie zamiar ją kupić to radzę za rok czy dwa gdy już znacznie zejdzie z tych 100 zł. Ja się skusiłem jedynie dlatego, że Empik oferował mi niezły rabat (opłaca się być stałym klientem :mrgreen: ) ale nadal zamieniłbym ją na nową książkę z np. wspomnieniami z czasów Wietnamu.

 

Posumowaując, to nie wydałbym 100zł. Lepiej dorwać książki traktujące o czasie gdy krystalizowała się koncpecja użycia Navy SEALs.

 

Tyle odemnie. Miłej lektóry.

A jeżeli już macie zamiar skanować foty z książki i umieszczać je w necie to zróbcie to na dobrym sprzęcie :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Widzę, że "Mały Ptaszek" przedstawił ciekawą i sensowną recenzję! Co do ceny, jeżeli macie możliwość ściągnięcia tej książeczki z zagranicy lub macie duże pokłady cierpliwości, można ją dostać naprawdę tanio. Ja swoją (używaną) kupiłem na amazonie, ale zamawiałem dodatkowo inne książki, więc wyszło mi ok. 13-14$ z przesyłką, ale ostatnio widziałem ją w jednym z londyńskich Oxfamów za 4,5£! Więc można! Teraz każdy ma kogoś gdzieś na wyspach, więc tylko szukać! A co do Punisherowych czaszek - Kubuś w szpeju wujka:

050120091859ck1.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak dla mnie jakiś otyły SF (pamiętacie Bones'a??), nie wyobrażam sobie by ten gość spełnił wymagania BDU, poza tym wygląda mi na 40+ lat a wg. wymagań NAVY na SEAL'sa mogą startować mężczyźni w wieku 28 lat lub mniej (ew. wyjątek 29 i 30 lat w wyjątkowych okolicznościach). Nie wierzę, by się utrzymał w służbie tak długo taki dziadek. No i gdzie mk. 18? Może EOD jakiś w opiętym na brzuchu Cirasie! :mrgreen: Skąd ta fota będzie łatwiej?

 

 

ps. mógłby zgasić tego siurka bo mu w pachę świeci :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...