Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASG w TVN


Guest loscar

Recommended Posts

  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pan Instruktor dla mnie gadał jakieś niekontrolowane bzdury. Mam u siebie w sklepie replike Waltera CP99, naboje CO2, 4,5bbs, blow back. Wygłada jak prawdziwy, waży jak prawdziwy, obsługuję się go jak prawdziwego. Jego też pomalują? Nie. Pomalują glock'a KWA.

Link to post
Share on other sites

Witam ,

 

 

 

 

OJ Szefie Redaktorze co Ty nie powiesz przy łączu 2 mb ladowal sie Wumasg przez 2 minuty LOL . Ja się boje jednego , że to właśnie TVN podsunęła pomysł jakimś trepą z bloków ,kupią se tanie repliki i zrobią jakiś syf

 

 

 

 

 

Pozdrawiam ,

 

 

 

Fizia

Link to post
Share on other sites

Ciekawe jak to się zaczęło... TVN znalazł ASG czy na odwrót.

Dla mnie porażka!

 

Miałem okazję wziąć udział wraz z ekipą w reportażu w ostatnim czasie i odmówiłem... życie w cieniu wydaje mi się spokojniejsze.

 

Nie wiem, może jestem nie na topie i jakiś zacofany...

Link to post
Share on other sites
Nawet i obiektywnie było, chociaż to, że "replika może służyć do przestępstwa" trochę denerwowało, bo wszystko może do niego służyć.
Nie było obiektywnie. Było bardzo obiektywnie w kierunku broń to ZŁO i wszystko co wygląda jak broń to ZŁO. Instruktor strzelectwa gadał bzdury, że replika działa dokłądnie[/b] jak broń ostra, nie do odróżnienia, zastosowanie replik do przestępstw - ok, obiektywne, ale już stwierdzenie, że to właśnie repliki nieodpowiednio zastosowane mogą służyć popełnieniu nie.

 

- różowe rękojeści :D - bez przesady, repliki mają być też zakamuflowane w lesie i w budynkach, a to raczej im nie sprzyja ;).

 

Co do końcówek luf się zgadzam, mogłyby być pomarańczowe ;).

Zobaczymy czy się będziesz śmiał jak faktycznie tak będzie.

 

I co, uważasz że lepiej by było jakby o zdanie zapytali panią Jadzię ze spożywczaka i małego Jasia który się strzela z kolegami na podwórku? Nie rozbrajaj mnie... Chłopaki z warriora pokazali się bardzo pozytywnie i za to im chwała.
Ta, będziesz wiedział komu dziękować za pomarańczowe repliki. Ciekawi mnie jedna rzecz - kto przyszedł do kogo.

 

Dla mnie jest to porażka, kompromitacja TVN, jakiegoś wielkiego speca
Kompromitacja TVN? Dlaczego? To normalny ich program. Dla mnie porażka i kompromitacja kogoś zupełnie innego.

 

ale jak dla mnie pomysł rejestracji nie jest do końca głupi - przestanę się potykać na zlotach o 14latków
Nie da się rejestrować replik. Jedyną szansą jest rozwiązanie w stylu Angielskim - rejestracja osób. Tylko czy za tym nie pójdą restrykcje co do miejsc strzelań?

 

jak dla mnie to Capri i przyjaciele zrobili co mogli z ich strony, ale jak widać nie o zabawę TVN chodziło, a o nasze zabawki. Foka, o ile wiem, to nikt sie nie pchał przed kamerę, a jeśli już, to lepiej, żeby to był ktoś taki jak np. Capri czy Dzikki niż... ktoś przypadkowy
Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Nadal trzymam się zdania, żeby trzymać się od pismaków z daleka. Dzikki gadał fajnie i co? I nic. Bo przeciętny widz zapamiętał broń bez pozwoleń dostępną dla każdego, i że zabawki należy pomalować na pomarańczowo to wtedy będzie bezpiecznie.

 

Jedyne programy jakie mają jakiekolwiek szanse pokazać coś pozytywnie to kiedy dziennikarz bierze udział w strzelance i mówi do kamery "fajnie się bawiłem". Jak powie "nie, my pokręcimy z boku" to uciekać z krzykiem.

Link to post
Share on other sites

od dziś przestępcy i mafie będą malować w prawdziwej broni końcówki na czerwono aby policja myślała że to repliki XD (tak jak napisał kumpel na forum elbląskim)

 

normalnie ten reportaż to żal, a z dziećmi to totalne przegięcie

Link to post
Share on other sites

Jeżeli faktycznie jest tak jak opisuje to redaktor, to przepraszam bardzo ale powinniśmy zakazać sprzedaży samochodów, noży kuchennych, kastetów, kii, oraz wszystkiego innego co wiąże sie z rozbojem lub okaleczeniem...

 

Szukanie sensacji tak by to można było określić.

Link to post
Share on other sites

Panowi redaktorowi zdaje się oczy zaświeciły na widok ruchomego zamka w gazowym Glocku (to jest replika, sprężynowy już nie ;)) i wyszło "jak w prawdziwym". I to nawet pan instruktor podkreślił, że zupełnie jak w prawdziwym, no to znaczy, że zupełnie ;)

 

Jakby to miało jakiekolwiek znaczenie, poza negatywnym dla przestępcy w przypadku użycia.

 

Ale powiem Wam jedno... TVN swój cel osiągnął. Nawet nasz serwer obciążacie :F

Dobra to przerzucamy się na ich serwer, zrobimy takiego laga jakiego jeszcze w życiu nie widzieli :wink:

 

Dobra koniec żartów, nie walcie tam zbyt dużo komentarzy bo sobie pomyślą że osiągnęli zajebisty sukces i będą dalej ciągnąć temat. :F

Edited by DeAtH
Link to post
Share on other sites

Nadzieja w naszym sejmie, który pracuje, jak pracuje :D.

Oczywiście od programu do jakiś zmian w prawie długa droga. Inna sprawa, ze takie gadanie wk...... człowieka, który bawi się w ASG, strzela z ostrej broni i znam jak wyglądają kwestie bezpieczeństwa w bankach.

 

Foka trochę przesadzasz, ja byłem na tej strzelnce z TVN. I rozmawiałem z Dzikkim. To TVN szukało kontaktu, dobrze, że trafiło do Capriego i Dzikiego. Gorzej, jak by trafili na kogoś młodszego i nie znającego zasad. Pytanie tylko, czy TVN dało materiał do autoryzacji.

A reszta, czyli taki a nie inny dobór wypowiedzi panów z policji i z legii (specjalnie z małej litery, adekwatnie do poziomu wypowiedzi), no to co tu dużo mówić... super profesjonaliści - mega pr0 :D

Link to post
Share on other sites

dla mnie podstawowym błędem tego reportażu i numeru z glockiem na tablicy rozdzielczej było to, że nie powiedzieli ani słowem o tym że takie przypadki są uwzględnione w zasadach naszej organizacji i są tępione w zarodku.

 

W sumie pomysł malowania luf kompletnie mija się z celem, bo jak ktoś bedzie chciał to wykorzystać do napadu to albo przemaluje, albo urwie jakiś plastikowy badziew który bedzie do niego przyczepiony.

 

Co do rejestracji zabawek to się nie wypowiem xD to tak jakby rejestrować każdą wiatrówkę, prowadzić spis wystrzelonych kulek, albo jeszcze lepiej żeby kulki do ASG były wydawane ze specjalnego magazynu amunicji xD

 

żal.pl

Link to post
Share on other sites

Skoro już taki material był to moze powinni zrobić anty materiał.

 

Pokazać panu istruktorowi komentarze z forum WMASGu a jedna wybrana osoba powinna zdementować bzdury.

 

Że do przetępstwa może też być wiatrówka albo gumowa antrapa treningowa.

 

Że repliki niedziałaja identycznie jak ostre,podobnie ale nie ttak samo bo w srodku mają inne częsci...

Link to post
Share on other sites

Jeżeli faktycznie jest tak jak opisuje to redaktor, to przepraszam bardzo ale powinniśmy zakazać sprzedaży samochodów, noży kuchennych, kastetów, kii, oraz wszystkiego innego co wiąże sie z rozbojem lub okaleczeniem...

 

Szukanie sensacji tak by to można było określić.

Po co, przecież można pomalować końcówki na czerwono.

Link to post
Share on other sites
Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Nadal trzymam się zdania, żeby trzymać się od pismaków z daleka. Dzikki gadał fajnie i co? I nic. Bo przeciętny widz zapamiętał broń bez pozwoleń dostępną dla każdego, i że zabawki należy pomalować na pomarańczowo to wtedy będzie bezpiecznie.

 

Czyli dalej uparcie twierdzisz, że byłoby lepiej, żeby pismaki z TVNu gadali nie z Dzikkim, a z grupą 14-latków, których by wyciągnęli z okolicznego lasu na poczekaniu? Reportaż jest robiony z odgórną tezą i dla tego "dziennikarza" mogło by być wszystko jedno czy pojawi się tam komentarz środowiska. Uważam, że wypadło by jeszcze bardziej negatywnie, gdyby ta chałturka nie zawierała wywiadu z ludźmi z naszego grona. Chłopaki pokazali że są na poziomie i ich wypowiedzi na pewno nie zaszkodziły wizerunkowi airsoftu.

Edited by Kamil
Link to post
Share on other sites

Z powodów czysto technicznych replik nie da się rejestrować. Możecie o tym zapomnieć. Żeby coś zarejestrować to coś musi mieć cechę identyfikacyjną, np numer. Repliki w większości nie mają. Numery (albo inne cech identyfikujące) musiałyby być na wszystkich istotnych elementach.

Link to post
Share on other sites

Nie było obiektywnie.

Kompromitacja TVN? Dlaczego? To normalny ich program. Dla mnie porażka i kompromitacja kogoś zupełnie innego.

Sorry Foka... Może żyłem jeszcze w czasach kiedy TVN wydawało się najbardziej obiektywną stacją... Nie wiem. Nie spodziewałem się aż takiej jazdy...

Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Nadal trzymam się zdania, żeby trzymać się od pismaków z daleka.

Dobrze prawisz - dać ci piwa...

 

EDIT:

Jeżeli faktycznie jest tak jak opisuje to redaktor, to przepraszam bardzo ale powinniśmy zakazać sprzedaży samochodów, noży kuchennych, kastetów, kii, oraz wszystkiego innego co wiąże sie z rozbojem lub okaleczeniem...

 

Szukanie sensacji tak by to można było określić.

 

Jeżeli dobrze pamiętam, to sprzedaż kastetów jest zabroniona...

Link to post
Share on other sites
Czyli dalej uparcie twierdzisz, że byłoby lepiej, żeby pismaki z TVNu gadali nie z Dzikkim, a z grupą 14-latków, których by wyciągnęli z okolicznego lasu na poczekaniu?
Uważam, że nie miałoby to najmniejszego znaczenia dla ogólnego wydźwięku reportażu.
Link to post
Share on other sites

Końcówka lufy... hmmm...

 

rozumiem, że będą sprzedawać również różowe tłumiki ;p Taki snajper z różowym tłumikiem.... to jest to... :killer:

 

:wink:

 

"broń" i "naboje" też średnio dobrze mogą się kojarzyć...

Edited by scorpix
Link to post
Share on other sites
Guest loscar

Instruktor instruktorem, ale najwiękasz kompromitacja to straż miejska nie reagujaca na broń lezącą na wierzchu no i policja: "to napewno strzela i lufka dosyć szeroka " :poddanie: .

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...