Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASG w TVN


Guest loscar

Recommended Posts

  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Albo mi się wydaje, albo umieściłem już tutaj link do tego reportażu...

 

Co do tych końcówek, ja tylko dywaguję, podejrzewam, że jeśli mieliby to wprowadzić, to bym z tą, a fe, końcówką, biegał...

Edited by Garam
Link to post
Share on other sites

Proszę Cię, nie porównuj więcej malowania zabawki do wsiadania po pijaku do samochodu...

A jak to różnica?

Jezeli prawnie zabronione będzie posiadanie nieoznaczonej repliki, to nie ma żadnej, poza wysokością kary. Kropka.

Zrozum to w końcu.

No to na czerwone lufy zrobimy czarne nakladki i nikt się nie czepi prawda towarzyszu Króliku??

Prawda, towarzyszu Arturze. W końcu przepisy są po to, aby je łamać.

 

Naprawdę, przestaję się dziwić, że społeczeństwo coraz bardziej dziczeje i dochodzi do coraz większych przegięć. No bo jak tu się dziwić, skoro młody człowiek już szuka obejścia przepisu, pomimo, że nikt nawet nie pierdnął o jego wprowadzaniu?

Dziś oleje znakowanie repliki, a jutro? No bo jak raz się uda, to czemu drugi nie spróbować?

Link to post
Share on other sites

(...)

 

Naprawdę, przestaję się dziwić, że społeczeństwo coraz bardziej dziczeje i dochodzi do coraz większych przegięć. No bo jak tu się dziwić, skoro młody człowiek już szuka obejścia przepisu, pomimo, że nikt nawet nie pierdnął o jego wprowadzaniu?

Dziś oleje znakowanie repliki, a jutro? No bo jak raz się uda, to czemu drugi nie spróbować?

Bo bezstresowe wychowanie o którym się tyle słyszy w naszym kraju od wszelkiej maściu naumianych ludzi?? Ja dostałem wiele razy w ciry w tym i pasem na dupe i się nauczyłem )jak pewnie czesc forumowiczów która miała szczęście wychować sie stresowo). Poprostu czuje się pewien respekt dla pewnego porzadku świata jaki istnieje.

Link to post
Share on other sites

Jakież to polskie...

Znasz może patenty na unieszkodliwienie fotoradaru, policyjnego alkotestu albo obejścia innych przepisów?

 

 

Fotoradar da się obejść specjalnym sprayem który prześwietla zdjęcie na tablicy rejestracyjnej..

Alkotest jest z załozenia niedokładny..ale proponuje nie wsiadać za kierownice po BROL)..

 

jakie jeszcze przepisy masz na mysli?

 

to tak dla rozluźnienia ;-)

Link to post
Share on other sites

Bo bezstresowe wychowanie o którym się tyle słyszy w naszym kraju od wszelkiej maściu naumianych ludzi?? Ja dostałem wiele razy w ciry w tym i pasem na dupe i się nauczyłem )jak pewnie czesc forumowiczów która miała szczęście wychować sie stresowo). Poprostu czuje się pewien respekt dla pewnego porzadku świata jaki istnieje.

 

Zgoda w 100%, ale robi się offtop.

Link to post
Share on other sites

ehh, lipa totalna. Kolega do mnie dzwoni mówi: "włączaj TVN w uwadze jest o asg!! " Myślę o w końcu zainteresowali się jakimś ciekawym tematem włączam a tu patrzę... i słucham z uwagą jak "instruktor" mówi żeby zamki może na różowy? - szkoda że nie futerko, może z norek? :roll: W USA co 4-a osoba ma broń ostrą! Niektóre dzieci również ją mają. Więc ja się nie dziwie dlaczego tam to wprowadzają. W Polsce asg nie jest tak popularne żeby dresy czy jakieś wypierdki małe biegały po osiedlu i strzelały do ludzi. Taka czerwona plamka tylko szpeci całą "radochę/zabawę". Co dopiero różowy zamek.

 

Nie wiem po co ten reportaż był naprawdę, myślę że rządzący zachowają trzeźwy umysł i podejdą do tego z dystansem. Szkoda tylko że TVN tak to przedstawił myślałem, że będzie zupełnie inaczej.

 

 

Pozdrawiam. :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

No to wrócę do tematu. Czy była jakakolwiek inicjatywa wewnętrzna na legalizacje(wprowadzenie norm\prawa) w tym temacie która by wypłynęła od środka czyli ze środowiska ASG?

Jeśli tak to proszę o jakieś info.

Jeśli nie to może warto choćby zarys takiej ustawy zaprojektować zanim zrobią to osoby które po pierwsze będą chciały kompletnej delegalizacji a po drugie zrobią to po jakimś wypadku\napadzie z replikami airsoft.

Na początek proponuje założyć choćby wątek w którym wyłącznie na takie tematy by się rozmawiało. Czy jest tu jakiś prawnik-pasjonatASG? :D przydałby się ktoś co potrafiłby to w poprawnie zredagować.

 

To taka luźna propozycja

Edited by Alul
Link to post
Share on other sites

Idiotyzm. Armageddon. Ragnarok. Sku@#$%^!yny z tej pie#$%*&nej UWAGI szukają taniej sensacji. Po obejrzeniu reportażu poczułem sie jak potencjalny przestępca który w najmniej oczekiwanym momencie bierze replikę i wchodzi do banku. Materiał piętnujący ASG. Zaraz politycy sięgną nam na karku i wymyślą jakieś bzdety utrudniające nam życie. Wszystko po to bo trzeba na kimś zrobić pieniądze.

Link to post
Share on other sites

@Alul: tak była o tym mowa niejednokrotnie. Niejednokrotnie też były próby ukonstytuowania naszego środowiska w postaci ogólnopolskiego stowarzyszenia, ale jak to w naszym kraju bywa, dopiero realne zagrożenie środowiska zmobilizuje je do zjednoczenia. Inaczej każdy woli sobie rzepkę skrobać i po swojemu. Albo pod wpływem impulsu o charakterze zewnętrznym, albo osobowym powstanie takie stowarzyszenie, albo do tego czasu będzie na tyle lokalnych stowarzyszeń, że w końcu ktoś spróbuje je połączyć w jeden twór-porozumienie.

 

Tak czy inaczej jeśli do czasu owego zagrożenia (bo na razie go nie ma) nie powstanie owe stowarzyszenie, to i tak nie stanowimy już kompletnie marginału społeczeństwa i zakładając fakt posiadania pewnych sprzymierzeńców jakąkolwiek walkę się podejmie.

 

Póki co, nie dramatyzujcie. Dziwi mnie, że tyle ludzi nie widzi co tak naprawdę pokazał materiał. My jako my zostaliśmy pokazani normalnie. To w naszych zabawkach tkwi sensacja dla Uwagi.

Link to post
Share on other sites

To w naszych zabawkach tkwi sensacja dla Uwagi.

Tak czy inaczej jak zdelegalizują to odbije się na ludziach "normalnych".

 

A jako ciekawostkę powiem wam ze miałem sytuacje na moście siekierkowskim w Warszawie gdzie po jakimś napadzie policja zrobiła łapankę. Ja akurat miałem replikę w bagażniku zarówno broni bocznej jak i karabin wsparcia. Sprawdzali całe samochody. Zanim policjant poprosił mnie o otwarcie bagażnika powiedziałem mu żeby się nie zestresował bo w bagażniku mam ww repliki.

Gdy zobaczył SAW`a zamknął mi bagażnik - odsapnął i kazał czekać. Po chwili podeszło dwóch innych policjantów po cywilu i... tak im się spodobało że postrzelali sobie w pole i wzięli adresy sklepów ASG i pomachali. O ile ten krawężnik który to zobaczył był cały w stresie to ci po cywilu mieli pozytywne podejście do tematu.W 25BKP na strzelnicy także porównywaliśmy z żołnierzami nasze repliki i ich broń . Reakcja była podobna. W obu przypadkach obie służby nie miały pojęcia co to jest Airsoft a jednocześnie nie patrzyli na to z jakimś nie niesmakiem.

Link to post
Share on other sites
Jeśli nie to może warto choćby zarys takiej ustawy zaprojektować zanim zrobią to osoby które po pierwsze będą chciały kompletnej delegalizacji a po drugie zrobią to po jakimś wypadku\napadzie z replikami airsoft.
Przede wszystkim uważam, za skrajnie mało prawdopodobne, że powstanie "ustawa o replikach". Jeśli coś by się miało dziać to pojawiłby się dodatkowy artykuł w ustawie o broni i amunicji.
Link to post
Share on other sites

Fotoradar da się obejść specjalnym sprayem który prześwietla zdjęcie na tablicy rejestracyjnej..

Alkotest jest z załozenia niedokładny..ale proponuje nie wsiadać za kierownice po BROL)..

 

jakie jeszcze przepisy masz na mysli?

 

to tak dla rozluźnienia ;-)

 

Fotoradar da sie obejść sprayem ?

 

Oglądałem program o tym "Jakże fanyastycznym spray-u", efekty?

 

Rejestracje widać jeszcze dokładniej, jedyna zaleta tego sprayu to to, że dokładnie czyści rejestrację :)

Link to post
Share on other sites

Wklejam wypowiedź Tato z forum Warrior.pl :

Uuuf. Kilka dni mnie ne było a tu proszę. A na WMASGu 15 stron napłodzone. Ze program był to wiedziałem, bo natychmiast wiele osób do mnie zadzwoniło. Ale obejrzałem go całego dopiero przed chwilą.

 

Kilka rzeczy ode mnie w punktach żeby już piany nie bić:

 

1. O ile mi wiadomo nikt "nie szedł" lansować się do TVN, ino sami przyleźli.

2. Pierwotne ich pomysły były takie, że włos się jeżył na głowie, więc chwała Capriemu, Dzikkiemu i innym że postanowili program zmoderować.

3. Program był w szukającej sensacji UWADZE i wiadomo było wczesniej o tym, że bedzie źle (odsyłam do swoich wcześniejsych wypowiedzi w wątku o scenariuszu), zadaniem wypowiadającyh się było żeby było jak najmniej źle.

4. Uważam, że ryzyko powstanie programu "o nas bez nas" jest większe niż ryzyko postawy "olejmy ich, najwyżej nie będzie na nas". Dlatego choć popieram "tisze jedziesz..." uważam że nie ma sensu chować głowy w piasek. Jak ktoś ma lepszy pomysł co można było powiedzieć, poza ideą że dziennikarzy należy wysyłać do diabła, niech mówi śmiało.

5. Absolutnie nie ma co w TVN-ie protestować, prosić o dementi, wysyłać sprostowań itp. Dzisiejsze wiadomości wyściełają jutrzejsze kubły na śmieci.

6. Ktoś powiedział że początek to 'ciepłe kluchy' no i w gruncie rzeczy o to chodziło: niech po objrzeniu programu ludzie mają poczucie że "ci asgowcy to spokojne chłopaki, ot nauczyciel, dyrektor, takie tam". A ja to swoją postawą całą to pokazuje, że spokojny chłopak jestem.

7. Jak słusznie zauważył Regdorn na WMASGu, idea AS się obroniła i wypadła dobrze - to repliki stanęły na świeczniku jak "samo zło".

8. Nie ma co siać paniki o pomarańczowych lufach - lepsze rzeczy przeżyłem które się nigdy nie wydarzyły, choćby pomysły na rejestrowanie samolotów RC jako statków powietrznych, czy tez jako motocyklista conajmniej raz do roku jestem wskazywany żródło zła ("rozpędzeni do 200 km/h jak lancety wbijają się w zatłoczone arterie miasta" to zacytowany z pamięci jeden z moich ulubionych kawałków o motocyklistach jako przedstawicielach szatana ). Przyzwyczajcie się - te tematy będą wracały tak czy owak i nic na to nie poradzimy.

9. Nauka na pewno jest z programu - jescze ostrzej i bardziej zdecydowanie trzeba nauczać że giwery ZAWSZE w miejscu publicznym są schowane lub w pokrowcach a debilizmy typu "chodźmy do Maca z kałachami na wierzchu" trzeba tępić w zarodku.

10. Nie pyszczcie na ludzi występujących w programie - jak znam życie oni również nie wiedzieli w jakim kontekście ich wypowiedzi zastaną użyte i mogli odpowiadać na pytania wyjęte z kontekstu. Jedynym wyjątkiem jest pan ynstruktor, który smalił tak przepotworne duby smalone, że naprawdę było niedobrze ("jak prawdziwa broń, nawet podczas napadu" ) (tu mały offtop: osobiście wolę żeby na mnie napadł ktoś z gaziakiem niż z ostrą. ). Nie będę się sadził na wiekiego znawcę broni ostrej ale nawet posługiwanie śie bronią przez tego Pana było pożałowane godne, ale może na Legii panują inne standardy, nie wiem.

11. Wiele osób mówiło o autoryzacji wywiadu. Mam nadzieję że wiecie o czym mówicie - autoryzacja dotyczy TYLKO waszej wypowiedzi, czy jest zgodna z wasza intencją, czy nie uległa manipulacji w postaci montażu, koniec. To w jakim kontekście zostanie osadzona, jakim komentarzem opatrzona NIE PODLEGA autoryzacji. Wiem co mówię, w końcu tam stało że jestem Dyrektor i to od Marketingu. Moja wypowiedź nie była autoryzowana, ale gdyby była zaakceptowałbym ją dokładnie w takiej formie w jakiej została wyemitowana.

12. Repliki cz 1 to całkiem fajny film - ciągle upominaliśmy się o dynamiczny i fajnie zmontowany film ze strzelanki - i mamy! (a przy tym fragmencie jak jakiś nieszcześnik się potknął i wklejono voiceover "dostał!" to się spłakałem ze śmiechu.

 

 

DZIKKI - prośba ode mnie - ponieważ temat na WMASG już zamknięty czy mógłbyś wkleić tam powyżze wyjaśnienie? I z pozdrowieniem dla Cookiesa, rzeczywiście umarłem. Umarłem, że ludzie mogą takie debilizmy jak on pisać.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...