Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jednostki antyterrorystyczne polskiej policji (SPAP/WR/BOA/CBŚ/GRS/SAT)


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Tak się zastanawiam, jak powinna wyglądać prawidłowa praca z długą bronią w czasie zatrzymania podejrzanego (chodzi o obezwładnianie i skuwanie) tak aby nie doszło np do schwycenia przez podejrzanego broni i próby zabrania. Szukałem (pewnie słabo) filmów gdzie skuwają kogoś. Tu np. nie ja jako takiego "odizolowania broni" od obezwładnianego:

 

Co sądzicie na ten temat ?

Edited by piorun975
Link to post
Share on other sites

Zobacz tu. Myślę, że jako tako nie odizolowują jej a starają się ją trzymać przy ręce zatrzymanego. Podejrzany musi wykonać nienaturalny ruch żeby ją chwycić, a co dopiero skierować w inną stronę - w takich przypadkach wystarczy szturchnięcie lufą w bark.

Dzięki, lubie takie materiały :)

 

Myślę, że chwytanie za broń f-sza pododdziału antyterrorystycznego w czasie realizacji przez zatrzymywanego jest OSTATNIĄ rzeczą jaka przychodzi mu wtedy do głowy :teeth:

Zgadza się, nie mniej jednak chciałem poznać tajniki jak się przed tym bronić, sposób przedstawiony na filmie jest dla mnie sensowny.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o kontrolę broni długiej przy zakładaniu kajdanek to można to rozwiązać na kilka sposobów. Jednym z nich jest kontrola rąk zatrzymanego i swojej broni tak jak jest na tym filmie.

 

Można też prowizorycznie wykorzystać worek zrzutowy w którym broń będzie odseparowana od zatrzymanego ale jednocześnie jej ewentualne ponowne dobycie jest utrudnione.

 

Są też specjalne uchwyty na broń, miękkie z rzepem lub sztywne w kształcie litery L które również nam przytrzymają broń przy kamizelce

 

http://www.first-spear.com/images/D/IMG_6441_punisher.jpg

 

Np taki

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Prosiłbym o pomoc w identyfikacji sprzętu tych dwóch przemiłych panów z WS CBŚP & WZD BOSG :)

U7Hisaz.jpg

 

CBŚP:

H&K UMP-45: Aimpoint, chwyt pionowy, latarka Surefire?

Spodnie Currahee GR-W Multicam

Kurtka Multicam Smock

 

WZD BOSG

H&K UMP-45:EOTech , chwyt pionowy, latarka TLR-2?

Kombinezon NFM BOA

Kamizelka ze stajni NFM

Hełm MICH firmy?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...