Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

 

Mam do was pytanie:

 

Czy da się skutecznie operować w budynkach z bronią długą np. M16 ???

 

Jako przykład chciałbym podać USMC, trenują oni działania MOUNT i CQB używając M16A3/A4. Zastanawia mnie czy używają tej broni tylko do treningu a już zadania w terenie zadudowanym i pomieszczeniach wykonują np z M4 ???

Link to post
Share on other sites

Myślę sobie że da sie "wejść do pomieszczenia" bez opuszczenia lufy nawet z wyrzutnią Stinger/Strieła na ramieniu w sposób "zgodny ze sztuką". Więc nie widzę sensu opuszczania lufy z czyms tak "małym" jak M16/G36/AK itp. Ale każdy robi jak lubi ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Eh, najlepiej przeciez sprawdzic praktycznie. Potrzebne beda 2 kijki - jeden 100cm dlugosci (m16), drugi 80cm dlugosci (m4 srednio) i chodzimy po 2 minutu na zmiane kilka razy z jednym i drugim po domu / mieszkaniu. Jak te 20 cm bedzie przeszkadzac lub nie to odpowiedz nasunie sie sama ;)

 

Druga sprawa to wzrost. IMHO jak ktos ma metr piedziesiat w kapeluszu (nikomu nic nie ujmujac z powodu malego wzrostu) to m16 bedzie sie nawet dziwnie nosic na ramieniu nie wspominajac o zawieszeniu na klacie ;)

 

(sam mam m16)

 

edit: przepraszam, za odswiezenie tematu - nie zauwazylem jak dawno padlo pytanie...

Edited by AA__
Link to post
Share on other sites

Spoko AA nic się nie stało ja kiedyś "odkopałem" chyba 4 letni temat.

 

Czyli sa jednak bystrzejsi ode mnie.

 

Jestem po wrażeniem posiadania przez Ciebie M16. Ja na ten przykład mam w domu G36. A Wy co macie?

 

A nie masz w domu przypadkiem zespolu napiecia przedmiesiaczkowego ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...