Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zdjęcia stylizacji i z imprez


Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szeregowy 2nd ID w końcu sierpnia podczas walk o Brest. Krwawe walki trwały przez ponad miesiąc aż do 19 września i okupione zostały wysokimi stratami po obu stronach walczących.

Żołnierz umundurowany jest w mundur M42 Frogskin- eksperymentalnie użyty podczas walk.

Pod spodem założone ma:

Wełnianą koszulę M37 oraz wełniane spodnie M37.

Na nogach nosi buty Service Shoes a na nich opinacze M38.

Na głowie znajduje się hełm M1 ze stałymi uszami, tzw. Fixed Bale.

Żołnierz został wyposażony został w samopowtarzalny karabin M1.

Pas M23 odcieniu OD#7 podtrzymywany jest przez szelki M36. Do pasa przymocowana jest saperka M43 w pokrowcu M43 również w odcieniu OD#7, manierka M43 w pokrowcu M10 OD#3, bagnet M1 w pochwie M7 oraz pokrowiec M42 wraz z opatrunkiem w metalowej puszce.

Do przenoszenia dodatkowych ładowników z amunicją ma przewieszony przez ramię bandolier w kolorze OD#7 oraz torbę M1 na granaty.

dh8prd.jpg

210f0w7.jpg

Edited by kuba23k
Link to post
Share on other sites
nie żebym się przy....ał ale zapomniałeś dodać p.n.e. (2012 p.n.e.) hihi patrząc na takie foty żałuje że skończyłem z typowym asg

 

No ale ta fota to akurat z ASG nie ma za wiele wspólnego prócz repliki HK416.

 

Nie ważne,że temat dotyczy IIWŚ..Kupcie sobie większe te kamizelki bo trochę komicznie wyglądacie z cummerbundami pod pachami: P.

 

A chciałbym zapytać czy wiesz jak sie dobiera rozmiar kamizelki ? Bo z pewnością wyznacznikiem nie jest wysokość cummerbounda tylko dopasowanie rozmiaru i umiejscowienia płyty balistycznej na klatce piersiowej.

 

P.S. Odnośnie WW2 to posrały mi się tematy :P

Edited by Cervantez
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

To ja podlinkuję niedzielną lekcję historii Muzuem 2WW- tym razem operacja 'Nordwind' (do opisu całości, włącznie z dioramą bitewną gdzie Pantera, Sherman i Hetzer na poligonie/ strzelnicy Czapla w Lublewie odsyłam na stronę lub profil FB Muzeum)

My mieliśmy okazję wyjątkowo porobić za Jankesów- mimo że czułem się jak farbowany lis, to jednak przednia zabawa i mundury w istocie hiper praktyczne i wygodne. Scenka na Papierni reżyserowana samodzielnie- ze Stuartem w tle :)

 

Autorem zdjęć Marta- nasza nowa kontraktorka (choć spokrewniona z Shannonem od dawna)

 

https://plus.google.com/photos/106583185837125786156/albums/6114174450351573265?banner=pwa

Link to post
Share on other sites

:-) ZSRR w jedną stronę importował Shermany i buty, a w drugą eksportował kałachy. - Stąd u Amerykanów.

 

A zdjęcia super. Fajnie, że pogoda dopisała i był śnieg.

Gor jako Amerykanin wgląda super.

 

Kałach, czy obijające się o tyłki plecaki, to drobiazgi.

Link to post
Share on other sites

Kałasze na reko bardzo często się spotyka, przecież chodzi o to żeby zrobić roz***rdol dla publiczności. Lepiej ukrycie walić z kałasza albo vz. 58 niż wszyscy z odlewami albo deko i krzyczeć "pew pew" :) Też byłem przebrany w mundur amerykański mimo ,że to nie mój okres historyczny (dzięki Big Red One). Impreza bardzo fajna, na zdjęciu się załapałem jak spieprzam przed flammenwerferem :P

Link to post
Share on other sites

Ależ nie przeczę Szanowni Państwo, ze lepiej tak huczeć-buczeć, niż w grobowej ciszy walczyć z Niemcami. Wszakższe nie tylko Jan Kos, ale też polscy spadochroniarze podczas akcji "Liść Dębu" używali tejże zabawki. I doceniam wysiłek, wkład itd. Zdjęcie Stuarta w śniegu - zacne. Ale zdjęcia Flammenwerfera to jest to!

Link to post
Share on other sites

Owszem Nant, ale póki co w cyrku widziano też babę z brodą. Jak z wyjątku zrobi się reguła- uznam argument za bezpodstawny :icon_wink: Póki co jeśli Kałach strzela zza budynku lub z lasu,a koszt amunicji jest bardzo przystępny, to wciąż jest doskonałą alternatywą dla gazówki, a repliki i odlewy bije na łeb. PAKów nie liczę, bo póki co nielegalne, a i ammo drogawe.

 

Przyznam że Stuart wyjeżdżający z dymu świecowego to mea culpa- na wszelki wypadek puścilim wici żeby nikt się nie wplątał pod gąski. Tak czy inaczej ujęcie Marty jest mega. Nieszczęsny plecak Sybira na dupie i niespasowany beltkit był efektem zmiany na ostatni moment i jeśli się wpatrzyć w zdjęcia zrobione po pierwszej pół godzinie w polu widać, że popodciągane a haver odłożony został do kanciapy.

 

Z przykrością stwierdzam Cortes, że hamburgerski szpej jest mega wygodny i praktyczny-tym bardziej dla waleni (a spotkałem na inscenizacji paru chłopaków znacznie 'szczuplejszych' ode mnie).Nawet mi się spodobała rola Sardża Gora z gumą do żucia i szerokim teksańskim zaśpiewem :icon_biggrin: TFU! A niech to!

Edited by Gor
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • Domin007 changed the title to Zdjęcia stylizacji i z imprez

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...