Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ale pisanie że lufa ma 6,026mm to lekka przesada. Ta jedna tyle ma, inna może mieć 6,03 czy 6,00. Zapewniam Cię że wśród luf SRC też znajdą się lufy 6,03 czyli tyle ile podają. Ale znajdą się też zapewne 6,04 i 6,02.

 

A jakiie toma znaczenie? Nie mówie o dokładności wykonania pojedyńczej lufy tylko o tym ze na podstawiejednego osobnika nie możemy oceniać całej populacji.

 

Nie wiem co z tymi SRC, nie obchodzi mnie to, sa poza klasyfikacja.

Wiem, ze PDI ma kontrole jakosci.

Widziales kiedys PDI ktora ma 6,00, albo 6,04.

Czym to zmierzyles (zakladam, ze nie masz w domu sprzetu za pol miliona euro do pomiarow)?

Rozrzut jaki podales pewnie istnieje, ale w Castoramie.

Link to post
Share on other sites

Odpowiem pytaniem na pytanie: a Ty czym mierzyłeś? I ile takich luf mierzyłeś? Kontrolakontrolą a pomiary wykazały 6,026 zamiast 6,01 czyli gdzie takontrola ? to jest wszak 16 tysięcznych milimetra różnicy i to w jednej jedynej lufie. Gdybyśmy pomiarom poddali na stosownym sprzecie takich luf 1000 to zapewniam że znajdą się wartości na +0,03mm od podanej wartości jak i zapewne na -0,01mm (bokulki musza przechodzić jednak). Kup 1000 luf, pomierz, daj wyniki tych pomiarów i bedzie. Na razie to gdybanie a co dokontroli jakości to ja bym producentowi czy dystrybutorowi w tej kwestii nie wierzył .

 

Pozdrawiam D.

Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi o slaba kontrole jakosci, czy braki technologiczne, tylko o marketing.

Lufa KM Head lepiej sie sprzeda jako 6,04, niz jako 6,0646.

Wszystkie lufy mialy odchyl od deklarowanej srednicy (KM Head zamiast 6,04 miala 6,06 z groszami).

Jestem prawie pewien (nie mam czym zmierzyc), ze reszta KM tak samo ma 6,06.

W tych czterech wypadkach-PDI; Prometheus; KM Head; Systema, srednica wewnetrzna

luf tej samej marki bedzie sie roznic nie wiecej, niz 3/1000mm pomiedzy egzemplarzami tego samego wyrobu.

Ktos kiedys zmierzy wieceksza ilosc luf tej samej marki, ja poki co nie jestem w stanie.

Edited by pablo79
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja bym ci odradzał tego psełdo dragunowa.

Lejpiej kupic za podobną cene kałaszka cymowskiego odrazu z 450 fps a przy okazji wood & full metal.

Ten swd zupełnie nie przypomina dragunowa ...a jesli spodował ci sie AK to tak jak mowie..lepiej cymowski kałach z bardzo mocnym stockiem i optyka do tego.

Link to post
Share on other sites

Witam! Nie chciałem zakładać nowego tematu.

 

Czytałem opinie o SR-25 ACM'u i zdecydowałem się na zakup SR-25 P&J:

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=1145

 

Czytałem już o nim trochę. Chciałbym przerobić go na karabin parasnajperski, a w przyszłości dołożyć do niego jeszcze.. sporo pieniędzy i zrobić z niego pełnoprawną snajperkę.

 

Chciałbym na start włożyć do niego:

a) preckę Systemy 6.04, 59cm przeznaczoną do PSG:

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=882

(i tu mam pytanie czy wejdzie ona do tej eserki?)

b) gumkę hop-up Guardera:

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=193

(pisze, że dedykowana do sprężyn o mocy m120, czy przy mocniejszej sprężynie będzie działać gorzej?)

c) sprężynę główną M140 Systemy (lub M150):

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=875

(silnik P&J wiem, że ciągnie takie sprężyny, natomiast zastanawiam się czy drastycznie skoczy zużycie części gearboxa)

d) bore up - jest możliwy do tej repliki? I zależałoby mi, żeby jego instalację mogli przeprowadzić krakmani, gdyż chcę im zlecić od razu wymianę części.

 

Czy w moim środowisku, w którym przeciętne repliki mają moc 350-400 fps będę miał jakąkolwiek przewagę nad nimi przy takiej konfiguracji? Może ktoś potrafi powiedzieć jaki powinien być zasięg takiej repliki?

 

Bardzo prosiłbym o odpowiedź, pozdrawiam.

Edited by Bajeczny1990
Link to post
Share on other sites

Snajperka elektryczna... co do kwestii mocy to powiem tylko tyle:

Znajomy na jednej z imprez między grupowych pozdejmował wszystkich snajperów z budynku przy pomocy M14(xxx) o mocy ok 398 fps. Nie był to snajper chwalebnie doświadczony, po prostu zajął dobrą pozycje i do końca wykorzystał możliwości repliki.

 

Przy obecnym poziomie zaawansowania tuningów tylko kasa powstrzymuje możliwości tuningowe. Dużo mocy można wycisnąć praktycznie z każdej repliki. Trwałość to jakość zastosowanych części, stosunek ich możliwości do obciążenia. Czas kiedy snajperka miała dużo lepszy zasięg od szturmu już raczej przeminął. Można oczywiście inwestować w moc repliki tylko może się okazać że nasza replika stwarza zagrożenie dla innych graczy. To co w snajperce liczy sie najbardziej to celność, niezawodność i cicha praca.

 

Pomijając markowe przygotowane do dużych mocy repliki to w reszcie niezależnie od producenta większość części idzie do wymiany. Jedne modele są bardziej inne mniej podatne na tuning.

 

Co do pytania mam coś "podobnego" i proponował bym jeszcze pomyśleć nad silnikiem. Nie wiem na ile wytrzymałe są gearboxy w tych PJ. Ja mam klasyczna V2 tyle że depfire więc o wytrzymałości przedłużonej v2 nic nie powiem. Proponował bym tez popytać serwisantów u Krakmana, zaoszczędzili mi już wielu zbędnych wydatków a ich sugestie raczej idą w kierunku niezawodności repliki.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...