Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Przypominam, AR11 jest w kalibrze 6mm airsoft, nie airgun. To nie wiatrówka !!

a to nie forum wiatrówkowe.

 

W kwestii merytorycznej max sensowna waga kulki do AR-11 to 0,28g.....

Pokaz, gdzie napisalem, ze AR11 to wiatrowka, albo ze to jest forum wiatrowkowe.

0,43g beda lepsze od 0,28g przy tej mocy.

Tak sie sklada, ze strzelam do tarcz, i uzywam do tego replik asg, a nie wiatrowek.

Edited by pablo79
Link to post
Share on other sites
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pokaz, gdzie napisalem, ze AR11 to wiatrowka, albo ze to jest forum wiatrowkowe.

0,43g beda lepsze od 0,28g przy tej mocy.

Tak sie sklada, ze strzelam do tarcz, i uzywam do tego replik asg, a nie wiatrowek.

A czy te repliki mają HU czy nie? Bo wydaje mi się że mimo ogromnej mocy brak hop - up'a przyczyni się do tego, że cięższe kulki będą po prostu lądować bliżej niż lżejsze. Poza tym kris3k chyba wie co mówi, w końcu strzelał z tego "czegoś" ;)

Link to post
Share on other sites

-=treść skasowana=-

Raz jeszcze: proszę darować sobie dyskusje o etyce, sensowności tej repliki i innych duperlach... Temat jest O REPLICE a nie o tym czym kierowała się się firma tworząc ją.

Karabinem strzela kulkami 6mm BB więc uznajemy że jest karabinkiem ASG. Kropka.

Posty offtopic będą kasowane.

Chopin

Edited by Chopin
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Cześć,

Artur z broń i amunicja używa HP - zadowolony :) poproszę go o jakąś krótką opinię.

 

P.s.

Są już dostępne typowe M'ki z modyfikacją wewnętrzną taką samą jak w AR11 - również 6mm only - semi/full auto.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ściszenie repliki jest w miarę możliwe. U mnie daje radę tłumik Madbull Gemtech Halo. W środek tłumika włożyłem jeszcze sprężynę tak jak ma to miejsce w tłumiku do UZI WA. Dźwięk wystrzału został wyraźnie stłumiony, jednak pracę mechanizmu ciężko jest wyciszyć tłumikiem. Wg. mnie RAM pięknie brzmi w pomieszczeniu zamkniętym, bez tłumika :). Aha, strzelam z AR-12Rb czyli M4.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przymierzałem RIS CA i P&J. Po odpowiednich przeróbkach by weszły, ale nie ma szans żeby przypasowały po wyjęciu z pudełka. A poza tym są zestawy RIS dedykowane do RAM :).

 

Co do komory HU jeśli byś się uparł to pewnie by Ci się to udało, ale wiązało by się to z przerobieniem lufy, komory a może nawet odpowiednimi pracami nad lower reciverem. Ale po co HU? Żeby zepsuć celność?

Link to post
Share on other sites

Gram na RAM METS a to w 90% to samo z konwersją bezłuskową, czyli podobną

Uzywam do zasilania HP , bo moim zdaniem to najlepszy sposób zasilania. Z jednej butli przy semi wyszło mi około 300 strzałow. Stabilnośc i zasięg na Hp jest stały w osiagach

Dla porownania

1. butla HP 3000psi - 300 strzałów

2. R-tuba 2x12g CO2 - 60-90 strzałow

 

biorac pod uwage wrażliwość CO na temperaturę to HP jest słusznym rozwiązaniem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Zarówno Union jak i Upadly_skaut mają rację. Tzn w zimę mini HP na lato 88g jest OK, jednak nie widze sensu stosowania dwóch różnych systemów zasilania, lepiej grać cały czas na HP... jak to mawia kolega Jaber - "urywa dupe" :D

Kwestia wyglądu, może to przeszkadzać tylko tym, którzy lubią wyglancowane repliki na wysoki połysk - pełna lanserka :) Natomaist istotniejsze jest maskwoanie, rozbcie kształtów charakterystycznych dla broni - czyli szmaty, taśmy maskujące, jakieś siano, farbki etc - wtedy większa kolba, ani butelka HP nikogo razić nie będą -bo ich nie będzie widać. Już prawie dwa lata eksperymentujemy z RAM'ami, czy to na farbę, czy asg - jedynie HP ma sens.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Na razie radzę sobie z CO2 świetnie :). Mam dobrą powtarzalność. Na kulkach 0.35 ostatnio miałem wahania o 7 fps największe więc jestem bardzo zadowolony. Była temperatura 10 C +/- 1 i sprawdzało się świetnie. Krisek pewnie się orientujesz. Jak wygląda sprawa w włożeniem dłuższej lufy? Ma to jakiś sens, zwiększa widocznie celność/ zasięg? Bo jednak przy tej lufie którą mam w M4 może dałoby się coś jeszcze podciągnąć :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wyturla się tylko pod koniec maga, gdy sprężyna maga jest już niemal zwolniona.

Utrzymanie kulki w komorze ejst rozwiązane poprzez minimalne wgłębienie w górnej ściance elementy który wchodzi do gniazda maga - coś jak komora HU - kulka z pełnego maga zostaje w to zagłębienie dociskana siłą spężyny maga - dlatego jeżeli mamy pełny magazynek, półmaga a anwet jeszcze mniej, to kulki się nie wyturlają.

 

W konwersjach łuskowych z HU to właśnie podklejona gumka trzyma kulki przed wyturlaniem.

 

P.s.

Zapraszam do lektory najnowszego numeru "Broń i Amunicja" - jest tam dobrze napisany - 4stronnicowy artykuł na temat RAM AR11

Link to post
Share on other sites
Zapraszam do lektory najnowszego numeru "Broń i Amunicja" - jest tam dobrze napisany - 4stronnicowy artykuł na temat RAM AR11

 

Artykuł nie jest w całości poświęcony AR-11. Sporo miejsca przeznaczono na opis RAMów jako takich, porównaniu RAMów z elektrykami oraz kwestii fpsów.

Link to post
Share on other sites

Ale całościowo sam artykuł nie jest taki zły i uważam, że wart zapoznania :)

Mimo, że interesuje się RAM-ami od jakiegoś czasu i staram się maksymalnie sporo o nich przeczytać, obmacać i popróbować to i tak znalazłem parę spraw, które mnie zainteresowały.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...