Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Yahalom

Jednostki antyterrorystyczne polskiej policji (SPAP/WR/BOA/CBŚ/GRS/SAT)

Recommended Posts

Kreator. http://kreatortorun.pl/

Rozmawiałem kiedyś z gościem z SO i mówił, że pomagali przy projekcie. Dla nich to żadna konkurencja, bo mają swój model w ofercie (który odszywany jest ze "światowych" materiałów więc swoje kosztuje), natomiast policja nie do końca była zainteresowana aż taką inwestycją  ;)

Ciekaw jestem czy testy czy już kupione na stałe. Nie jestem ostatnio na bieżąco w temacie. Skorpiony i HK w zestawie. Zawsze mnie zastanawia po co mieszać rodzaje amunicji i magazynków.

9x19 miewa trochę szersze zastosowanie niż 5.56 ;)

Scorpiony w sam raz mogą posłużyć jako nowocześniejszy zamiennik HK UMP czy wysłużonych Glauberytów albo UZI (!!!) ;)

Jeżeli chodzi o to co zastąpią, to domyślam się. Na pewno to krok w przód - nowsza i lepsza konstrukcja.

Wiadomo, że nabój 9mm ma inne właściwości niż 5,56mm, chodzi mi o kompatybilność podczas działań. O tym pierwszym pomyślałem widząc fotkę.

Nie mi oceniać co im potrzebne, możliwe, że wychodzą z tego samego założenia które Ty przedstawiłeś.

Nowy i nowoczesny sprzęt cieszy :)

Wydaje mi się, że z kompatybilnością nie ma problemu - kiedyś przecież "realizacja" działała w zespołach X PM'ów + 1/2 AKMS (później np. G36 czy 416) jako broń wsparcia i dawano radę. Obecnie w czasie działań panuje raczej unifikacja - czyli albo wszyscy z HK416, albo same PMy.  

Zespół eskortujący (np. doprowadzanego na czynności klienta z eNką) nie musi być obwieszony HK416 z PEQ i granatnikiem podlufowym :D Wystarczy kilka długich jednostek 9x19 ;)

W czasach PMów i AKMSów nikt nie myślał o kompatybilności, cieszyli się, że coś mają ;) Jeżeli założyć w ten sposób co mówisz to tak, jakoś uznałem, że 416tka musi być na pokładzie.

z24671229Q,20-10-2018-Krakow---Cystersow

Kamizelka pana po prawej? JPC czy jakaś jego wariacja? (naramienniki mają inny kształt)

Edited by Bober00